[ vdnp @ 18.02.2018. 19:33 ] @
Uradio sam frisku instalaciju windowsa 10 32-bit,instalirao sam jednu od retkih igri koju po nekad odigram i radila je lepo kao i obicno a od jutros mi pokazuje specificnu gresku za koju nisam proguglao resenje u piranju je igrica driver san francisco a greska glasi you need least 2 core to run game a procesor ima dva jezgra i do sad je lepo radila cpu je amd athlon 64x2 dual core processor 5200+ sa 2.7ghz?
[ vdnp @ 18.02.2018. 21:33 ] @
Nasao sam gde je problem,ja sam upropastio stvar kucao sam msconfig i boot delu kada se ide na advanced sam ne znam ni ja zasto u onom delu number of core promenio na 1 i od tad u task menadzeru pokazuje da imam 1 jezgro a ne kao pre 2 a nemogu da vratim na broj 2 u boot delu jel ga vise nema ima samo 1.Dali mogu nekao da vratim podesavanja ili promenim na neki drugi nacin?
[ mjanjic @ 18.02.2018. 21:34 ] @
Pokazuje li Windows dva jezgra?
Da nisi u BIOS-u (ako ima opcija) isključio jedno jezgro ili je možda na sistemu negde tako podešeno (negde sam video jednom priliko nešto kao neki 'safe' mod ili kako se već zvalo).
[ vdnp @ 18.02.2018. 22:52 ] @
Pokazuje 1 jezgro od kada sam ukucao msconfig i u boot delu u tabu advanced promenio number of core na 1 a bilo je na 2 i od tad nemogu da vratim jer vise nema broja dva da se izabere.
[ vdnp @ 18.02.2018. 22:56 ] @
Reseno usao sam u save mod ni tu nije moglo nista da se menja ali kada sam se vratio u standardni pojavilo se da izabere upotrebu oba jezgra.