[ Branimir Maksimovic @ 09.11.2017. 10:44 ] @
Imam dd-wrt instaliran na tp-link-u i to lepo radi sve dok ne odem na stranicu gde se gleda status rutera. Recimo grafik protoka. Posle kratkog vremena cisco se jednostavno
restartuje. I to samo kad je uspostavljen 1GB link. Kad je zuta lampica tj 100mb link to radi bez problema.
Da li se neko susretao sa slicnim problemom i da li zna u cemu je problem?
Dakle na neku foru tp-link pracenjem protoka mreze nekako restartuje cisco i to samo kad je 1GB link ;)?
[ nkrgovic @ 09.11.2017. 20:20 ] @
Stranica na dd-wrt koja crta grafik to radi iz svojih internih countera na interface-u. Taj Cisco koji daje link tvom ruteru, tj. koji je next hop, nema pojma da li si ti na strani koja crta grafik ili ne, niti ima nacina da to sazna - ne objavljuje dd-wrt nikako na kojoj strani web interfejsa si. :)

E sad, zasto radi stabilnije na 100Mbit nego na gigabit je druga prica, ali je krajnje glupo da se zaglupi upstream uredjaj zbog toga. Jedino sto meni pada je da je taj Cisco EPC neispravan, ali opet je cudno da ga okine tako nesto. Ta sva komunikacija tvoj comp <-> dd-wrt ruter ide preko njegovih LAN portova i ne bi trebalo nikako da dolazi do kviska.
[ Branimir Maksimovic @ 09.11.2017. 20:57 ] @
Mislim da je bagoviti firmver na ciscu u pitanju. Verizja je 1.0 koja je ko zna kolko revizija imala od tad. Interesantno je da kad se cisco restartuje usled gledanja grafika, ukoliko ne ugasim tu stranicu, uspostavi vezu sa 100mb linkom. Isto postizem ako pingam recimo google dok se cisco podize. Dakle protok tp-link -> cisco izaziva da se cisco restartuje u 100mb modu. Ako hocu 1GB, znaci moram da ugasim sve sto pravi protok prema ruteru u toku podizanja.
[ Branimir Maksimovic @ 14.11.2017. 08:56 ] @
Mislim da sam provalio u cemu je fazon. Kad se gleda grafik dd-wrt otvara stotine konekcija i verovatno pretrpa cisca koji pretpostavljam ne moze da hendluje vise od 1000 konekcija. Resio sam tako sto sam drasticno smanjio timeout na dd-wrt-u.