[ saladinche @ 19.12.2017. 22:57 ] @
Pozdrav svima,
Ako moze mala mopoc oko postavljanja vrednosti iz DateTimePicker u RAVE report.
Nikako ne mogu da nadjem na netu kako da to uradim pa mislim da bi mi ovde neko mogao pomoci.
Hvala
[ savkic @ 20.12.2017. 18:18 ] @
> Ako moze mala mopoc oko postavljanja vrednosti iz DateTimePicker u RAVE report.

Mislis da ubacis u neki label? Nisam odavno koristio Rave pa samo mogu okvirno dati savet, ubaci text/label kontrolu na report i u OnBeforePrepare (ili neki slican event koji se poziva kad se inicijalizuje report) stavi
RaveKontrola.Text := DateToStr(DateTimePicker1.Date);
[ saladinche @ 20.12.2017. 19:51 ] @
Projekat mi se zove stampa

U projektu stampa sam dodao Text, ali ne na akciju "OnBeforeOpen" kada probam stampa.text ne mogu to da odaberem...

Da li ovaj text treba negde da definisem u projektu kao parametar ili slicno?

Da li imate neki predlog za rad sa izvestajima.
Ja sam poceo sa RAVE jer mi je on dodje sa delphijom ali vrv da ima i boljih jer je ovaj prilicno komplikovan (za pocetnika)
[ savkic @ 20.12.2017. 21:48 ] @
> Projekat mi se zove stampa

Sta je tacno stampa, kog tipa (klase)?

> U projektu stampa sam dodao Text, ali ne na akciju "OnBeforeOpen" kada probam stampa.text
> ne mogu to da odaberem...

Zasto? Ako dobijes gresku, koju tacno dobijes?

> Da li ovaj text treba negde da definisem u projektu kao parametar ili slicno?

Zamisli to kao da imas dve forme, Forma1 gde je DateTimePicker i Forma2 gde je Label gde treba da upises datum, kod bi ti bio nesto ovako (iz forme1)

Form2.Label1.Caption := DateToStr(DateTimePicker.Date);

Sad ovo Form2.Label1.Caption zameni sa tvojim reportom, ne znam kako se on zove (recimo Rpt1), ni kako se zove text objekat na njemu (npr Text1) a takodje ni koji je properti za tekst (mozda Text/Caption ali neka bude Text) onda bi ti pisao:

Rpt1.Text1.Text := DateToStr(DateTimePicker.Date);

> Da li imate neki predlog za rad sa izvestajima.
> Ja sam poceo sa RAVE jer mi je on dodje sa delphijom ali vrv da ima i boljih jer je ovaj prilicno komplikovan (za pocetnika)

Mozda FreeReport/FastReport, sistem je isti kao kod Rave i QuickReporta, imas editor gde dizajniras izgled izvestaja i onda povezujes sa tvojim podacima.
[ saladinche @ 21.12.2017. 09:38 ] @
Sve sam našao i sad je sve mnogo jasnije.
U RV Projektu sam definisao parametre koji mi trebaju i samo na akciji "BeforeOpen" dam vrednost za te parametre i to je to.
Sada vidim da je mnogo lako uz pravu pomoć :)
Hvala puno.