[ igormil @ 07.12.2017. 21:09 ] @
Prilikom skeniranja, Malwerbyte je pronaašao 2 spywera u okviru programa 360 total security u program files:

File: 2
Spyware.Pony, C:\PROGRAM FILES (X86)\360\TOTAL SECURITY\360DESKANA.EXE, No Action By User, [61], [466525],1.0.3427
Spyware.Pony, C:\PROGRAM FILES (X86)\360\TOTAL SECURITY\360DESKANA64.EXE, No Action By User, [61], [466525],1.0.3427
Da li to znači da 360 total security nije pouzdan antivirusni program?Interesuje me vaša mišljenje,da li da se vratim Avastu?

Igor
[ valjan @ 07.12.2017. 22:10 ] @
Okačiš ta dva fajla na www.virustotal.com i pogledaš rezultate analize - ako 1-2 prijavi da je maliciozan, najverovatnije je false positive, to se stalno dešava, i zaboraviš na sve i budeš oprezniji sa MBAM rezultatima, ali ako barem 5-6 kaže da ne valja, onda odradiš to što si naumio. Ja sam recimo sad kod mene poslao ta dva fajla na analizu na virustotal, i čak ni MalwareBytes ih nije prepoznao kao maliciozne....
[ ademare @ 08.12.2017. 00:08 ] @
Odakle tebi njegovi fajlovi ? Ti si valjda mogao da posaljes svoje neostecene fajlove, a ne njegove ?
[ valjan @ 08.12.2017. 06:47 ] @
O svašta, pa naravno da sam poslao svoje, znači ili njegova kopija MBAM-a prijavljuje false positives, ili je njegova kopija 360-ke zaražena, odnosno zaraženi njeni fajlovi. 360 sam po sebi po defaultu nije problematičan, već bi se sigurno pisalo o tome...
[ ademare @ 08.12.2017. 10:09 ] @
Svasta je pre ovo sto ti pises ! Tvoja kopija nekih fajlova, ne mora da ima Ikakve veze sa njegovim !

Svasta je sto uopste pomisljas , da program 360 total security , " fabricki " moze imati neki Pony Trojanac .

Da je neki Mustang , pa da se i zabrine , ovako od malog ponija
[ valjan @ 08.12.2017. 11:04 ] @
Ta dva fajla su sastavni deo instalacije 360-ke, dakle ko god ima instaliran Qihoo 360 ima i ta dva fajla na baš toj lokaciji, i naravno da je prva stvar koja se proveri da nije u pitanju false positive, a to je najlakše uraditi tako što testiraš isti taj fajl sa nekim drugim skenerom, kao i isti taj fajl sa druge mašine sa tim istim skenerom i nekim drugim. Jedino što ne znamo koju tačno verziju 360-ke koristi igormil. Nije ni prvi ni poslednji put da neki AV skener prepozna neku komponentu konkurentskog proizvoda kao malicioznu, a ne bi bio ni prvi put da neki AV stigne zaražen sa nekog DL sajta...
[ flighter_022 @ 08.12.2017. 12:22 ] @
Da li je coveku resen problem? Nije. A za prepucavanje ima energije... c-c-c...
[ SlobaBgd @ 08.12.2017. 12:35 ] @
Kako neko odavde da mu reši problem? Savet i predlog je dobio, samo treba da ga primeni. I da javi rezultate ako hoće.
[ flighter_022 @ 08.12.2017. 13:20 ] @
Ma taj deo je ok nego... prepucavanje ;)
[ ademare @ 08.12.2017. 14:02 ] @
Nema prepucavanja ! Nije svaka razmena misljenja , koje ne mora biti Identicno , Prepucavanje .

Valjan mi je poslao pp , znaci , ni on nije raspolozen za " prepucavanje " javno preko foruma , ja nisam takodje , ali imam zabranu koriscenja PP , tako da ne mogu ni da procitam , sta mi je napisao .

Vise vremena i Prostora je oduzelo , Ukazivanje na navodno prepucavanje, nego samo prepucavanje koga nije ni bilo !

Savet je dobio , i to dobar od Valjana , ali Valjan nije , mozda zbog umora to nije najbolje srocio , i nije ispalo bas logicno . Zato sam reagovao , a ne tek tako , vec da bi oni kojima je savet namenjen , razumeli sustinu Saveta .

Sada je sve pojasnjeno, logicno , razumljivo i prica o tome je zavrsena .
[ gilopile @ 08.12.2017. 14:17 ] @
Da, kao sto kaze coik iznad, nisu ovo prepucavanja, vec razmena misljenja i itekako su korisna.

Kao sto rekose, najverovatnije si stvarno zapatio taj spyware. Koristim i ja 360 i do sada sve ok, povremeno preskeniram sa MB i nista ne nadje, sto me veseli, jer ne bih menjao 360 za sada.

Predostroznosti radi, i kao sto MB labs predlaze u vezi sa ovim, za svaki slucaj sa drugog kompa promeni lozinke na bitnim servisima, poput FB, Gmail i sl., da ne rizikujes.
[ igormil @ 08.12.2017. 21:31 ] @
Na virustotalu je sve bilo ok,nisu pronađene maliciozne stavke.
[ igormil @ 08.12.2017. 21:41 ] @
Na virustotalu je sve bilo ok,nisu pronađene maliciozne stavke.