[ DusanInfinity @ 26.01.2018. 12:46 ] @
Ovako, poslednjih mesec dana imam jedan malo ozbiljniji problem. Ne znam zaista da li je problem u hardware ili software, ali ovaj problem se pojavio od kako sam odradio jedan windows update pre oko mesec dana.
Naime, kad sam update racunar, posle nekog vremena se desio prvi restart, inace, racunar mi se sam restartuje u neko nasumicno vreme, i sto je najgore, restartuje se dok radim nesto bitno.
Uglavnom, u 90% slucajeva se restartovao prilikom pustanja muzike na youtube i surfovanju po internetu.
Inace, racunar imam vec pune 2 godine i nikakvih problema do sad.

Prva stvar na koju sam posumnjao je temperatura, ali, ni priblizno, podaci na Speccy-ju pokazuju odlicne rezultate(Procesor ~20 stepeni, ostale komponente 30-50 stepeni, nista preko 50 stepeni. Da li je neko imao iskustvo oko ovoga, da nisu mozda ubacili neki auto-restart u novu verziju sistema?

Racunar ima 16GB RAM-a, FX-4320, AMD Radeon R7 360, sistem Windows 10.
Slika podataka iz programa Speccy: http://prntscr.com/i5vx9m


Hvala!
[ mjanjic @ 26.01.2018. 21:38 ] @
Imaš Event Viewer u kome bi možda moglo da se vidi šta je problem. Ako tu nema ništa, onda je moguće da napajanje "trokira", jer bi u svakom drugom slučaju moramo Win nešto da pokaže pre restarta ili bar u Event Viewer-u da prikaže neku grešku koja je uzrok restarta.
[ DusanInfinity @ 01.02.2018. 18:25 ] @
Nisam otkrio problem, ali izgleda da je reseno. Pre nekoliko dana sam samo u BIOS-u vratio sve na default podesavanja i vise nema restartovanja. Hvala u svakom slucaju!
[ mld @ 02.02.2018. 06:57 ] @
Kod win 10 se i meni to jedno vreme javljalo.
Jedino što sam pronašao je:
- da je u TaskScheduler bilo nekoliko skripti za update i satrtovanje nekih programa pa sam ih ja pobrisao.
- da je nakon toga posle još nekoliko Win upd-ejta sve ostalo OK,
samo što mi je povremeno startovanje PDF kreatora i nekih Nero dodataka u pozadini sumnjivo.