[ prediic @ 19.12.2017. 09:48 ] @
Pozdrav, nabavio sam predpojacalo i pojacalo Ei NIS.
Medjutim posto se ne razumem toliko oko toga, potrebna mi je vasa pomoc. Ako bi neko mogao da mi objasni koji je ulaz za sta i koje su mi kable potrebne za to. :)

Evo i slika:
https://m.imgur.com/a/KHFKy
https://imgur.com/a/VLbJf
[ Smartowi @ 19.12.2017. 12:21 ] @
Da pokušam ja ,ukoliko se javi neko ko' bolje poznaje konkretno ove uredjaje njegovo mešljenje ima prioritet. Za napajanje uredjaja potrebna su ti 2 kabla kao za pc ( za priključivanje kompjutera na struju),zatim petopolac na činčeve ukoliko ćeš muziku pustati sa cd pleyera ili tjunera ili petopolac na stereo bananicu (3.5 mm) ako pustaš muziku sa telefona ili mp4 pleyera. Takodje ti treba i kabal koji ima petopolce na obadva kraja za povezivanje predpojačala sa pojačalom. Mislim da je to sve
[ zeoN_Rider @ 19.12.2017. 12:49 ] @
Od jedan do šest su mikrofondki ulazi, sa izvorom zvuka uđi na ulaz obeležen sa dva kruga i strelicom a zvučnik zakači na kontakte 4 Oma,

Gornji uređaj ti je nepotreban jer sve to imaš u donjem.

Ako je gornji za prodaju javi mi.
[ Smartowi @ 19.12.2017. 12:51 ] @
Jedan uredjaj a dvoica zainteresovanih 😊
[ prediic @ 19.12.2017. 13:02 ] @
Znači ako sam dobro razumeo:

Na ulaz sa dva kruga i strelicom ide kabl sa din5 sa jedne strane i stereo bananica sa druge.

Na ulaz 4oma se povezuje zvucnik (u koja 2 ulaza, posto ih ima 3?)

I to znači da moze samo jedan zvucnik da se povezuje?

Inace hvala vam puno
[ zeoN_Rider @ 19.12.2017. 13:06 ] @
Citat:
Smartowi:
Jedan uredjaj a dvoica zainteresovanih 😊


Ja sam samo zaiteresovan za gornji i to kao baza nekog budućeg uređaja. Inače uređaj je kanta samo takva.
[ zeoN_Rider @ 19.12.2017. 13:07 ] @
Citat:
prediic:
Znači ako sam dobro razumeo:

Na ulaz sa dva kruga i strelicom ide kabl sa din5 sa jedne strane i stereo bananica sa druge.

Na ulaz 4oma se povezuje zvucnik (u koja 2 ulaza, posto ih ima 3?)

I to znači da moze samo jedan zvucnik da se povezuje?



Da, dobro si razumeo.
[ prediic @ 19.12.2017. 13:15 ] @
A koliko vredi sve ovo?
[ zeoN_Rider @ 19.12.2017. 13:18 ] @
Tura pića u nekoj pristojnoj kafani.
[ mb57 @ 19.12.2017. 13:33 ] @
To su uređaji iz 70-tih godina namenjeni za razglas. Dovoljno je da kažem da sam iste koristio 1978. u armiji u razglasnoj stanici (stovoltni izlazi).
Uređaji, i kao novi, nisu bili nekog kvaliteta a danas, posle 40. godina, sam proceni.
[ Smartowi @ 19.12.2017. 16:11 ] @
Za predpojačalo(gornji uredjaj sa slike) plaćam poštarinu i šaljem pošiljaocu bocu vinjaka sa plaćenu poštarinu😄.
[ Smartowi @ 21.12.2017. 23:02 ] @
Ironija je što ovde svi koji pitaju nešto dobiju nekoliko verzija odgovora i nikada ne napišu šta je bilo na kraju. Pritom ne mislim da pišu neke hvalospeve,da kuju u zvezde i sl.,već samo da napišu za dati uredjaj šta je uradjeno ,da kada neko ima sličan problem pročita šta i kako da ne postavlja opet temu. Samo naglas razmišljam,mislim da nisam jedini.
[ zeoN_Rider @ 21.12.2017. 23:30 ] @
Ih Ja sam već navik'o na takve stvari.

Ja postavih pitanje i to više puta na ovom forumu u vezi nekih Al profila i nikada ne dobih odgovor.