[ pctel @ 08.01.2018. 10:10 ] @
Bilo je i ranije ovakvih tema, ali su od pre vise godina, pa se ponuda modela promenila.

Zanima me preporuka za graficku koja podrzava 3 monitora, za potrebe igranja simulacija voznje. Ocekivana cena je oko 150 evra, mada slobodno mozete preporuciti modele i sa nizom i sa visom cenom. Monitori imaju HDMI, DVI i VGA ulaze, 1920x1080.

[Ovu poruku je menjao pctel dana 08.01.2018. u 11:21 GMT+1]
[ ademare @ 08.01.2018. 12:58 ] @
Licno nisam isprobavao , ali po ovom clanku skoro svaka moderna kartica moze da potera 3- 4 monitora . Cak i najjeftinija gt 710 . Mada ona naravno nije za igranje .

http://multimonitorcomputer.co...multiple-monitor-computers.php

Tako da jedino sto treba da uradis je da izaberes sta ti odgovara od graficke za igranje , i da vidis da li podrzava , 3 monitora , za sta je sansa 99 % .

Inace u tu cenu od novih kartica ti se uklapa samo Nvidia GT 1050 , razni modeli , i AMD RX 560 . Tako da izbor i nije veliki .
[ pctel @ 08.01.2018. 13:31 ] @
Da, ja sam isto video neke Gigabyte GTX 1050 sa 3 HDMI konektora i cenom nesto ispod 150 evra sa 2Gb ili nesto vecom od 150 evra sa 4Gb memorije. Sad ostaje to pitanje snage - za te simulatore GTX1050 bi bez problema izgurala 90-100Hz sa jednim monitorom, ali da li to znaci da ce imati po 30 Hz na tri monitora ili to ne ide bas tako linearno?
[ ademare @ 08.01.2018. 13:44 ] @
Tu postoje dva nacina koriscenja vise monitora .

Prvo je razvlacenje jedne slike , na tri monitora , drugo je prikazivanje iste slike , naravno ako je voznja , pa tri igraca igraju , mogu biti na razlicitim delovima staze .

U oba slucaja dolazi do pada performansi . U prvom jer je rezolucija na primer 3 puta veca , u drugom, jer se obradjuje vise podataka , da li je to bas 3 puta ili 2.X jer su neke osnove programske iste , dolazi do pada tzv. broja frejmova u sekundi .

To bi svakako pre kupovine trebalo nekako isprobati . Jer sto vise frejmova do odredjene granice , na primer razliku izmedju 100 i 200 niko nece ni da primeti. Tu ima raznih teorija , od toga da filmovi se prikazuju na 24 frejma , pa da je to navodno neki minimum , normale , televizija ide na do 30 frejmova u sekundi klasicni PAL . Po meni je 60 neka normala za igranje .

Znaci sigurno dolazi do degradacije broja frejmova kada grafika iscrtava tri moguce sasvim razlicite slike , mada nije bas 3 puta .
[ ademare @ 08.01.2018. 17:01 ] @
Sad sam malo goglao , moguca je samo prva solucija .

Da se povezu 3 ili vise monitora i da jedan covek igra na prosirenom . Ovo drugo samo teoretski , i to kod onih igara koje su delile ekran na dva dela , pa na istom ekranu pokazivala igru za dva igraca . Ali takvih igara skoro i da nema vise .
[ Zlatni_bg @ 09.01.2018. 00:56 ] @
3x FullHD... ako zelis zeljeno iskustvo sa bar prikladnim performansama, GTX1070 ili GTX1080 bi bili minimum. Na tvom mestu bih gledao 4k testove igara jer prilazis toj rezoluciji.
[ Lavlja_Jazbina @ 09.01.2018. 19:06 ] @
Ako zeli iskustvo,to je ovo.Ali kosta petocifreno u dolarima.

[ mjanjic @ 09.01.2018. 21:02 ] @
Kad bi se već odlučivao za tako nešto, ima više rešenja:
http://www.roadandtrack.com/ca...timate-enthusiast-living-room/