[ dj90 @ 30.01.2018. 16:12 ] @
jel uzimao neko refabrikovane starije telefone iz kine prek ebay/aliexpres?
da li su stvarno original ili ne, prosto mi je nemoguće da imaju skoro svaki telefon i da je to kvalitet kao original

https://www.aliexpress.com/ite...=ae803_4&priceBeautifyAB=5
[ ademare @ 30.01.2018. 21:49 ] @
To naravno nisu , Refabrikovani telefoni, jer NOKIA nije telefone proizvodila u Kini , vec u Finskoj , Nemackoj , Madjarskoj , kasnije umesto Nemacke , imali fabriku u Rumuniji . U Kini nisu nikada imali fabriku , pa je nemoguce ni da bude refabrikovano .

U pitanju je " domaca radinost" ! Kao kada ti na primer kupis na oglas masku , oklop, sta je vec izlupano , pa kod kuce to promenis ! To naravno nema veze sa pravim refabrikovanjem .

Ploce su original , maticne , ako na to mislis u pitanju , kao i mozda ekran . Mozda jer ako je serviser dobio sa polupanim ekranom , on ce da stavi drugi . Oklopi , kucista , maske tastature , i ostalo sta je bilo osteceno , to je Kineski laznjak ! Znas i sam kakav je to kvalitet , ima i po nasim radnjama, buvljacima , toga . Na svemu pise Nokia .

Lazne su i baterije , punjaci itd .

Telefoni , ispravnost , kako se kome zalomi ! Neko moze da dobije i ispravan ,kome je samo menjan oklop na primer , neko dobija popravljan , pa kako mu bude .

Tako da mislim da se ne isplati , vec je bolje kupiti kod nas telefon, pa sam staviti masku ili sta vec treba lazno , jer bar 1/3 tih telefona stize neispravno , mozda i vise . Ja sam krpio mnoge od prijatelja , kolega , i rekao bih da je rizik prevelik da se ubode neispravan telefon , jer Kinezi salju svasta !
[ dj90 @ 31.01.2018. 12:02 ] @
ok hvala
mada mislio sam da je to ipak malo kvalitetnije od domaće radinosti, kinezi jednostavno sve kopiraju od automobila pa do dresova i to ne izgleda loše pa sam mislio da je i sa tim "refabrikovanim" telefonima možda isti slučaj
[ anon142305 @ 31.01.2018. 12:35 ] @
Cek, ovaj link s Alija... Pise refurbished. Koliko sam ja upoznat, nije u pitanju "domaca radinost" ili prodaja fals robe kao originala, vec nesto drugo. U pitanju je uredjaj koje je vracen proizvodjacu, najcesce zbog nekog kvara, pa u ZVANICNOJ proizvodnji popravljen i vracen nazad u prodaju. Neka me nekao ispravi ako gresim.

https://en.wikipedia.org/wiki/Refurbishment_(electronics)

Sta se prodaje na Aliju, ne znam, ali refurbished telefone Epl cesto daje u slucaju nekog kvara.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 31.01.2018. 12:49 ] @
Tako je, to su refurbished modeli.
[ ademare @ 31.01.2018. 15:02 ] @
Ljudi , znam ja sta u Medjunarodnom Pravu znaci Refabrikovano .

Ali ovo je Aliekspress ! Video sam par desetina tih telefona sa Alija ! Sve krsevi .

Nisu kopije telefoni , Nisu novi !!

Starudije nokia 3310 , stvarno ima 18 Godina ! Maticna original , maska Kineska kopija . Valjda ste svi videli kako izgledaju kopirane maske , nismo deca ? Sva oprema , fejk, baterija takodje .

Telefon kako koji , ima dosta u startu neispravnih !

Ne pisem napamet , vec sam video i previse tih telefona ! Bas sa Alija !

Telefoni Nokie su fleshovani , pa ispisuju vreme koriscenja 0 ! Evo pogledajte za Apple , na Aliju , ne pise Refabrikovono, jer nisu u stanju da resetuju vreme koricenja ! Pise polovno samo za njih !

Nokie su fleshovane sa Evropskim paketima jezika , nijedna na sebi nema Kineski !