[ Orome @ 07.02.2018. 13:04 ] @
Mislio sam da insertujem 10 ili 100 hiljada redova po principu :

Insert into t1 (id, name) values ( (select rand(id) from t2), "auto insert")

Medjutim ne moze na ovaj nacin. Takodje i bez pominjanja druge tabele ne moze da kazem da u prvoj koloni hocu random broj u opsegu od 1 do 10. Naravno podrazumeva se da bih ovo radio u iteraciji u petlji.

Gledao sam po netu ali mi primer : select id from t1 order by rand(id) ne radi jer uvek ispise isti broj.


Da li ste radili i na koji nacin ovakav upis? Dok sam ucio SQL server video sam da on to moze pa mi je nerealno da ovakva po meni jednostavna operacija ne moze da se obavi u Mysql.
[ Orome @ 07.02.2018. 13:52 ] @
Ipak sam nasao nesto sto mogu iskoristiti. Nisam video da ovo radi : select id from t1 order by rand()

Moci cu zavrsiti sto sam zapoceo.
[ jablan @ 07.02.2018. 14:39 ] @
Šta pokušavaš da postigneš?
[ Orome @ 08.02.2018. 07:52 ] @
Pokusavam u testne svrhe da upisem smislene podatke (da ja kontrolisem upis u svaku kolonu, opseg vrednosti integera ili citanje iz druge tabele FOREIGN KEY ali random), nekih 10000 redova da bih testirao izvestaje i osetio kako softver radi.

prosto, da ne bih rucno unosio podatke hocu da ih upisem da proverim izvjestaje.
[ djoka_l @ 08.02.2018. 07:57 ] @
Uzmeš tabelu koja, recimo, ima 10 ili više redova i neka se zove t2. Treba ti 10000:

Code (sql):
INSERT INTO t1 (id, name)
SELECT rand(), 'nesto'
FROM t2,t2,t2,t2
LIMIT 10000


Svaka baza ima svoju caku, ne mogu da shvatim da posle n godina i dalje izražavaš čuđenje kada ustanoviš da neka nebulozna konstrukcija na, recimo SQL Serveru, ne daje rezultat na nekoj drugoj bazi.