[ BlackForce @ 05.11.2017. 22:11 ] @
Negde sam čitao da spominju te boardove,samo se ne sećam gde.
Mogu se naći i tu:
DS.D3663LUA.A81.2.PA
Z.VST.3463.A1
Dali neko imaiskustva sa tim boardima,i interesuje me šta je razlika između Z.VST.3463.A1 i DS.D3663LUA.A81.2.PA panela (osim da eventualno ima drugi čip)?


[Ovu poruku je menjao BlackForce dana 06.11.2017. u 21:10 GMT+1]
[ DSL @ 06.11.2017. 07:59 ] @
Nema neke bitne razlike osim opasnosti da ne nadjes odgovarajuci FW za svoj LCD panel.
Ja sam koristio ranije verzije (bez DVB-T2) i odlicno funkcionisu...
[ DSL @ 06.11.2017. 08:01 ] @
Inace, za ove ploče preporucujem toplo banggood.com. Em su najjeftiniji, em im je podrska kudikamo bolja nego na Ali...

Za one koji nisu bas sigurni o čemu se priča ovde...

https://sites.google.com/site/lcd4hobby/how-to-start

Btw, CrnaSilo , ovo su driver boards za LCD/LED panele a ne paneli, kako ti navodis.

Ja sam do sada nekoliko namontirao i svi rade perfektno. Počev od 8 inča LCD displeja, pa sve do 40 inča 1080p televizora kome sam izbacio iznutrice i iskoristio samo LCD panel, pa čak i zamenio pozadinsku rasvetu (koja je ranije bila CCFL i bila teska za drajvanje) sa jeftinim LED trakama, i sve radi evo...3 godine...bez problema...


[Ovu poruku je menjao DSL dana 06.11.2017. u 09:32 GMT+1]
[ BlackForce @ 06.11.2017. 21:53 ] @
Hvala na odgovoru.
Mislim da cu ovih dana da narucim jedan komplet (basi da vidimo kako sljaka).
[ DSL @ 06.11.2017. 21:58 ] @
Ma gro problema je u nalaženju pravog datasheeta za panel i pravog lvds kabla... Ako imaš kabl moraš biti siguran u njegov pinout...sat vremena posla i dobra pinceta i svaki kabl ces pretvoriti u pravi, ako ti se vec zadesi problematični...
[ BlackForce @ 07.11.2017. 21:43 ] @
Na sajtu www.panelook.com se moze proveriti,dali board podrzava nas lcd display.
Lvds kabel se moze kupiti na aliju (ili praviti,kao sto DSL kaze).
Imam jedan samsungov lcd display sa 8bit 2 channel,pa sam mislio da pretvorim u TV/Monitor.
[ DSL @ 07.11.2017. 21:49 ] @
Mislim da bez problema moze.. uglavnom treba utrefiti napon na kome radi panel pa adekvatno tome predzamperisati plocu i naci firmware...u praksi, jedan od 10 fajlova ti radi posao, (od njih par hiljada) pa je mali prostor za brigu...
Ja sam fw nabadao za 5..6min.
Steta samo sto ove ploče nemaju neki slot za microsd pa da se sa njih može puštati predefinisani sadrzaj (ima usb, znam, znam).
Mogu se pronaći i odgovarajuće konverzije na TTL pa se i od manjih ttl displeja moze napraviti neki koristan multimedia presenter. Snaga audio izlaza nije trivijalna...
[ BlackForce @ 07.11.2017. 22:19 ] @
Pa i ja se nadam da ce raditi solidno.Audio izlaz i nije toliko bitan,ipak ce biti ugradjen u monitor i gleda ce se blizu,a ne sa neke velike daljine pa ce se i cuti (nadam se).Fw sam sinoc skinuo (vidim ima par varijanti,pa cu izabrati adekvatnu verziju),samo da stignemo dotle.
Hvala na pomoci
[ gilopile @ 08.11.2017. 06:23 ] @
Pitanje, a jel ta sprava moze da pogura 37` panel od Grundig TV-a? Moze li se kako modifikovati ako treba jaci napon na Tcon-u? Pozadinsko bih vec nekako resio, ima zasebnu drajver plocu sa trafoima za ccfl i lako bi njega startovao sa spoljnog napajanja...a signal on/off dovuci sa tog modula...
Imam neki Grundig TV i nigde da nadjem maticnu plocu za njega, pa bi mi ovo odgovaralo samo tako.
[ BlackForce @ 08.11.2017. 20:36 ] @
Proveri oznaku samog lcd panela na sajtu http://www.panelook.com/.
Tu treba da pise dali podrzava ili ne.Navodno do 40' radi posao.
[ DSL @ 09.11.2017. 11:13 ] @
Do 40" sigurno radi posao. Znam jer mi u kuci zuji jedan od 40 a bogami mislim da je i svih 42 inca...
Tcon se vadi jer ova ploca ce da glumi tcon.
Ako mozes nezavisno da upalis rasvetu onda nema nekih problema da iskoristis kompletan displej sa sopstvenom ccfl rasvetom. Ova ploca ima odvojen 4pin konektor kojim aktivira/napaja onaj mali ccfl drajver (za jednu ili dve lampice). Ako imas srece onda bi se taj 4 pin konektor mogao iskoristiti za drajv ccfl ploce. Sve ostale varijante su do tvoje domišljatosti...
[ gilopile @ 09.11.2017. 12:01 ] @
Vidite, ja ni nemam tcon plocicu ni m. board. Iz ekrana idu dva ribona, hmm, kako mislite da onda spojim tu napravu ako nemam Tcon. Meni samo iz panela vise dva fleta koji treba da idu u tcon i onda u tu napravu, ako ne gresim.

Sto se pozadinske rasvete tice, lako cu da osposobim da je naprava pali/gasi po potrebi sa njenim signalom. Valjda ide 0V za ON i 3.3-5V za OFF. Mada, sbnacicu se za to, to mi je najmanji problem oko rasvete...

Nasao sam jedan razbijen Grundig, ali lik trazi 45eur, a open tije siguran da li je ispravna ploca i tcon sto meni treba, pa mi se ne rizikuje i ovo bi mi bilo do jajca ako mogu da osposobim. Gledao bi se samo DVB-T2 i eventualno ulaz HDMI za neki Amiko i sl....
[ DSL @ 09.11.2017. 12:06 ] @
Munjo.. ta dva fleta treba da se zavrse jednom plocicom velicine kutije cigareta sa koje dalje ide LVDS cable...tebi fali ta pločka...
[ gilopile @ 09.11.2017. 12:07 ] @
Ovaj tcon ide u ovaj tv:
https://www.ebay-kleinanzeigen...20-wun-sca1/722034561-175-2134

Lepi, a gde da nadjem ja tu plocicu? Da li bi mi zavrsilo posao da nabavim ovaj original Tcon?
[ gilopile @ 09.11.2017. 12:44 ] @
Vidim da nema nista pod 37`, videcu tacan model panela, mada sam ja kurate srece, nema sanse da ce moci, al ajd :)
[ DSL @ 09.11.2017. 12:59 ] @
Citat:
gilopile:
Ovaj tcon ide u ovaj tv:
https://www.ebay-kleinanzeigen...20-wun-sca1/722034561-175-2134

Lepi, a gde da nadjem ja tu plocicu? Da li bi mi zavrsilo posao da nabavim ovaj original Tcon?


Lepi, koliko se ja razumem i pratim, te specificne pločke i ćeresla je vrlo teško nabaviti...
ja sam jednu takvu za Samsung uspeo da nadjem/kupim preko ebay i panel je proradio...

Sad, koliko vidim, ovo je upravo taj tip pločki o kojoj pričam. Dva fleta dolaze odozgo i dole je valjda 40 ili 50pin LVDS... AKo nemas originalni kabl koji ide na donji konektor (obicno je shieldovan metalnom pletenicom) onda batali..mislim da bi sve bilo preskupo, osim ako nemas zelju za prčkanjem...

Ja sam kupovinom ove pločke gore spasio coveku nov TV od 50inca koji mu je zeznut mehanicki... i kostao je 600e.. Ne znam kakva je tvoja računica...!?
[ gilopile @ 09.11.2017. 14:28 ] @
Imam sve osim mainboard-a i Tcon-a, dakle i taj kabel koji ide sa Tcon na maticnu. Znaci, meni bi trebao Tcon ( original ) ili taj modovan kao kutija sibica, da spojim sa panelom i onda u ono gore cudo. E sad, da li postoji uopste taj `univerzalni` Tcon za ovaj panel, pitanje je kojeg se po malo plasim. 99% pusiona, ali ne gubim nadu. :)
Sto se soldi tice, pa sto jeftinije to bolje. Mislim da se vise od 50eur i ne isplati ulagati.
Opcija mi je i da sacekam da se pojavi neki 100% ispravan, a skrsen panel TV pa da uzmem za neku lovu i izvadim plocu i Tcon i opet imam ok TV...izemliga sta cu i kako cu, najgore je sto mi TV cami bez veze vec godinu dana, a zao mi da ga se odreknem ili bacim...a i brat bratu nemam nista krsteno u sta cu da buljim. Sve pocrkalo, polupano, ostao sam na 17` monitoru :D A bilo je vremena kada sam se saplitao o monitore i TV-e.. . zasu.

Ma da imam bar original Tcon, pa da i sam probam nesto za zbudzim, imam nekoliko ploca od raznih monitora...mozda bih uspeo nesto, a ovako greda.
Pomagajte, bok te mazo :)
[ DSL @ 09.11.2017. 15:13 ] @
Predlazem, ako si utvrdio zasigurno da je ona pločka sa ebay.de pravi pik...
da prvo proveris mozes li upaliti nezavisno osvetlenje. Pri tome obrati paznju da je default stanje lcd sendviča totalna svetlonepropusnost. AKo mozes da kontrolises pozadinsku rasvetu i ako su sve lampe...cenim njih 14-18, ispravne, onda si jednom nogom na konju. Onda ima smisla kupovati onu pločicu, kako god da se zove... Ostalo ćeš imati...

AKo ti je frka, za probu, mogu ti poslati ja jedan netaknut komplet board (onaj model bez dvbt) i ako sa njim napravis da sve radi, onda sebi narucuj i onu dvbt pa njakaj ...
[ gilopile @ 09.11.2017. 16:59 ] @
Cek, mislis na plocicu original Tcon da kupim i onda da probavam taj board koji imas? Vidi, meni skroz nije jasno, da li ja treba da kupim original Tcon za ovaj TV pa onda probavam tu plocu ili se moze naci ( gde naci ) neka modovana pa onda sa njom u plocu?

Ne bih da te cimam, ja ako ustanovim da je panel OK, da mogu da kontrolisem osvetljenje, ja cu naruciti plocu sve jedno, radila ona sa ovim panelom ili ne - trebace za ubuduce za neki projekat sigurno.
Mislim da ovom TV-u Tcon radi na 12V ( nisam 100% siguran ), a vidim da ima opcija dzamperisanja na toj ploci za napon 5 i 12V, tako da je to ok sto se napajanja tcon-a tice...

Dakle, sta ti mislis, da li ja da kupujem original Tcon ili?

Uh, kako bih voleo da to proradi, sladje mi je nego original board da uzmem :) Kad se uzme da sam baksuz nevidjeni + ovo oko Tcona, najbolje je odmah da ga stmoglavim kroz prozor i cao :D Bar da ga ne gledam i ne razmisljam...

Gledacu cim pre da prostudiram malo oko pozadinskog, pa javljam da li mogu da ga kontrolisem..
[ DSL @ 09.11.2017. 17:28 ] @
Koliko znam, moras kupiti bas tcon koji i pripada tom displeju. Ne znam da je neko ukrstao ili da postoji univerzalni tcon...
Poigraj se sa rasvetom...naruci tcon...ja ti pozajmim ovaj board. AKo ti prodje, kupi sebi board i uzivaj u sopstvenom uspehu.

:]
[ BlackForce @ 09.11.2017. 21:21 ] @
Da ti ne treba slucajno ovo?
https://www.aliexpress.com/who...34056&SearchText=lc420+wun
A 11.11. imas i popust za mnoge artikle kod nekih prodavaca (i na ovu plocu)

[Ovu poruku je menjao BlackForce dana 09.11.2017. u 22:51 GMT+1]
[ gilopile @ 10.11.2017. 05:56 ] @
Sad stvarno nisam siguran. TV je 37VLC6110C. On koliko vidim fizicki pasuje, ali kada trazim, nadjem vise modela, te za LG, te za Philips...Ima li to veze? Mozda je ovde panel Philips-ovili LG? Ne vidim da pise, trebao bi se rasklapati, tj. skidati onaj lim da vidim oznaku panela ako ima uopste.

Sta mislis, da li bi taj pasao sto si nasao LC420wun-sca1?
[ DSL @ 10.11.2017. 07:45 ] @
Aj nemoj da si taki...skidaj taj lim. 8 šrafova i eto te...
Pa ja sam rasklopio ceo panel i unutrasnjost sa ccfl prepakivao na led trake, igrao se sa decom, ceo bogovetni letnji dan (nije mi se islo na bazen, da budem iskren), i deca nisu verovala da cu napraviti televizor , ne od nule nego od -2...
I eto...sad ga gledaju.
Nego...gde ti je originalna pločica?
[ gilopile @ 10.11.2017. 07:54 ] @
Auuu, majko mila, znas koja je zezancija da se skine ovaj zanji lim. Mislim da moram ceo panel da vadim i rasklapam, jer su srafovi iznutra koji drze taj lim i panel. Uzas.

Ako mora, raskopaci, sta da radim.
Nemam main board ni Tcon, TV ovakav dobio bez ikakve informacije sta se desilo sa njim. Neko izvadio, verovatno serviser u nadi da ce popraviti, pa zaebo i tako valjda ostao. Info sam dobio da je panel OK.

Nego, evo uz kaficu drugu vec sat vremena se mucim da startujem pozadinsko i nece me nesto, krv mu ebem.
Doveo napon, probao sa 19.2V, nece, probao sa 24V ( koji mi je cudan, naizmenicni ok, 24.5V, a kada ga ispravim, posle greca mi daje celih 35 i kad ga opteretim sa nekom sijalicicom, probao i jega, nece da startuje ). Probao jedan 14.5V 4A, nece.

Na Stand-By Pin 12 i masu doveo 1,5V i nista. Sta mu je, djavo ga odneo?

Evo slika inverter board-a i DS kontrol cipa.
Nije valjda da odradi neka od mnogobrojnih zastita, under i over voltage? Znaci, niti zasvetle CCFL niti ista cujem da osciluje, a bogami cuju se trafoi kad osciluju na ovim CCFL drajverima...Znaci nista.

Ima i LED na ploci, verovatno za Status pin koji nije doveden na plocu...Isterao me iz pameti kada sam unimerom merio i kad je blicnuo :D Nisam ni znao da se nalazi na ploci, zaledio sam se, reko sta bi!?

Popratio napone, sve deluje OK, dolazi VCC do cipa, SB pin ide preko dva otpora do pin 14 na cipu, sve ok...
[ baresi @ 10.11.2017. 08:15 ] @
Kod nekih tv-a sam vidio naljepnicu na tom limu, na njoj je model panela. Proveri da nije oznaka panela na plastičnom poklopcu. Grundiga još nisam otvarao, ne znam.
[ gilopile @ 10.11.2017. 08:56 ] @
Aha, hvala coik. Sada nesto iskopa, jer pise nazad na nalepnici LC370WUN-SCC1

Trebalo bi da je ovaj panel, a i isti je na oko, lim i sve...

http://www.panelook.com/LC370W...lay_37_LCM_overview_13669.html


Edit, pa sad videh gde treba da je nalepnica i nadjem je ispod power board-a :)


Jel sada moze da se vidi da li na ovaj panel moze ona naprava?

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 10.11.2017. u 10:15 GMT+1]
[ ademare @ 10.11.2017. 14:21 ] @
Sto se tice ovog linka sa Alija za Tcon , tamo 99 % Kineza one po 10 $ i raznih cena , su Verzije SBA ! Na jednoj slici sam video da je godina proizvodnje starija tj. 2008 . nego na onom tvom linku sa Nemackog ebaya.

Ta sa tvog linka je SCA . E sad da li ce da pase starija revizija SBA , a originalno je bila SCA to ne znam, to bi morao neko strucniji . Samo jedan Kinez ima SCA ali mu je cena 25 $ , mnogo skuplje nego ove SBA .

Da ti treba SBA ne bi bilo spora , jer ovo Kinezi prodaju sa LG televizora , panel je LG , Grundig je tada vec bio pred Propasti , i ocigledno nije nista proizvodio , vec samo lepio svoje nalepnice na LG televizore . Koji su u stvari i pravljeni u Turskoj !

Turci su tu negde i kupili Grundig ime , pa oni to i stancuju .
[ BlackForce @ 10.11.2017. 20:08 ] @
Kako vidim,po ovom panelook sajtu,podrzava tvoj lcd panel.

http://www.panelook.com/LC370W...lay_37_LCM_overview_13669.html
[ gilopile @ 11.11.2017. 06:26 ] @
Ademare, to i ja nesto gledam, meni treba SCC1 ili valjda moze i A1 jer C1 ne nalazim. Nisu bas jeftini da uzmem na slepo i probam, ne daje mi se toliko para za nesto u sta nisam siguran, a cilj mi je da prodjem sto jeftinije, jer sam trenutno lose stojim sa lovom :D Otud i ovo krpacenje, jbg.

BlackForce, kako si ustanovio da podrzava po ovom sajtu?

Hvala vam momcovi!
[ baresi @ 11.11.2017. 09:05 ] @
Za sve televizore što sam dosada popravljao, (LCD), ploče sam naručivao ovdje:http://www.buyqual.com/6870c-0...g-6871l-2201a-t-con-board.html
Nisam nikada imao problema sa ispravnošću ili dostavom, pričam o otprilike 30 - 40 kom. Za cijenu, sam znaš dali ti odgovara.
[ BlackForce @ 11.11.2017. 21:12 ] @
Citat:
gilopile:
BlackForce, kako si ustanovio da podrzava po ovom sajtu?

Na tom sajtu pise podatke monitora,a ovde recimo izmedju ostalog pise:

Supported resolutions:
1024 X 786 6 bit 1 channel
1024 X 786 8-bit 1 channel
1280 X 1024 8-bit 2 channel
1366 X 768 6-bit 1 channel (need to adjust in factory menu)
1366 X 768 8-bit 1 channel
1440 X 900 8 bit 2 channel
1600 X 1200 6-bit 2 channel
1680 X 1050 8-bit 2 channel
1920 X 1080 8-bit 2 channel
1920 X 1080 6-bit 2 channel

a dole na slici ima primer koji su parametri važni



[Ovu poruku je menjao BlackForce dana 11.11.2017. u 22:26 GMT+1]
[ DSL @ 11.11.2017. 21:23 ] @
Ma ljudi...lako je upariti panel i ovaj Tsumv56/59 board.
Veca je mudrolija osposobiti panel i rasvetu...
[ ademare @ 11.11.2017. 23:07 ] @
Kvalitet televizora , rapidno opada ! Ranije Westel , koji je ocigledno i napravio ovaj "Grundig " je pravio to mnogo solidnije . Sada i Turci i Kinezi , obaraju cenu , obarajuci kvalitet.

Ranije je bar TV imao odvojenu napojnu i nazovimo je procesorsku plocu , pa kad neka od njih crkne da se ne moze popraviti , onda postoje zamene , sto originalne polovne , sto na primer ovo univerzalna iz naslova .

Sada Turci iz Westela na ovim modelima novijim stavljaju samo 1 plocu ! I na taj nacin dosta stede i dobro zaradjuju, cene su vec dostigle neko dno , nemaju gde dole . Kad ne moze da se popravi , sigurno je ta jedna skuplja nego sto su bile 2 posebne , a jedna da se menja .

A ove univerzalne ne znam kako bi to islo, kada vise ne postoje kablovi ulazni struje , vec na jednoj stampanoj ploci samo vodovi ?

Dobro sve moze da se nekako zbudzi , ali tako ce i da radi
[ baresi @ 12.11.2017. 22:21 ] @
@gilopile, mislim da je na ovom linku, service manual za puno Grundig TV-a sa tvom šasijom, pa pogledaj, možda bude od pomoći.
https://elektrotanya.com/grund...0_46vlc2100c.pdf/download.html
[ gilopile @ 13.11.2017. 07:09 ] @
Hvala Baresi, trebace sema, ima sve u njoj.

DSL, radi se na tome. Gledam i da pokusam da startujem svetlo sa power board-a.
Mare, ma jasno :)
[ baresi @ 13.11.2017. 09:02 ] @
Možda sam malo dosadan, ali ajde,
U ovom pdf-u, na 27-oj stranici, turci objašnjavaju kako radi pozadinsko svjetlo. Ako je tako, možda ćeš se lakše snaći. Baš navijam za to, da ti proradi Grundig.
[ gilopile @ 13.11.2017. 09:12 ] @
E to mi je trebalo. Bar nesto da imam kako se startuje, koji napon, da li 0V ili 2-3-5V za BL ON i sl. Koliko invertera, toliko i razlicitih startovanja sto se tih napona tice...

Gledacu po tome nesto da iskombinujem i javljam sta se desava.

Hvala jos jednom, coik. Ma hadje, molim te, ma kakvi dosadan, gledam ovu temu i svako slovo mi je od pomoci :)

Inace, TV je namenjen kefi, ima u kuhinji jedan Sony 27`, uzeo polovan pre jedno 6-7 godina, i evo ga i dalje perfektno radi. U spavcacoj sobi ima CRT, doduse skroz ok, ali da je obradujem sa ovim Grundigom ako uspem. Njoj treba samo DVB T2 i eventualno Amiko ako skopcam za CS, sve to moze sa onom plocom sa T2 tjunerom ili ona bez pa bih skopcao na HDMI DVBt2 i Amiko preko HDMI svicera...Ma sve je izvodljivo, samo da proradi i ima jedan HDMI ulaz i cao. :)
[ baresi @ 13.11.2017. 09:44 ] @
Samo nek je panel ispravan, ostalo ćeš srediti.
[ DSL @ 19.11.2017. 13:26 ] @
Čoik, jesi li zaverglao rasvetu? Kako si poceo, za*baćeš i Robertovu mašinu.. Doduše, Robi se okrenuo kulinarstvu, da ne gubi živce sa onom pločurinom...
[ giovanni123 @ 06.06.2018. 18:16 ] @
Poštovanje,

Našao sam ovu temu i ispala je jako zanimljiva.

Dali netko ima iskustva sa tim univerzalnim lcd controllerima al sa 51-pinskim LVDS kablom za TCON?

Imam jednu televiziju LG, 37´, rezolucija 1920(RGB)*1080, FHD, LVDS (2ch, 8-bit), 51pin LVDS, input voltage 12V.

Surfao sam malo po eBayu da bih si naručio taj univerzalni controller, al sve koje sam našao su sa 30 pinskim LVDS kablovima.

Dali ima netko više sikustva s tim ili bilo kakvo drugo rješenje?

Bio bih jako zahvalan

Lijep pozdrav,

Ivan.
[ DSL @ 06.06.2018. 18:28 ] @
Imas li odgovarajuci kabl za panel. Samo kabl...taj..51pinski.
[ giovanni123 @ 06.06.2018. 19:26 ] @
Imam taj kabel original od TV-a, 51 pinski
[ DSL @ 06.06.2018. 21:34 ] @
Realno, pola vodova na tom kablu/displeju su GND i VCC. 1/4 ce otici u vetar.
Za pomenuti display (a bilo bi zgodno kad bi dobili oznaku panela ovde) moze se naci pinout na netu i pomocu njega utvrditi sta nam od vodova treba. Onaj kraj koji ide na V56/V59 board se iobako seče i prepakuje na onu kontaktnu letvicu bilo lemljenjem bilo adekvatnim konektorom.

Dakle, daj oznaku panela pa da pocnemo...

Mali update: mislim da su ploce najjeftinije na banggood.com.
Sva muka je u stvari oko kabla. Ako imas kabl koji ima konektor za u displej, ti si pola problema bacio iza sebe...
[ giovanni123 @ 07.06.2018. 17:32 ] @
Bok,

Evo naziv panela je: T370HW03 VB

[ DSL @ 07.06.2018. 20:28 ] @
Ko bombona.

Eo datasheta.

Kao sto sam i napomenuo, 51pin koristi vise vodova za istu svrhu pa ce biti p* dim konektovati ovo na V56.

Prema strani 8, imas pinout lvds konektorana displeju. Povezi napajanje, GND, data i clock linije. Mislim da od pin 40 pa nadalje sve mozes ostaviti float...

Panel je ccfl pa sugerisem konverziju na jevtine LED trake...

[Ovu poruku je menjao DSL dana 07.06.2018. u 21:40 GMT+1]
[ giovanni123 @ 08.06.2018. 19:35 ] @
Puno hvala na pomoći!

Bacam se na posao i javim se na završetku ako rezultati budu pozitivni ;)

Lp,

Ivan
[ DSL @ 04.07.2018. 20:56 ] @
Ja čekam rezultate. Ima li ih...?
[ zica49 @ 04.07.2018. 21:32 ] @
DSL pogledaj pp

Ostali oprostite nemam drugi nacn da kontaktiram kolegu.
[ TRUE RMS @ 04.07.2018. 22:50 ] @
Kad već nemaš načina da kontaktiraš kolegu,
a 21. je vek.

Samo da Te priupitnem, jesi li dobio Displeje od DSL ?
Koje sam ti po njemu poslao...
[ DSL @ 05.07.2018. 05:29 ] @
Nije jos...cekamo da se upotpuni paket, da ne šaljemo samo display.
[ gilopile @ 05.07.2018. 06:24 ] @
Ivana je izgleda pecnula struja. Ce se javi coik, ono sto se kaze, kad pomine i dodje sebi
[ DSL @ 05.07.2018. 06:40 ] @
A sta si ti uradio?
[ gilopile @ 05.07.2018. 06:45 ] @
Ju ju, nista jos Tolko
Emliga da cu uspeti ova 2 tv-a za zivota da osposobim,
Jos malo papke otezem, a ne upalih proklto svetlo iza tv. tragedija hehe

Ma salim se ja, ima uvek precih stvari.....

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 05.07.2018. u 08:03 GMT+1]
[ giovanni123 @ 11.07.2018. 17:05 ] @
Bok,poštovanje!
Radovi jos uvijek u toku..
Manjak vremena..sve više posla u firmi
Al ubrzo se javim sa rezultatima ;)
Lp
Ivan
[ DSL @ 11.07.2018. 17:06 ] @
Nadamo se samo da je vasa firma.
[ giovanni123 @ 29.07.2018. 09:16 ] @
A ima posla i u firmi gdje radim i kod kuce u firmi od oca..
A i uvijek nesto važnije naleti ili iskrsne :/
[ gilopile @ 22.08.2018. 14:02 ] @
Evo i mene posle duzeg vremena. Nisam jos odustao :D
Salim se, sinoc se ponovo dohvatio TV-a i uspesno startovao pozadinsko. Imao neki kineski 12-24V swicerski isprdak 4.5A i uspeo da startujem 10-ak sekundi dok se kinez nije raspao bukvalno :D

Pukao kond 400V 22uF, stradao FET 8n60c, Dve diode i jedan pojaci otpornik :D Sada i to pokusavam da osposobim :D.

Vidim na semi napajanja za ovaj TV da ima izlaz za lampe 24V 8A :D Sada cu da upalim sa njegovim napajanjem i to ce verujem biti OK. Ostaje da nabavim T-con i univerzalnu plocu pa sta mu Bog poda. Javljam se za jedno par godina, hehhe

Ivane, dokle si ti stigao, nisi valjda digo ruke? :)
[ DSL @ 22.08.2018. 16:35 ] @
Kakvi ste vas dvojica sporaći, ja se vama divim.
Zeznuli ste i mene...
[ gilopile @ 22.08.2018. 16:59 ] @
:D
Sve dodje kad tad na red, nema zurbe, hehe
Samo da ja startujem sada njegovo napajanje. Bilo mi je vazno da proverim ispravnost invertera i on radi kao i neonke odlicno.
[ giovanni123 @ 13.09.2018. 17:07 ] @
Bok!

Evo upravo sam stavio televizor na stol i krećem u akciju.

lp
[ DSL @ 16.09.2018. 17:13 ] @
Bok!

Kareli, jesi li pojeo taj TV na tvom stolu?
[ bobale @ 10.03.2019. 00:09 ] @
Momci, ima li neko ideju kako da nađem koji T-con bi odgovarao za panel LC420WUH-SCM1? Guglam, ali nalazim svakakve rezulate, a nigde ne mogu da nađem sigurno koji se t-con hvata. Problem je što je ovaj panel 120Hz, i to je malo specifično. Veliki je panel, ispravan, šteta bi bilo da se ne ugradi V56/V59 i iskoristi panelče :). Na žalost na originalnom main boardu tv-a (LG 42LD750) t-con je integrisan, tako da bi morao da se nađe neki drugi koji hoće da se uhvati na ovaj panel. Imate li iskustva s tim nešto?
[ bobale @ 17.03.2019. 23:57 ] @
Hvala svima na odgovorima :) Ako nekog interesuje, na ovaj panel koji sam naveo hvata se 6870C-0318B T-con :)
[ petar07 @ 02.06.2023. 21:35 ] @
Evo,dizem ovu umrlu temu nakon 4 god.!

Imam slicno pitanje kao gilopilence na pocetnoj stranici teme,da li ove universal ploce mogu da rokaju plazma panele ? Nigde nisam nasao taj podatak na googlu nit sam video da je neko to ugradio :-(

U pitanju je prilicno stara Fujitsuova plazma,teska ko tuc (45 kila?!) koja je zapravo obican monitor (nema tuner ni ostale konektore pozadi koje normalan TV ima),displej pretpostavljam da je Samsungov nutra (ne secam se zapravo ciji je kada sam otvarao monitor,prilikom popravke-menjao elkose na PSU) rezolucije 852X480 (tako sam nasao na netu),a ne znam za sta da ha koristim osim da ga pretvorim u Tv pomocu jedne te univerzalne....

Da li je iko od vas vec imao priliku da ugradi neku universalnu plocu u plazma panele,te da li ima nekakvih caka koje su muka za napraviti ?
[ DSL @ 03.06.2023. 07:06 ] @
Koliko se sećam, Ovaj panel trazi i visoke napone, pa se treba naći način da se i on starta. Nije neizvodivo.
Mislim da je ružniji problem ova rezolucija. Pobrini se da je ona u spisku podrzanih.
Mislim da je neisplativo
[ petar07 @ 03.06.2023. 19:40 ] @
Citat:
DSL: Mislim da je ružniji problem ova rezolucija. Pobrini se da je ona u spisku podrzanih.
Mislim da je neisplativo


Cekaj malo,sta si i u plazme (naravno koje su ti stigle sa sprzenim (ili ugljenisanim) plocama,a retko je bilo da se nadju originalne ploce za te modele koje su ti doneli da popravis) pokusavao da ugradis univerzalne ploce,te da je to bila nocna mora za ugraditi ako je panel nize rezolucije(tipa 852x480 u mom slucaju)?
[ DSL @ 08.06.2023. 17:46 ] @
Na plazma displej nisam nikad budzio ništa pa sa te strane ne mogu komentarisati ništa.
Cenim da ova rezolucija nije podržana kod ovih TSUMV ploča... Proveri pre nego što kreneš u hakeraj.
[ BlackForce @ 26.09.2023. 12:15 ] @
Pozdrav svima.
Nekad davno ja sam bio pokrtač ove teme.
Od silnih obaveza,do skoro nikad nisam stigao da ugradim univerzalni main board u Samsungov Full HD tv.
Pre dve nedelje sam napokon ugradio.Red je da se javim sa rezultatom.
Pošto adekvatan lvds kabel nisam mogao nabaviti,morao sam budžiti.Lemljenje na Tcon panel i nije baš jednostavno (naročito koji su već u godinama,pa su malkice i ćoravi),ali sam uradio.
Tv radi solidno.Iskreno nije kao sa original fabričkom plolčom,ali šljaka.
Sad koristim tv zakompjuter u firmi ali ponekad prebacim i na tv.
U prilogu slika