[ DUSKEZ @ 07.05.2018. 11:23 ] @
Voleo bih da imam tomato firmver ne bitno na kom ruteru.Naravno koje imam a to su wr740v4 wr741v1 wr743v2 wr941v3.Sad ako ne moze nijedan da upravlja tomato onda nista ostaje po starom.Ja sam guglo i nasao nesto na poljskom za wr740 ali ne razumem,iako sam koristio gugl prevodioca.Na sajtu tomato pise da je tomato mahom za linksys e koje nemam nijedan.Pa ako ne moze da znam moze da ostane i ovako.
[ Binary Mind @ 07.05.2018. 18:47 ] @
Postoji zvanična lista podržanih rutera. Može na još neke koji nisu nabrojani na listi da se flešne, ali fazon je da je Tomato isključivo za rutere sa Broadcom-ovim chipsetovima. Mislim da TP-Link nema ni jedan ruter koji je kompatibilan sa Tomato firmverom. Ja koristim Tendu N6 sa Tomato firmverom.
[ bachi @ 07.05.2018. 18:58 ] @
Nema.

Drži se OpenWRTa-
[ calexx @ 07.05.2018. 20:04 ] @
A šta i ako proba, može samo da ga brikuje. ;)
[ bachi @ 07.05.2018. 20:17 ] @
Da, 68. po redu. :D :D :D :D :D :D :D
[ DUSKEZ @ 07.05.2018. 20:45 ] @
fali mi tomato za kolekciju http://tinyurl.com/yajs7jyf hahhaa tesko bogami nema vise experimentisanja
[ Binary Mind @ 07.05.2018. 21:16 ] @
Nije tačno. A gde su AsusWRT Merlin, xwrt-Vortex, Padavan, Pandora, pfsense i ostali??? Fali ti po ruter za svaki od ovih nabrojanih + onih koje nisam nabrojao da kompletiraš kolekciju...
[ DUSKEZ @ 08.05.2018. 10:08 ] @
:D A dobro nije,ja sam za ove cuo a i necu vise nista da flesujem.Samo sam hteo da imam gargoyle.Ima cak i statistiku posecenih sajtova.Uopste nije los firmver
[ DUSKEZ @ 08.05.2018. 12:44 ] @
Ne bih da reskiram, i ako cu reskirati bice to najjeftiniji wr740 na njemu mi je gargoyle.Malo je stur gui ali u sustini je odlican za ovaj ruter.Nego padavan i ostali su uglavnom za asuse.Ja imam samo tplink rutere i huawai ali modem.Sad ako ima jos koji custom za wr740 mozda
[ bachi @ 08.05.2018. 13:00 ] @
Ne znam šta pokušavaš sa tolikim silnim ruterima, pogotovo što su ruteri sa ispod 4MB flash memorije neupotrebljivi, odnosno i ako uspeš da spakuješ *wrt na njega, biće bez web interfejsa i sa osakaćenim funkcijama.

Sa 4MB ćeš imati GUI i osnovne stvari, ali ništa napredno poput VPNa, file sharinga, itd.

Juriš one sa 8MB, poželjno sa 16MB fleša, min 32MB, poželjno 64MB rama.

Od svih tih wrtova, koliko vidim, OpenWRT/LEDE je najažurniji i najviše modela podržava.

Poslednji model na kome sam stavio OpenWRT jeste Mikrotik hap lite i radi ko sat.
[ DUSKEZ @ 08.05.2018. 15:32 ] @
Okej hvala to mi je bilo od pomoci,da ti kazem tacno ja sam jurio do sad sa po dve tri izmenjive,najmanje jedna.To je onda to.
[ Branimir Maksimovic @ 08.05.2018. 17:19 ] @
Citat:
bachi:
Ne znam šta pokušavaš sa tolikim silnim ruterima, pogotovo što su ruteri sa ispod 4MB flash memorije neupotrebljivi, odnosno i ako uspeš da spakuješ *wrt na njega, biće bez web interfejsa i sa osakaćenim funkcijama.

Sa 4MB ćeš imati GUI i osnovne stvari, ali ništa napredno poput VPNa, file sharinga, itd.

Juriš one sa 8MB, poželjno sa 16MB fleša, min 32MB, poželjno 64MB rama.

Od svih tih wrtova, koliko vidim, OpenWRT/LEDE je najažurniji i najviše modela podržava.

Poslednji model na kome sam stavio OpenWRT jeste Mikrotik hap lite i radi ko sat.


Cek, zar OpenWRT ima Web interfejs?
[ Binary Mind @ 08.05.2018. 17:19 ] @
@bachi

Što OpenWRT na Mikortik? Zar nije RouterOS dobar?
[ Binary Mind @ 08.05.2018. 17:32 ] @
Inače... Tenda mi u kućnoj mreži više ne radi radnju, jer ima fast ethernet switch, a pošto mi je SBB povećao download brzinu na 100 Mbps nameravam da uzmem Xiaomi Mi WiFi R3G koji će zameniti Tendu kao wireless bridge. Naravno kad stigne, sledi mu ili LEDE, ili Padavan, jer kineski firmver ne podržava taj režim rada...
[ bachi @ 08.05.2018. 18:58 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Cek, zar OpenWRT ima Web interfejs?

Ima, naravno, LUCI se zove i podrazumevan je u stabilnim izdanjima, dok u snapshot mora da se instalira preko ssha.

Citat:
Binary Mind:
@bachi

Što OpenWRT na Mikortik? Zar nije RouterOS dobar?

RouterOS je odlično... prenatrpan meni nebitnim stvarima. A ono što mi treba, a to je normalan OpenVPN klijent koji podržava UDP i lzo/lzh kao i TLS, e to nema. I to godinama nema. I aj' na stranu što sam pravio posebnu konfiguraciju na pfsenseu kako bih pravio site2site vpn sa Mikrotikom na tom objektu, nego mi je puko film kada sam instalirao poslednji update i OpenVPN odjednom prestao da radi. I to je kao prestao da radi od 6.40 verzije, kao vrati se na 6.39, ta radi dobro.

Oću da se vratim - prc, ne može, nemam prostora na fleš memoriji, mora net install. Skinem alat za net install i ništa se ne dešava.

I meni puče film.

Inače, taj HAP lite ima očajan WiFi, koliko para, toliko muzike, ali iz nekog razloga WiFi bolje radi pod OpenWRTom, nego pod samim RouterOSom.

U pitanju je ovaj uređaj - https://mikrotik.com/product/RB941-2nD-TC.

Idealan za udaljeni objekat koji ima 1 - par računara, rokneš na njemu site2site vpn, daš mu dve lan mreže za firmu i goste, ima i vlanove, radi stabilno već 12 dana.

Na drugoj lokaciji imam TP Link TL-842ND isto OpenWRT/Lede, a kako je 4g modem na lokaciji, a TP-Link ima USB port, isto radi odlično, a koštao tipa 3500 din.

Šteta što ih TP-Link ne proizvodi više. :(

Citat:
Binary Mind:
Inače... Tenda mi u kućnoj mreži više ne radi radnju, jer ima fast ethernet switch, a pošto mi je SBB povećao download brzinu na 100 Mbps nameravam da uzmem Xiaomi Mi WiFi R3G koji će zameniti Tendu kao wireless bridge. Naravno kad stigne, sledi mu ili LEDE, ili Padavan, jer kineski firmver ne podržava taj režim rada... :)


Pa fast ethernet switch je 100Mb, trebalo bi da izdrži.
[ Binary Mind @ 08.05.2018. 19:53 ] @
Ne može da izgura 100 Mbps download. Maksimum što može je ~85 Mbps. Za brzine 100 Mbps i više mora ruter sa gigabitnim switchem da bi se izvukla puna brzina. Ova Tendica je inače odlična za Tomato. Fabrički firmver je kršina, dok sa Tomato firmverom radi k'o sat. Stabilna sa gomilom opcija. Sad služi kao wireless ethernet bridge, od kako je na desktop računaru crkao wireless adapter, i tu funkciju odlično obavlja. Toliko sam zadovoljan sa ovom opcijom da sam odlučio da ne ulažem više u wireless adaptere, već ću za wireless konekciju desktopa nastaviti da koristim rutere koji imaju mogućnost da se podese da rade kao wireless bridge.
[ Mile-Lile @ 09.05.2018. 13:22 ] @
Citat:
Binary Mind: Ne može da izgura 100 Mbps download. Maksimum što može je ~85 Mbps. Za brzine 100 Mbps i više mora ruter sa gigabitnim switchem da bi se izvukla puna brzina.


Zapravo ne mora... LEDE je implementirao nešto što zovu "Fast Path" a odmah zatim i dd-wrt "Shorcut forwarding engine"... izguglaj...

u vezi sa RoS-om u odnosu na wrt-ove...
uz RouterOS dobiješ podršku jer si platio licencu... kod wrt-a moraš sam da se snalaziš...

Inače naravno da će wifi bolje raditi na wrt-ovima nego ne bilo kom drugom FW-u... prosto je - mnogo beta-testera...
izvesni rumun Felix Fietkau (poznatiji kao nbd - nobody) koji kodira drajvere za ath9k, ath10k, wil6120 radi za sve veće proizvođače wifi opreme... a kodira i za LEDE kodeveloper je ddwrt-a...
i uvek birati rutere sa QCA čipovima jer su wrt-ovi linux based a svi znaju da na linuxu ne rade najbolje broadcom, ralink itd jer su zatvorenog koda...
[ DUSKEZ @ 09.05.2018. 14:18 ] @
Nesto se suska da prave hibrid za realtek a kod wr941hp,dok to meni malo znaci.Sve do toga kada oprave za 841hp jer imam dva 841hp.A volem i da imam fabricki sto bi rekao dragan ako radi ne diraj :D. A ne znam koji mi je bolji open wrt ili ddwrt nekako su jednaki oba firmvera imako korisne i pristupacne opcije cak i precizne.Manje za kvalitet signala tu je bolji open wrt.Nego ima da se podesi u openwrt u koliko hoces db a jacina da bude sto nema u ddwrt.U sustini ta dva su rivali za sada.
[ Branimir Maksimovic @ 09.05.2018. 14:43 ] @
To sa jacinom se kod ddwrta podesava po standardu za odredjenu zemlju. Niko te ne sprecava da izaberes zemlju gde je dozvoljena jacina signala veca.
[ DUSKEZ @ 09.05.2018. 15:27 ] @
A koju da stavim da mi daje ddwrt maximalni moguci signal koji moze da da ruter?
[ Binary Mind @ 09.05.2018. 21:04 ] @
Citat:
Mile-Lile:
Citat:
Binary Mind: Ne može da izgura 100 Mbps download. Maksimum što može je ~85 Mbps. Za brzine 100 Mbps i više mora ruter sa gigabitnim switchem da bi se izvukla puna brzina.


Zapravo ne mora... LEDE je implementirao nešto što zovu "Fast Path" a odmah zatim i dd-wrt "Shorcut forwarding engine"... izguglaj...

u vezi sa RoS-om u odnosu na wrt-ove...
uz RouterOS dobiješ podršku jer si platio licencu... kod wrt-a moraš sam da se snalaziš...

Inače naravno da će wifi bolje raditi na wrt-ovima nego ne bilo kom drugom FW-u... prosto je - mnogo beta-testera...
izvesni rumun Felix Fietkau (poznatiji kao nbd - nobody) koji kodira drajvere za ath9k, ath10k, wil6120 radi za sve veće proizvođače wifi opreme... a kodira i za LEDE kodeveloper je ddwrt-a...
i uvek birati rutere sa QCA čipovima jer su wrt-ovi linux based a svi znaju da na linuxu ne rade najbolje broadcom, ralink itd jer su zatvorenog koda...


Znači ne treba mi ruter sa gigabitnim WAN i LAN ethernet portovima da izvučem 100Mbps download ako koristim OpenWRT? Dovoljan mi je ruter sa fast ethernet portovima??? Nešto mi to nije logično, ali izlguglaću i opet neću verovati dok ne probam, ali sad nemam adekvatnog zamorčića.
[ calexx @ 09.05.2018. 21:19 ] @
Zato ja nisam ni išao na tu graničnu brzinu, prvo uzeo 140 a sada 180 i tu definitivno mora gigabitni ruter. ;)
[ Binary Mind @ 09.05.2018. 21:22 ] @
Ma ti i tvoj exe... :P
[ Binary Mind @ 09.05.2018. 21:36 ] @
Nego koji to moderni ruteri imaju Qualcomm Atheros čipove? Vidim svi (uključujući i TP-Link) su počeli masovno da štancuju rutere uglavnom sa MT, Realtek i Ralink čipovima... Meni treba da stigne Xiaomi Mi WiFi R3G sa Mediatek čipsetom. Gledao sam da uzmem nov (ne polovan) pomoćni gigabitni ruter AC standarda, i da pri tom prođem jeftino. To mi je bilo najpovoljnije (~30 evra nov).
[ Mile-Lile @ 09.05.2018. 21:39 ] @
Na LAN portovima bi trebalo da može i sa fabričkim da protera 100Mbps u Full Duplexu... WAN je problem zbog NAT-a i connection tracking paketa...
Naime, za takvu operaciju je potreban jači CPU. U jeftinije rutere uglavnom idu SoC na 400Mhz... Iznenadićeš se da recimo ruteri tplink 1043nd v2 i tplink 842nd v2 imaju isti switch... ako povežeš PC koji ima gigabitni eth i 842nd sa ddwrt-om dobićeš "advertise" na 1Gbps, e sad druga je stvar što tu brzinu nećeš postiči... ali 1043nd v2 ima poseban procesor samo za taj switch koji radi tzv "hardware NAT"... Za hardware NAT je potreban određeni driver koji je "proprietary", dakle nije open source pa ga ne mogu wrt-ovi koristiti...
wrt-ovi ne mogu raditi HW NAT već samo softverski... zato je veći problem bio (do skoro) jer kupiš Gbit ruter a on sa wrt-om gura najviše 300Mbps na WAN portu...

ja sam svojevremeno testirao SFE sa iperf-om ali kažu da nije isto kada simuliraš WAN (NAT) u lokalnoj mreži i kad imaš stvarnu internet brzinu na WAN portu... rezultati su bili impozantni (sa 1043nd v2)...

Sada je izazov developerima kako namestiti da SFE i QoS rade istovremeno... trenutno ne rade zahedno...


evo našao sam na ovom linku što su malo korisnici radili test
https://dd-wrt.com/phpBB2/view...00349cd711097a6110a470#1094482 guraju skoro 100Mbps

kasnije je još malo unapređena ta opcija...
[ Mile-Lile @ 09.05.2018. 21:46 ] @
https://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Supported_Devices

gledaj Netgear... sa što više memorije...
[ Binary Mind @ 09.05.2018. 21:55 ] @
Od baš novih samo Netgear i TP-Link koliko vidim i to nisu ni malo jeftini ruteri. Svi su "high end" varijanta. Najosnovniji je Archer C7, ali on ne spada u nove rutere jer je već godinama aktuelan. Ubiquiti je klasa za sebe tako da njih ne računam.
[ Binary Mind @ 13.05.2018. 19:45 ] @
Našao sam u Tomato dokumentaciji opciju "bcm_nat" koja po objašnjenju radi nešto slično kao Qualcomm-ov fast path, ali kad sam to uključio preko ssh ništa nisam dobio na download brzini, tako da čekam da stigne Xiaomi Mi Wifi R3G pa da nastavim da se sigram...
[ DUSKEZ @ 21.05.2018. 12:30 ] @
ja promasio temu sorry
[ Binary Mind @ 29.05.2018. 22:08 ] @
Stigao je Xiaomi Mi WiFi R3G iz Kine. Sa sve kineskim derivatom OpenWrt-a (ako ovako bude radilo neću ništa da diram ni da flešujem), kad je stavljen u bridge ostvario sam ono što sam želeo, a to su brzine za koje plaćam na desktop računaru...

[ bachi @ 30.05.2018. 08:56 ] @
Sad ne znam koliko je pametno držati Čajniz madafaka firmware, jer vole da trpaju bekdurove gde stignu...
[ Binary Mind @ 30.05.2018. 19:23 ] @
Za sad ću da držim ovako, ali neke stvari mi se ipak ne sviđaju, jer nemam punu kontrolu nad nekim podešavanjima. Opcije custom firmvera za Xiaomi su mi LEDE (OpenWrt), Pandorabox (kineski branch OpenWrt-a), Padavan (Ruski branch modifikovanog AsusWrt-a za rutere sa Mediatek chipsetom), modifikovani Asuswrt (modifikovani stock AsusWrt za rutere sa MT chipsetovima koji bih sam modifikovao uz pomoć nekih alata) i Phoenix Tomato (kineski branch Tomato-a za rutere sa Mediatek chipsetom). Ono što mi se ne sviđa je što nema gotovih firmvera koji mogu da se flešuju kroz web, nego moram da cinculiram sa kojekakvim Breed-ovima (custom bootloader), Prometheus scriptom itd... Inače Xiaomi je wireless bridge tako da on prima signal od Asus RT-AC68U (AsusWRT Merlin firmware) koji ima integrisau Trendmicro zaštitu koja mnogo toga blokira i kroz logove vidim da Xiaomi još nije kompromitoavan.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 30.05.2018. u 21:32 GMT+1]
[ Mile-Lile @ 31.05.2018. 07:35 ] @
Ma kakvi bekdorovi Xiaomi je jako ozbiljna firma... U kini je zastupnjenija nego tplink....
U tom ruteru je OpenWRT sa Šajomi GUI-jem...
iznenađen sam koji je hardwer u ruteru... https://wiki.openwrt.org/toh/xiaomi/mir3g 128/256 MB flash - RAM CPU 880 Mhz
jači nego moj Netgear (mada sam ja moj spustio na 600Mhz jer mi se čini da mnogo greje...)



obavezno bih stavio OpenWRT jer možeš na tom čudu da instaliraš gomilu paketa OpenVPN, lighthttpd, wireguard... mada tebi radi kao ripiter...
[ Binary Mind @ 31.05.2018. 16:19 ] @
CPU u Šaomiju je jači nego u Asus-u koji imam kao glavni ruter. Asus RT-AC68U (rev. A2) je vrlo sličan tom tvom Netgear-u što se tiče hardvera, sem što je AC1900 (malo brži). Ovaj Šaomi je u odnosu na tehničke specifikacije mnogo jeftin. Mene je izašao ~30 evra sa sve dažbinama, ali sam imao sreće jer je bio fri šiping i debeo popust na TomTop-u. Već su sad poskupeli i nije više fri shiping. Treba da skupim strpljenja da flešujem bilo šta, jer kao što rekoh, nema alternativnih firmvera koji mogu da se flešuju preko web-a, već sve mora ručno a to mi nikako ne odgovara. Nema finalizovanog (niti stabilne verzije) Openwrt-a (samo snapshotovi), niti bilo kog drugog alternativnog firmvera za njega tako da ako krenem u tom pravcu plašim se da se ne svede na ekperimentisanje koje može malo duže da potraje dok ne budem zadovoljan, ali moram priznati da me vuče da nešto flešnem od alternative.
[ Binary Mind @ 31.05.2018. 18:24 ] @
Nervira me što su vezani za jedan wireless kanal i nikako ne mogu da ih razdvojim. Kad na Asusu podesim bilo koji wireless kanal, Šaomi se automatski promeni na isti bez moje intervencije. Rekao bih da se Šaomi automatski konfigurisao kao Repeater bridge pošto je desktop vezan za njega ethernet kablom, a znam da sam u Tomato-u morao da podesim isti kanal i na Asusu i na Tendi da bi Tenda radila u Wireless Ethernet Bridge režimu (to je inače režim rada gde je ruter samo bridge bez repeater funkcije). Šaomi inače ima mnogo jači signal nego Asus što objašnjavam tim vezivanjem preko istog wireless kanala. Isto tako me nervira to što na Šaomiju ne mogu na regularan način da ugasim WPS, nego moram da sakrijem SSID da bi se WPS ugasio, što mi ne odgovara. SSID je isti na oba rutera da bi uređaji automatski uvek mogli da biraju jači signal po stanu. Uglavnom sve za sad stabilno radi, bez prekida u vezi, pored tih manjih stvari koje mi bodu oči. Eksperimentisanje sa Šaomijem ostavljam za neki malo mirniji period kad budem imao vremena i živaca za to. Za sad važi ono: "If it works, don't fix it."
[ Binary Mind @ 03.06.2018. 00:19 ] @



Malo pre sam flešnuo Padavan na Xiaomi i prvi rezultati kad je stavljen u repeater bridge režim su jako dobri. Ipak sam se odlučio za Padavan jer je jednostavniji neko Openwrt (nemam živaca da se bakćem sa konfigurisanjem u CLI-u), a opet ima sve ono što mi treba. Biće repeater bridge i za to je Padavan savršen jer je sličan Asuswrt-u od koga je i potekao.

Ovo prvo je laptop koji se kači za Šaomi bežično:



a drugi rezultat je od desktop računara koji je kablom vezan za Šaomi:



Ovo je zadovoljavajuće za početak...

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 03.06.2018. u 01:49 GMT+1]
[ Branimir Maksimovic @ 03.06.2018. 01:54 ] @
Malo ti je jaci ping za tu daljinu, trebalo bi da bude oko 6ms, pogledaj da nemas neko lagovanje izmedju rutera.
[ Miroslav Cvejić @ 03.06.2018. 02:18 ] @


Ovo je Asus RT-AC68U proterao sa fabričkim firmverom.

Sve vreme mi je usko grlo WiFi kartica na laptopu tako da je ovaj test odrađen na Android Boxu.
[ Binary Mind @ 03.06.2018. 10:15 ] @
@branimir

To je za moje uslove normalno čak i sa jednim ruterom. Već sam se naviko. Uvek je tako bilo od kako sam prešao na SBB. Kad mi je ping ispod 10ms samo znači da je izmerio najniži u trenutku inače mi je prosečan ping kad radim iz CMD-a uvek iznad 10ms. Ruterima sam Tx Power stavio na minimum da minimalizujem zračenje i to je to...
[ Binary Mind @ 06.06.2018. 18:24 ] @
Na žalost Padavan se baš i nije nešto pokazao sa ovim Šaomijem. Brzina pri kopiranju u lokalnoj LAN mreži nije kao sa Šaomijevim firmverom. Isto tako ne radi dobro kopiranje na USB hard disk, to jest sa stock firmverom je bolje. Wireless signal je takođe bolji sa stock firmverom nego što je to slučaj sa Padavanom pogotovu na 2.4 GHz. Vratio sam stock. Nekom drugom prilikom ću flešovati još neku alternativu da dalje eksperimetišem. Mislim da je sa stock bootloaderom jedino kao opcija preostao LEDE. Za sve ostalo ću morati da flešnem custom bootloader (Breed), da bi uopšte mogao da flešujem firmvere poput Pandorabox i Phoenix Tomato.

EDIT1: Takođe sam testirao ping sa laptopom direktno nakačenim na modem ethernet kablom. Ping takođe u proseku iznad 10ms što će reći da nisu krivci ruteri nego SBB-ove instalacije. Tu već nista ne mogu osim da ih zovem da menjaju koaksijalce u stanu. Za sad sa ovim mogu da živim. Sve radi dobro (meni je ovo dobro) i dok je tako neću da cepidlačim.

EDIT2: Evo slike mališe. nije mnogo veći od Tende koju je zamenio...




[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 06.06.2018. u 21:57 GMT+1]
[ Mile-Lile @ 06.06.2018. 21:07 ] @
ruter lepo izgleda i vidim po kometarima i na drugim forumima da ga hvale...
nije mi jasno zasto se niko nije setio da ga uveze...
[ Binary Mind @ 06.06.2018. 21:23 ] @
Ćuti. Tad već ne verujem da bih prošao sa 30 evrića koliko me je od prilike izašao. Tad bi naši gledali cenu kod nas i prema tome carinili.
[ Binary Mind @ 08.06.2018. 23:37 ] @
Sad sam flešovao Linaro fork Padavana, i njega ću malo da testiram, jer kažu da je optimizovaniji za R3G i slične rutere od klasičnog Padavana. Šaomi je opet podešen kao repeater bridge.

EDIT1: O da. Mnogo bolje, za početak, kopira sa računara na računar. Bolje čak i od stock firmvera. Ovo obećava za početak...

EDIT2: I evo ga konačno "normalan" ping:



[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 09.06.2018. u 00:56 GMT+1]
[ Binary Mind @ 09.06.2018. 12:44 ] @
Trenutni pingovi:

1. U lokalu do Cisko modema preko Xiaomija (wireless bridge) i Asusa (wireless ruter):



2. SBB DNS:



3. Google DNS:

[ bachi @ 09.06.2018. 16:24 ] @
Te ne peku oči od ovog crvelina usled lošeg clear type-a?
[ Binary Mind @ 10.06.2018. 19:02 ] @
@bachi

Slabo ja to primećujem, ako misliš na CMD screenshotove...

Inače sa ovim Linarom Xiaomi baš dobro radi i dobro sarađuje sa Asusom. Podesio sam ga da bude repeater bridge za uređaje sa AC wirelessom (5GHz opseg) i desktop računar. Mislim da ću ga tako ostaviti dok ne budem imao vremena i živaca, da flešujem i podesim Openwrt. Nekako mi se sad ne da s'obzirom da još uvek nema stabilne verzije za ovaj Xiaomi...
[ Binary Mind @ 23.06.2018. 13:59 ] @
Xiaomi radi lepo i u specifikaciji. Nema prekida u vezi, brzo se kopira u mreži između uređaja koji rade u 5 GHz opsegu. Nemam uopšte zamerki. Jako dobro sam prošao sa ovom kupovinom...