[ NaHCO3 @ 16.11.2017. 15:51 ] @
Postovanje.

Nisam nesto preterano upoznat sa navigacijama za auto pa cu mozda da lupim :D.
Da li postoje navigacije sa Android sistemom? Znam da se koristio Windows CE pa me zanima da li sada postoje sa android sistemom.
Hvala.
[ mb57 @ 16.11.2017. 16:04 ] @
Naravno da postoji.
[ NaHCO3 @ 16.11.2017. 17:44 ] @
Moze neki primer?
[ test1234 @ 16.11.2017. 23:18 ] @
Here maps.
[ Zlatni_bg @ 17.11.2017. 02:14 ] @
Covek je pitao za uredjaj, ne za aplikaciju.
[ Java Beograd @ 17.11.2017. 06:39 ] @
Ne kapiram potrebu za "GPS uređajem" u 2017 godini.

"GPS uređaji" su možda bili neophodni tokom dvehiljaditih. Maksimalno do pre oko 5 godina, mada je i tad već bilo upitno.
Pojavom prvih Android tableta, već po želji 7 ili 10 inča, pojavom android telefona sa ekranima od 4 i više inča - kupovina zasebnog GPS uređaja gubi svaki smisao.

A tek pojaviom besplatnih navigacionih aplikacija, sa legalnim downloadom ažurnih mapa, dakle, na primer kao pomenuta "Here WeGo" aplikacija - zaseban, specijalizovan "GPS uređaj" stiče status CRT televizora. Ili kasetofona.
[ Zlatni_bg @ 17.11.2017. 18:56 ] @
Istina. Ali ako je covek postavio prosto i jednostavno pitanje, ne mora od svake teme da se pravi 5 strana diskusije "sta kako zasto" ako je pitanje konkretno, a da se odgovor cak ni ne pruzi. Njegov razlog zasto ga to interesuje, ne mora nama da se pravda. Mozda misli da je jeftinije, pa da ce usput da pokupi po koju funkciju... kao da je bitno.
[ NaHCO3 @ 17.11.2017. 19:09 ] @
Konkretno ne zanima mene :D

Meni telefon radi posao. Nego jedan prijatelj hoce da stavi navigaciju u traktor. Ima neku aplikaciju za telefon koja mu radi nesto oko oranja, setve...

Ali verovatno nece da stavi telefon u traktor, ne znam, nisam ga to ispitivao. Pitao me je da li znam da li ima navigacija sa android sistemom pa da stavi tu aplikaciju u nju.

@Zlatni_bg
Upravo tako, kada se postavi pitanje samo treba kratko i jasno odgovoriti na to pitanje ko hoce, ta i ta navigacija.
[ Predrag Supurovic @ 17.11.2017. 22:15 ] @
Navigaciaj za automobil i navigacinja za njivu su prilično različite stvari. Valjalo bi malo da pojasniš ta u stvari to treba da radi.
[ NaHCO3 @ 18.11.2017. 10:09 ] @
Pa napisao sam, hoce neku aplikaciju za njivu da koristi u traktoru.

Ja izgleda necu dobiti odgovor..
[ dusans @ 18.11.2017. 10:25 ] @
https://www.ebay.com/sch/i.htm...ndroid+navigation&_sacat=0
Dakle, ima ih koliko hoćeš, nisu baš jeftine pošto kod nekih u cenu ulaze i mape za navigaciju, a i pitanje je da li svaka ima pristup play store-u...

Neka kupi neki tablet, instalira app i stavi ga u shock-proof, dust-proof, water-proof, itd... kućište.
[ Predrag Supurovic @ 18.11.2017. 12:04 ] @
Citat:
NaHCO3:
Pa napisao sam, hoce neku aplikaciju za njivu da koristi u traktoru.

Ja izgleda necu dobiti odgovor..


Pa ako će da instalira neku svoju aplikaciju onda mu i ne treba namenska navigacija vec bilo šta što ima Android i ugrađeni GPS, dakle bilo koji mobilni telefon ili tablet. Jeftinije će da prođe ako nađe nešto što nema GPRS ako mu za tu aplikciju ne treba GPRS.