[ Stefan Zonja @ 11.01.2018. 14:14 ] @
Imam pojacalo Weconic VX-4130, made in Germany. Imam problem sad sa njim. Lampica na njemu radi normalno, unutra nisu naduveni oni burici, sve je nalemljeno fabricki normalno. Problem je u tome sto kad povezem zvucnik ili vufer na njega, zvucnik radi samo u trenutku kad dobije minus, tj. samo nekih 3 sekunde i onda vise ne. Znaci kao da izlaz radi samo tih 3 sekundi kad dobije minus pol. Probao sam i normalno i u bridge vezivanje i uvek isto.

Jel zna neko neko resenje? Hvala unapred.
[ gilopile @ 11.01.2018. 14:17 ] @
Ta burad se mogu i rasusiti i iscureti, mada sumnjam da je u njima problem.

Jesi siguran da je taj zvucnik odgovarajuc i ispravan? Jel to spajas na akumulator za probu ili na nekom ispravljacu i koje specifikacije?
Moguce da neki vid zastite proradi....
[ zeoN_Rider @ 11.01.2018. 14:37 ] @
Citat:
Stefan Zonja
Jel zna neko neko resenje?


Isuviše je to delova da bi neko imao instant odgovor.

[ Stefan Zonja @ 11.01.2018. 15:36 ] @
Citat:
gilopile: Ta burad se mogu i rasusiti i iscureti, mada sumnjam da je u njima problem.

Jesi siguran da je taj zvucnik odgovarajuc i ispravan? Jel to spajas na akumulator za probu ili na nekom ispravljacu i koje specifikacije?
Moguce da neki vid zastite proradi....


Sa buricima je sve u redu. Bar na izgled. A inace je meni sve to normalno povezano u autu, plus na akumulator, minus na karoseriji auta i kablovi iz radia. Zvucnici su okej, probao sam na drugom pojacalu i sve je okej, samo na ovom pojacalu tako radi.
[ Smartowi @ 11.01.2018. 16:24 ] @
Prijatelju molim te da me ne shvatiš pogrešno,ali ukoliko se tvoje poznavanje elektronike svodi na to da uporedjuješ komponente sa predmetima iz domaćinstva ne verujem da ćeš to popraviti. U principu već su ti rekli da verovatno uključuje neka zaštita,e sad zbog čega se ona aktivira i kako je tehnički izvedena na tvom uredjaju to možemo svi da nabadamo u beskraj bez konkretnog odgovora. Imaš na raspolaganju bezbroj online priručnika uz pomoć kojih se možeš veoma brzo edukovati šta čemu služi i zbog čega je tu gde jeste,kao i nazive odredjenih elemenata. To je proces koji će ti mnogo pomoći u rešavanju problema,ovog trenutnog a i nekih budućih. Ovim tekstom nisam nameravao da te omalovažavam niti sputavam,već da te uputim u jedinom ispravnom pravcu koji vodi ka rešavanju tvog problema.
[ Stefan Zonja @ 11.01.2018. 19:25 ] @
Citat:
Smartowi: Prijatelju molim te da me ne shvatiš pogrešno,ali ukoliko se tvoje poznavanje elektronike svodi na to da uporedjuješ komponente sa predmetima iz domaćinstva ne verujem da ćeš to popraviti. U principu već su ti rekli da verovatno uključuje neka zaštita,e sad zbog čega se ona aktivira i kako je tehnički izvedena na tvom uredjaju to možemo svi da nabadamo u beskraj bez konkretnog odgovora. Imaš na raspolaganju bezbroj online priručnika uz pomoć kojih se možeš veoma brzo edukovati šta čemu služi i zbog čega je tu gde jeste,kao i nazive odredjenih elemenata. To je proces koji će ti mnogo pomoći u rešavanju problema,ovog trenutnog a i nekih budućih. Ovim tekstom nisam nameravao da te omalovažavam niti sputavam,već da te uputim u jedinom ispravnom pravcu koji vodi ka rešavanju tvog problema.


Razumem te druze, ne brini. Moguce da je stvarno neka zastita, ali opet... Imam onu lampicu "protect", ali ona svetli zeleno, a ne crveno kao kad nesto nije u redu.
[ vladd @ 11.01.2018. 20:25 ] @
Da li je to pojacalo za auto?

U tom slucaju kvar moze biti prilicno slozen za laika, u pretvaracu napona.

Potrebno je da neko strucniji pridje sa instrumentom i iskontrolise napone.
[ Stefan Zonja @ 11.01.2018. 22:37 ] @
Citat:
vladd: Da li je to pojacalo za auto?

U tom slucaju kvar moze biti prilicno slozen za laika, u pretvaracu napona.

Potrebno je da neko strucniji pridje sa instrumentom i iskontrolise napone.


Jeste, to je pojacalo za auto. A bas to cu i uraditi na kraju. Odnecu ga elektronicaru. Ovako mogu samo da nagadjam.
[ zeoN_Rider @ 11.01.2018. 23:02 ] @
Citat:
Stefan Zonja Odnecu ga elektronicaru.


To si mog'o odmah.
[ gilopile @ 12.01.2018. 03:55 ] @
Hehhe, zato se covjek i obratio ovde da pita.

Problem moze biti banalan, a moze isto tako biti slozen da ni Zeon ne moze da ga resi ( sala ). Stoga, ako je napajanje ok - sto jeste, ok zvucnik...samo moze neko ko se jako dbro razume u audio elektroniku i uopste elektroniku to da ti resi.


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 12.01.2018. u 05:07 GMT+1]
[ Stefan Zonja @ 12.01.2018. 11:57 ] @
Citat:
zeoN_Rider: To si mog'o odmah.


Pa, mogao sam, nego rekoh mozda je neka sitnica.
[ Stefan Zonja @ 12.01.2018. 11:58 ] @
Citat:
gilopile:
Hehhe, zato se covjek i obratio ovde da pita.

Problem moze biti banalan, a moze isto tako biti slozen da ni Zeon ne moze da ga resi ( sala ). Stoga, ako je napajanje ok - sto jeste, ok zvucnik...samo moze neko ko se jako dbro razume u audio elektroniku i uopste elektroniku to da ti resi.


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 12.01.2018. u 05:07 GMT+1]


Pa, to. Mislio sam mozda je neko imao neko slicno iskustvo.
[ gmhans @ 12.01.2018. 12:17 ] @
Da li je to pojačalo već radilo u tom autu, pa je odjednom prestalo da radi, ili je sad prvi put ugrađeno u taj auto?