[ mld @ 24.01.2018. 09:47 ] @
Ima li neko iskustva sa Cisco wirelles opremom u kombinaciji:
Wireless Cisco 5500 series, Controler Model 5508 i Wireless Client AP, AIR-LAP1142N-E-K9,
kakva su iskustva u pogledu podešavanja, pokrivenosti i kvaliteta signala?
[ nkrgovic @ 24.01.2018. 12:03 ] @
Generalno gledas opremu koja je bila skupa a sad je vec zastarela, tj. EOL. To moze dobro da radi, i moze da ti bude odlicno resenje ako imas puno suma u okolini - ako se BAS potrudis da to odradis :

https://www.cisco.com/c/dam/en...ries/data_sheet_c07-611640.pdf

E sad, vidi da dobijes najnovije update-e, budi svestan da je to 802.11n i da ne ide dalje. Takodje, obicno razlog za tu opremu nije kvalitet same opreme, tj. nije SAMO to - vec i integracija sa drugim stvarima... Ono, 802.1x, autorizacija, intregracija, slozeni routing, mnogo VLAN-ova uz dinamicno dodeljivanje... Wireless je obicno dobar, ja trenutno imam neki deploy sa 2 AP-a i wireless express-om, sad planiram jedan veci, kvalitet rada jeste odlican (zamenio neki Asus doduse, ne znam koliko je merodavno), ali glavne prednosti su, kao sto rekoh, nesto drugo.
[ mld @ 24.01.2018. 12:34 ] @
Znam da je oprema stara, ali sam je zatekao novu i neupotrebljenu u jednoj firmi pa razmišljam o njenoj upotrebi i aktiviranju samo za potrebe te firme i za njene klijente koji dolaze povremeno u njihov prostor.
Pre svega za korišćenje interneta.
Ali nemam nikakvog iskustva sa njom.
[ nkrgovic @ 24.01.2018. 14:49 ] @
Ako dodas malo softvera trebalo bi da mozes, uz odgovarajuce switcheve da napravis svasta. Podelu na VLAN-ove na wifi-u, guest access, captive portal, trebalo bi da puno toga tu moze da se napravi - mada mislim da ce ti trebati licenca bar za ISE. Doduse, ISE Express je 2500$ list, sto bi trebalo da bude oko 1500 EUR za do 150 user-a realno u Srbiji.

Sto ne cimnes nekog cisco partnera za consult, dobices savete sta moze i sta mogu da ponude?
[ mld @ 25.01.2018. 05:57 ] @
OK hvala. I ovo je dovoljno.