[ mb57 @ 13.05.2018. 19:19 ] @
Prema dostupnim vestima, u Sočiju se za koji dan početi pregovori o sporazumu o slobodnoj trgovini sa Srbijom, Izraelom i Singapurom a očekuje se da će u pregovore uskoro biti uključeni i Egipat i Indija.
Sadašnje članice su:
Belorusija (od 1. januara 2015. god.).
Kazahstan (od 1. januara 2015. god.).
Rusija (od 1. januara 2015. god.).
Jermenija (od 2. januara 2015. god.).
Kirgistan (od 21. maja 2015. god.).
Koliko je to realna opcija i koliko korisna za Srpsku ekonomiju?
[ anon334571 @ 13.05.2018. 19:26 ] @
Pravoslavna bratija :)
[ mb57 @ 13.05.2018. 19:30 ] @
Citat:
miltop: Pravoslavna bratija :)

Kirgistan i Kazahstan nisu pravoslavne zemlje a nije ni Izrael kao ni Singapur.
Pitanje je koliko je takva unija realna opcija i koliko je korisna za Srpsku ekonomiju a ne koja je vera u tim zemljama?
[ anon334571 @ 13.05.2018. 19:37 ] @
Korisna je kolko i lanjski sneg :) Mozda tamo izvezemo neki sraf ili kilo paradajsa.
[ Aleksandar Đokić @ 13.05.2018. 22:23 ] @
Pa ne znam, mi smo sa singapurtjani uvek dobro saradjivali.
[ pctel @ 13.05.2018. 22:23 ] @
Ekonomske unije su se pokazale kao dobra stvar za ekonomiju zemalja clanica. Srbija pokusava na vise strana, pa ce valjda negde uspeti da se ubaci (evropska unija, balkanska unija, evroazijska unija...)
[ Java Beograd @ 14.05.2018. 07:29 ] @
Citat:
miltop:
Pravoslavna bratija

[ Java Beograd @ 14.05.2018. 07:38 ] @
Svaka ekonomska unija je dobra. A posebno su dobe ekonomske unije sa onim zemljama sa kojima se realno može očekivati izvesni disbalans robnog prometa, u našu korist.

Šraf ? Šraf. Šta fali ? Bolje i šraf nego ništa.
[ ssi @ 14.05.2018. 12:36 ] @
Citat:
Java Beograd: Svaka ekonomska unija je dobra. A posebno su dobe ekonomske unije sa onim zemljama sa kojima se realno može očekivati izvesni disbalans robnog prometa, u našu korist.

Šraf ? Šraf. Šta fali ? Bolje i šraf nego ništa.


Tamo izvozimo 5-7% od ukupnog izvoza.

Vlazan san ruskih botovoa je "okretanje" tim ruskim savezima ... sto ce reci da nam tih par % ostane, kao drzavi jedini izvor prihoda.
[ Java Beograd @ 14.05.2018. 12:41 ] @
Pa dobro. Ako se ukinu carine, naši će proizvodi tamo biti jeftiniji za njihove kupce, pa se realno može očekivati da bude veća potražnja pa umesto 5-7% skoči na 10-12%
Malo li je ?
[ ssi @ 14.05.2018. 12:43 ] @
Citat:
Java Beograd: Pa dobro. Ako se ukinu carine, naši će proizvodi tamo biti jeftiniji za njihove kupce, pa se realno može očekivati da bude veća potražnja pa umesto 5-7% skoči na 10-12%
Malo li je ?


To su uglavnom poljoprivredni proizvodi tj. sirovine. Mada je tu bilo problema sa kvalitetom nasih proizvoda (pesticidi).

Uz to ima i rusija nesto slicno hasap-u i nece da uvozi bas svasta.

Uostalom pitaj Cehe, Poljake, Slovake, Madjare, Estonce itd. kako ime je lepo bilo kada im je glavni (i jedini) izvozni partner bila rusija.

[Ovu poruku je menjao ssi dana 14.05.2018. u 14:00 GMT+1]
[ Java Beograd @ 14.05.2018. 15:41 ] @
Pa niko ovde u diskusiji nije rekao da Evroazijska unija bude glavna i jedina trgovinska unija u kojoj bi Srbija učestovala. Daleko bilo ! Ja to vidim samo kao "još jednu" opciju za jeftiniji izvoz.

Dakle, uz malo političkog napora - još jedna povoljnost. Nikako kao "jedina izvozna opcija"
[ ademare @ 14.05.2018. 20:05 ] @
Srbija vec ima bezcarinski izvoz ( naravno i uvoz , jedno bez drugog ne ide) u EU , u bivse YU republike , danas samostalne drzave koje nisu u EU , Tu je i Albanija tzv CEFTA .

U EU i CEFTA ide Ogroman izvoz , ne sto mi kao Srbija imamo njima sta da prodamo , vec strane fabrike , one silne motalice kablova izvoze . U CEFTA ide vecinom Hrana .

Osim ovih drzava imamo Bezcarinski izvoz i sa Turskom !

A sto se tice Rusije , taj sporazum o Bezcarinskom trgovanju jos je Milosevic potpisao i on je i dalje na snazi . Mada tu ima izuzetaka , nije sve full bez carina , kao na primer automobili itd .

Tako da kada se govori o Evroazijskoj uniji , tu se misli na ostale drzave , bez Rusije , a nas i izvoz i uvoz iz tih drzava je Totalno Beznacajan !
[ mb57 @ 14.05.2018. 20:09 ] @
Sa EU samo bescarinski uvoz, što je najveća glupost koja je učinjena za srpsku privredu!
[ SlobaBgd @ 14.05.2018. 20:18 ] @
A je l' mogu da pitam, koja je suština ove ademareove poslednje poruke? Na šta treba tačno da obratimo pažnju, koji deo ne sme da nam promakne?

Jer znamo da naš dobri ademare piše ovako nepismeno i glupo samo sa jednim ciljem: da apostrofira bitne detalje a i celu sliku, da nam omogući uvid u samu suštinu poruke. To što se glupira sa Velikim Slovima tamo gde niko pametan ne bi ni pomislio da uradi to isto, do on sve radi zbog razumevanja poruke koju nam blagoizvoljeva poslati.

Pa zato ja nedostojan, evo pitam, a jerbo mi promiče ta suština, jel'te, na šta treba da obratim pažnju?
[ Ivan Dimkovic @ 14.05.2018. 21:03 ] @
Citat:
mb57:
Sa EU samo bescarinski uvoz, što je najveća glupost koja je učinjena za srpsku privredu!


Netacno.

http://www.upravacarina.rs/en/...s/InternationalAgreements.aspx

http://www.upravacarina.rs/en/...greements/InterimAgreement.pdf

Citat:

The Community and Serbia shall abolish any customs duties on exports and charges having
equivalent effect in trade between them upon the entry into force of this Agreement.


Citat:

The Community and Serbia shall abolish between themselves any quantitative restrictions on
exports and measures having equivalent effect upon the entry into force of this Agreement.


Citat:

Community concessions on imports of agricultural products originating in Serbia
1. From the date of entry into force of this Agreement, the Community shall abolish all
quantitative restrictions and measures having equivalent effect, on imports of agricultural products
originating in Serbia.


Citat:

From the date of entry into force of this Agreement, the Community shall abolish all
quantitative restrictions and measures having equivalent effect on imports of fish and fishery
products originating in Serbia.



[ ademare @ 14.05.2018. 22:30 ] @
Au Slobo , od velikih slova ne vidis trn u oku svom , ili su ti Velika slova trn

Nema u postu nista nejasno ! Znaci tema je Evroazijska unija , a mi sa drzavom koja efektivno cini 99% trzista te Evroazijske unije vec imamo Bezcarinsku trgovinu vec 20 godina ! Ostali su dosta siromasniji , pa nisu ni zainteresovani za nasu robu , iako Rusija nije 99 % stanovnistva EA unije . Tako da tema nije aktuelna , jer u ostale drzave EA unije bez Rusije nas izvoz i uvoz iznose 0.1 % , znaci 1 promil ukupnog trgovanja .

U EU izvoz Srbije iznosi 70 % ukupnog izvoza . U EX YU drzave 20 % , ostatak planete 10 % od toga u Rusiju 5-6 %. U Kazahstan mozemo da povecamo izvoz Pertli za cipele
[ SlobaBgd @ 14.05.2018. 23:01 ] @
Ma to svako može da pročita i da shvati šta si napisao. To je "znanje" za puk, za mase.
Koja je duboka, suštinska istina koju hoćeš da nam pokažeš pisanjem velikim početnim slovom reči koje bi svaki normalni učesnik u temi pisao malim početnim slovom? Potsetiću te, ti si onomad objašnjavao da ta velika slova treba da nam skrenu pažnju na nešto.
Ja pitam - na šta?!

Ili se opet glupiraš?
[ ssi @ 15.05.2018. 09:45 ] @
Citat:
ademare:
...

U EU izvoz Srbije iznosi 70 % ukupnog izvoza . U EX YU drzave 20 % , ostatak planete 10 % od toga u Rusiju 5-6 %. U Kazahstan mozemo da povecamo izvoz Pertli za cipele ;)


Ta cinjenica nije bitna prosecnom ruskom bot-sendvicaru-placeniku ili ruskim partijama koje deluju u Srbiji. Njima bi i odgovarala izolacija i sto nizi standard gradjana ove zemelje.

[ mb57 @ 15.05.2018. 09:58 ] @
Citat:
ssi: Ta cinjenica nije bitna prosecnom ruskom bot-sendvicaru-placeniku ili ruskim partijama koje deluju u Srbiji. Njima bi i odgovarala izolacija i sto nizi standard gradjana ove zemelje.

Ovde nije reč o Rusiji i EU nego o mogućem ulasku Srbije u EAU i moje pitanje je bilo konkretno: "Koliko je to realna opcija i koliko korisna za Srpsku ekonomiju?"
Umesto o tome da pišeš ti nisi mogao da se uzdržiš od tvoje paranoične rusofobije?!
[ Miroslav Jeftić @ 15.05.2018. 10:14 ] @
Citat:
mb57: Ovde nije reč o Rusiji i EU nego o mogućem ulasku Srbije u EAU i moje pitanje je bilo konkretno: "Koliko je to realna opcija i koliko korisna za Srpsku ekonomiju?"
Umesto o tome da pišeš ti nisi mogao da se uzdržiš od tvoje paranoične rusofobije?!


Ne znam koliko je realna opcija, ali potencijalna korist je verovatno skromna:

[ ssi @ 15.05.2018. 14:33 ] @
Znaci pogresio sam, izvoz u rusiju u sustini pada sada je pao na 5.3%


Citat:
Java Beograd:
Pa niko ovde u diskusiji nije rekao da Evroazijska unija bude glavna i jedina trgovinska unija u kojoj bi Srbija učestovala. Daleko bilo ! Ja to vidim samo kao "još jednu" opciju za jeftiniji izvoz.

Dakle, uz malo političkog napora - još jedna povoljnost. Nikako kao "jedina izvozna opcija"


Znaci ekonomski mali benefit, politicki mozda veliki problem.
[ mb57 @ 15.05.2018. 14:47 ] @
Citat:
ssi: Znaci pogresio sam, izvoz u rusiju u sustini pada sada je pao na 5.3%
Znaci ekonomski mali benefit, politicki mozda veliki problem.

Ti očigledno mnogo toga ne razumeš ili ti mržnja prema Rusiji ne dozvoljava da pravilno rasuđuješ?
Izvoz u neku zemlju zavisi od nas i naše ponude, mogućnosti. Zašto više ne izvozimo, pitanje je za privrednike, zvaničnike a ne za forum, posebno sa članovima poput tebe.
Za siromašnu zemlju, poput Srbije, svaki izvoz je veliki benefit. Po pitanju politike, kao zemlja koja je osetila sankcije na svojoj koži i svu njenu surovost, Srbija nema moralno pravo da iste bilo kome uvodi posebno ako nema dodirnu račku sa "razlozima" uvođenja sankcija.
Bez obzira što smo fizički mala zemlja i mali narod to automatski ne znači da treba da se ponašamo kao podguzne muve i bezpogovorno izvršavamo idiotske odluke bolesnika iz Vašingtona.
Ako se sa time ne slažeš, ti slobodno uvedi sankcije, ako ništa drugo, još više iskazuj svoju mržnju prema Rusiji.
[ ssi @ 15.05.2018. 15:02 ] @
Citat:
mb57
...
Izvoz u neku zemlju zavisi od nas i naše ponude, mogućnosti.
...


Pa bas i ne. Zavisi i od druge strane, odnosno od zemlje koja tu robu uvozi. I naravno da li postoje kupci za tu robu i usluge.

Citat:
mb57
...
Po pitanju politike, kao zemlja koja je osetila sankcije na svojoj koži i svu njenu surovost, Srbija nema moralno pravo da iste bilo kome uvodi posebno ako nema dodirnu račku sa "razlozima" uvođenja sankcija.
...


Ima pravo na to. Vlade se menjaju, generacije se menjaju.


Citat:
mb57
...
Bez obzira što smo fizički mala zemlja i mali narod to automatski ne znači da treba da se ponašamo kao podguzne muve i bezpogovorno izvršavamo idiotske odluke bolesnika iz Vašingtona.
...


Kako izgleda "ratna" opcija videlo se 99te, a i videlo se kako izgleda kapitulacija.

Da je izvoz u Rusiju recimo 40%-50% ukupnog izvoza, to bi nesto znacilo.

Deluje kao da ce sledece godine taj izvoz pasti na 3-4%.

7.3 %
6.94 %
5.4 %
5.3 %

Svake godine sve nize. Osim ako ne uspes da ubedis nekoga da je 5.3 vece od 7.3

Ovo su clanice CEFTA:

Albania
Bosnia and Herzegovina
Moldova
Montenegro
Serbia
Kosovo

https://en.wikipedia.org/wiki/..._European_Free_Trade_Agreement

Zanimljivo :)
[ ademare @ 15.05.2018. 18:21 ] @
Na linku koji si postavio jos pise bas onako kako trazi nasa vlast :

United Nations Interim Administration Mission in Kosovo (UNMIK) on behalf of Kosovo.

Kad se seti .

Inace Srbija je De facto , Priznala Nezavisnost Kosova , potpisujuci u Trstu , prosle godine , Inicijativu EU o 6 Nezavisnih drzava Zapadnog Balkana !

Tada je odluceno da se o tome cuti u medijima , jer u Srbiji niko ne moze da ode na sajt EU i procita sta je potpisano .

Onda je Cadez , predsednik privredne komore Srbije , dao izjavu za medije , gde se poziva na 6 nezavisnih drzava , pa je to ipak procurilo u siru javnost , ali ko je ukapirao , ukapirao ;)

Skoro niko :(
[ Jamajca @ 15.05.2018. 19:39 ] @
Citat:
mb57:
Prema dostupnim vestima, u Sočiju se za koji dan početi pregovori o sporazumu o slobodnoj trgovini sa Srbijom, Izraelom i Singapurom a očekuje se da će u pregovore uskoro biti uključeni i Egipat i Indija.
Sadašnje članice su:
Belorusija (od 1. januara 2015. god.).
Kazahstan (od 1. januara 2015. god.).
Rusija (od 1. januara 2015. god.).
Jermenija (od 2. januara 2015. god.).
Kirgistan (od 21. maja 2015. god.).
Koliko je to realna opcija i koliko korisna za Srpsku ekonomiju?


pa evo odmah da ti odgovorim, sanse su nepostojece.

One bi bile nepostojece cak i kad bi u Rusiju izvozili 65% a u EU 4%, a kamoli ovako, jer niko normalan u Washingtonu i Briselu ne bi dozvolio Srbiji da okruzena EU ode u EAU.

I dok se ti sad budes tresao zbog svecke nepravde ja odoh da popijem kafu !
[ Steve Lonmo @ 15.05.2018. 20:37 ] @
Srbija u Evropu izvozi samo jeftin ljudski rad i još poneke mrvice. A puntiće, veš-mašine, cigarete... izvoze Fiat, Gorenje, Filip Moris...
Zato Rusi nisu ni dopustili uvoz "kragujevačkih" fiata bez carina, nisu veverice.

Ovo sa sankcijama mi nije jasno? Zašto da ih uvodimo Rusima, zašto ne Kinezima kada njima izvozimo još 50 puta manje?
[ ssi @ 15.05.2018. 20:49 ] @
Citat:
Steve Lonmo: Srbija u Evropu izvozi samo jeftin ljudski rad i još poneke mrvice. A puntiće, veš-mašine, cigarete... izvoze Fiat, Gorenje, Filip Moris...
...
Zašto da ih uvodimo Rusima, zašto ne Kinezima kada njima izvozimo još 50 puta manje?


Uskladjivanje politike sa EU, zbog ulaska u istu.

Citat:
Steve Lonmo: Srbija u Evropu izvozi samo jeftin ljudski rad i još poneke mrvice. A puntiće, veš-mašine, cigarete... izvoze Fiat, Gorenje, Filip Moris...
Zato Rusi nisu ni dopustili uvoz "kragujevačkih" fiata bez carina, nisu veverice.



Te firme placaju porez drzavi Srbiji. Uz to, to su, kao mnoge firme u srbiji - privatni biznisi.

Ako nisi primetio, komunizam, samoupravljanje, kombinati su prosli. Pojedinci mogu da otvore ili kupe firme itd. da ne nabrajam sada razlike
izmedju komunizma i kapitalizma.

Znam, znam vi imate naziv za privatne firme i vlasnike - kulaci.






[ Jamajca @ 15.05.2018. 20:57 ] @
^ deda popravi zube
[ Steve Lonmo @ 15.05.2018. 21:03 ] @
^^^

Ne plaćaju firme porez, već kupac (punta, veš-mašine, cigareta...) u svojoj zemlji.
Nisu plaćali čak ni taj jeftini ljudski rad, već je njima Srbija plaćala... šta znam... po radniku toliko i toliko, za prvih toliko i toliko godina. Kad to istekne, oni pale dalje. Ne zamišljaš valjda da će ovde da ivestiraju profit?

Ti si i jedan od onih sanjara što ni posle 20-30 godina nije ukapirao da Srbija nije predviđena za ulazak u EU? :)
[ ssi @ 15.05.2018. 21:15 ] @
Citat:
Steve Lonmo: ^^^

Ne plaćaju firme porez, već kupac (punta, veš-mašine, cigareta...) u svojoj zemlji.
Nisu plaćali čak ni taj jeftini ljudski rad, već je njima Srbija plaćala... šta znam... po radniku toliko i toliko, za prvih toliko i toliko godina. Kad to istekne, oni pale dalje. Ne zamišljaš valjda da će ovde da ivestiraju profit?

Ti si i jedan od onih sanjara što ni posle 20-30 godina nije ukapirao da Srbija nije predviđena za ulazak u EU? :)


Pa u tom slucaju treba vratiti kombinate i komunizam :).

Rusofilcad bi verovatno bila srecnija da je umesto fabrike u KG ostala prazna ledina.

Ne, cekaj, trebalo je nastaviti proizvodnju onog rasplaog juga i ostalih modela iz 70-tih godina proslog veka.

Da to, oprobano, 50 godina istog modela automobila :) Mogla bi se i neka parada napraviti.
[ Branimir Maksimovic @ 15.05.2018. 21:22 ] @
Mislim da je Yugo iz 80ih. Tu je i nezaboravni stojadin pre njega ;)
[ Steve Lonmo @ 15.05.2018. 21:38 ] @
Dobro vama ide sa tim vašim tržištem, mislim ako se poredite sa Afrikom niste baš poslednji po standardu. A i to zato što ste u proteklih par decenija imali šta da rasprodajete zaostalog iz tog komunizma. Samo polako. Vidim i ministar finansija podneo ostavku "iz porodičnih razloga" pre neki dan, to sigurno znači da vam se tržište rasplamsava.
[ Branimir Maksimovic @ 15.05.2018. 21:40 ] @
Ministar finansija je smenjen da bi smestili Malog na to mesto. To je bar ocigledno.
[ Jamajca @ 15.05.2018. 21:47 ] @
Yugo je 1981 bio sasvim solidan auto.
[ ssi @ 15.05.2018. 21:59 ] @
Citat:
Jamajca: Yugo je 1981 bio sasvim solidan auto.


Nije, a ne bi to bio ni 2018 :)

Yugo je Fiat 127, proglasen je kao nebezbedan.

Citat:
Steve Lonmo:
Dobro vama ide sa tim vašim tržištem, mislim ako se poredite sa Afrikom niste baš poslednji po standardu. A i to zato što ste u proteklih par decenija imali šta da rasprodajete zaostalog iz tog komunizma. Samo polako. Vidim i ministar finansija podneo ostavku "iz porodičnih razloga" pre neki dan, to sigurno znači da vam se tržište rasplamsava.


Tako je, zato onu gore tabelu sa izvozom treba saseci na nekih 5-10% pa od pocetka...

:)
[ pctel @ 16.05.2018. 08:11 ] @
Citat:
Jamajca:
One bi bile nepostojece cak i kad bi u Rusiju izvozili 65% a u EU 4%, a kamoli ovako, jer niko normalan u Washingtonu i Briselu ne bi dozvolio Srbiji da okruzena EU ode u EAU.

Ne znam za svaku drzavu EU ponaosob, zli znam da Italija redovno pritiska Srbiju da napravi takav sporazum, kako bi Fiat imao prodju bez carine na trzistu EAU. Mislim da je upravo to dobitna kombinacija za EU, a evo kako tacno idu koraci:
1) Srbija uzme zajam od drzava EU, koji posle mora da vrati sa kamatom
2) Novac koji je uzela Srbija da firmama iz EU da ovde otvore fabrike
3) Fabrike ovde imaju jeftine radnike a EU u Srbiji ima marionetsku vladu koja daje novac, pa mogu da proizvedu jeftine i kvalitetne proizvode
4) Ako te proizvode potom mogu da prodaju po drzavama EAU bez carine, onda je to naravno pun pogodak.

Cak i da vidimo da neko od EU zvanicnika javno kaze neku rec prekora, mislim da ce iza zavese namignuti vucicu da to slobodno uradi :)
[ ssi @ 16.05.2018. 10:22 ] @
Citat:
pctel:
Citat:
Jamajca:
One bi bile nepostojece cak i kad bi u Rusiju izvozili 65% a u EU 4%, a kamoli ovako, jer niko normalan u Washingtonu i Briselu ne bi dozvolio Srbiji da okruzena EU ode u EAU.

Ne znam za svaku drzavu EU ponaosob, zli znam da Italija redovno pritiska Srbiju da napravi takav sporazum, kako bi Fiat imao prodju bez carine na trzistu EAU. Mislim da je upravo to dobitna kombinacija za EU, a evo kako tacno idu koraci:
1) Srbija uzme zajam od drzava EU, koji posle mora da vrati sa kamatom
2) Novac koji je uzela Srbija da firmama iz EU da ovde otvore fabrike
3) Fabrike ovde imaju jeftine radnike a EU u Srbiji ima marionetsku vladu koja daje novac, pa mogu da proizvedu jeftine i kvalitetne proizvode
4) Ako te proizvode potom mogu da prodaju po drzavama EAU bez carine, onda je to naravno pun pogodak.

Cak i da vidimo da neko od EU zvanicnika javno kaze neku rec prekora, mislim da ce iza zavese namignuti vucicu da to slobodno uradi :)



Slazem se. Lepo sam rekao taj fiat treba oterati a fabriku zatvoriti i pokazati im.... sta se moze a sta ne u Srbiji.

Jeste da ce gomila radnika ostati bez posla, jedan ceo grad ponovo dobiti ime dolina gladi, masa ljudi otici u emigraciju, smanjice se broj novorodjenih i upisanih u osnovnu skolu.

Ali ce plutokratiji iz brislela biti jasno stavljeno do znanja sta se sme a sta ne.

Ima da se tresu samo tako,
...
a mozda i nece.

[Ovu poruku je menjao ssi dana 16.05.2018. u 11:46 GMT+1]
[ ademare @ 16.05.2018. 12:38 ] @
Ugovor sa FIAT-om je izuzetno Stetan po Srbiju , finansijski , radi se o cistoj Pljacki , dok se proizvodi model koji nema prodju nigde na Planeti .

Zato i kriju ugovor ko zmija noge . Jednom negde sa pocetka vlasti , Vodja je gostovao na RTS-u , tada sam jos imao zeludac da odgledam te njegove nastupe, i doneo tabele itd.

Ova mu je ocigledno promakla jer je "genije " prikazao tabelu koju nije hteo . Rashodi budzeta Srbije poredjane stavke po velicini .

Prva stavka kao najveci rashod su bile dotacija praznom penzionom fondu , na Drugom mestu FIAT , na trecem ogromna drzavna administracija !!

Znaci jedan FIAT kosta papreno ! Manje bi se izdvajalo novca iz budzeta , da opet drzava svakom radniku FIAT-a da platu , a da on sedi kuci , nego ovako . U pitanju su Milijarde dinara !

Ugovor uskoro istice , pa da vidimo sta ce " genije " da izpregovara !
[ ssi @ 16.05.2018. 12:44 ] @
Citat:
ademare: Ugovor sa FIAT-om je izuzetno Stetan po Srbiju , finansijski , radi se o cistoj Pljacki , dok se proizvodi model koji nema prodju nigde na Planeti .

Zato i kriju ugovor ko zmija noge . Jednom negde sa pocetka vlasti , Vodja je gostovao na RTS-u , tada sam jos imao zeludac da odgledam te njegove nastupe, i doneo tabele itd.

Ova mu je ocigledno promakla jer je "genije " prikazao tabelu koju nije hteo . Rashodi budzeta Srbije poredjane stavke po velicini .

Prva stavka kao najveci rashod su bile dotacija praznom penzionom fondu , na Drugom mestu FIAT , na trecem ogromna drzavna administracija !!

Znaci jedan FIAT kosta papreno ! Manje bi se izdvajalo novca iz budzeta , da opet drzava svakom radniku FIAT-a da platu , a da on sedi kuci , nego ovako . U pitanju su Milijarde dinara !

Ugovor uskoro istice , pa da vidimo sta ce " genije " da izpregovara !


Ja sam za to da se fabrika zatvori, oprema odnese odakle je dosla (fiatova) i ljudi otpuste.

Ostace prazna ledina, i eto nema troskova.

Vidis i ovi imaju problem:

Preduzetnici se bune: Idu nam radnici zbog njihovih većih plata

Znaci ta saradnja sa EU i CEFTA drzavama je cist visak... propadose nam privatnici.



[Ovu poruku je menjao ssi dana 16.05.2018. u 16:35 GMT+1]
[ Bradzorf012 @ 20.05.2018. 20:22 ] @
Hm da, to je po onoj narodnoj, kad nema kiše, dobar je i grad. Ako je tako, onda u redu.