[ Silvestar drugi @ 25.11.2017. 21:56 ] @
Imam problem s matičnom pločom Msi MS 7095 jer nikako nema slike na monitoru. Nema slike na monitoru ni preko njenog vga izlaza ni preko grafičke kartice bilo da stavim agp ili pci karticu. Probao sam staviti drugu memoriji Nema ni slike biosa ni operativnog sistema. Inače kad se kompjuter upali sve izgleda normalno i čuje se rad hdd-a samo slike nema. Probao sam ugraditi i drugi ispravljač ali slike svejedno nema. Što bi mogao biti problem na matičnoj ploči? Elektroliti na njoj izgledaju dobro - nijedan se nije napuhao niti je procurio.
[ ademare @ 26.11.2017. 02:27 ] @
Ta ploca nije valjala ni kada je bila nova , a sada posle 13-14 godina , nista ne treba da cudi . VIA i Intel P4 , 478 , smrtonosna kombinacija Evo sad gledam to je ploca iz 2004 godine .

Postoje dve osnovne stvari koje se desavaju . Nijedna od tih sto si proveravao . Napajanje i memorija ne reaguju tako da nema slike .

Prva manje verovatna , ali moguca je da ne radi Procesor . To je mnogo cesce bio problem kod AMD kombinacija toga vremena . Ali moguce je i ovde . To ces lako proveriti tako sto ces da utvrdis da li se procesor zagreva . Upalis je pustis da radi 10 -tak minuta i pipnes hladnjak . Moze cak i bez hladnjaka , ali treba da drzis procesor i cim vidis da se eventualno greje , da iskljucujes .

To naravno ne znaci da je procesor Ispravan , ako se greje , vec da u njega dolazi struja , ako je hladan velika je verovatnoca je da je crkao .

Druga stvar , mnogo cesca kod ploca tih godina , je jednostavno crkla ploca ! Ne moraju biti neispravni Veliki kondezatori u pitanju , mada bi ih trebalo proveriti ESR instrumentom . Moze da isgleda lepo na izgled , ali da je izgubio kapacitet, ne mora da se naduva . Takodje moze da bude neispravno bilo sta drugo vezano za napajanje na samoj ploci, veliki tranzistori Mosfetovi , regulatori napajanja , mali kondezatori itd .itd . Takodje mozda je crkao i cipset koji upravlja integrisanom grafikom , kao i PCI magistralom.

To je zalud vremena i rada , i niko se ne bavi sa tim . Jer te ploce nemaju ni ispravne skoro nikakvu vrenost , par stotina din . tj. par Eura . Obicno sluze za ukras i prisecanje starih vremena .

[ Silvestar drugi @ 27.11.2017. 09:34 ] @
--_F976D2D5-757A-450A-A34E-DB9545C23A0E_
[ ademare @ 27.11.2017. 13:21 ] @
Imam zabranu koriscenja Privatnih poruka . Tako da ovu tvoju ne mogu ni da procitam !

Da ne pomislis da nisam hteo da odgovorim .
[ gilopile @ 27.11.2017. 13:29 ] @
Ostavi samo CPU-u na njoj, spoji buzzer i kresni. Ako ne dobijas nikakav beep code, zveknuo je najverovatnije cipset, a i vrlo moguce naponska za CPU ako se ne greje procesor. Ako dobijas beep code, ocisti slot za mem i stavi proveren ispravan modul i probaj preko int. g. kartice.

Nije vredno gubiti vreme za popravku, jer je apsolutno neisplativo popravljati, jer polovnu ispravnu mozes naci za manje para nego sto vrede 2 FET traznzistora :)
[ Silvestar drugi @ 27.11.2017. 14:35 ] @
Probati ću upaliti ploču samo sa cpu, buzzer i monitor preko integriranog vga porta i probati. Ako da sliku oćistiti ću dimm slotove i probati hoće li prihvatiti kojeg od dimm modula koje imam. Javit ću se kad probam.
[ Silvestar drugi @ 27.11.2017. 15:13 ] @
Probao sam spojiti samo ploču s cpu i buzzerom. Kad pokrenem ploču, upale se samo ventilatori. Na buzzeru nema nikakvog zvuka. Slike nema. Probao sam upaliti bez coolera na cpu. Cpu se nimalo ne zagrijava i non-stop je potpuno hladan. Po tome cpu ne dobija struju od ploče. To znači da je ploča pregorena i spremna za smeče.
[ gilopile @ 27.11.2017. 15:15 ] @
Ako nisi zaboravio da prikljucis 4pin konektor za napajanje cpu-a, onda je vrisnula naponska ako je hladan.
[ Silvestar drugi @ 27.11.2017. 15:32 ] @
4 pinska lionija je spojena i na njoj je napon 12v kad pokrenem ploču.