[ laki5 @ 14.05.2018. 23:05 ] @
Ne nadjoh nista slicno pa reko da otvorim novu temu, a problem je sledeci:

u poslednjih nekoliko dana na svakih desetak minuta iskace prozor koji je u prilogu (deo cmd.exe file):

Klikom na OK sve se zatvara, medjutim kao sto rekoh problem je sto ce kroz nekoliko min opet da se pojavi i tako u nedogled. Sve ostale funkcije na kompu rade normalno ali ovo jednostavno postaje dosadno.
Probao sam da guglam, ali ovaj file jisirasw.exe nisam uspeo da nadjem.

Znaci ako neko zna kako da resim problem, da ne iskace vise ovaj prozor, molio bi sa uputstvo.
Hvala
[ SASA M. @ 15.05.2018. 05:35 ] @
Deluje kao da si nesto neuspesno deinstalirao. Ima vise varijanti sta raditi, najjednostavnija je da vratis sistem na neko prethodno stanje, ako pravis backup. Ako nemas ili neces, onda pokreni nekoliko antivirusnih programa (https://www.geckoandfly.com/10...-standalone-antivirus-scanner/ ), kao i nekoliko programa za sredjivanje racunara, npr. advanced systemcare, ccleaner, Yamicsoft Windows 10 Manager.. i sl. Uz malo srece resices se problema programima koji to automatski rade.
Ako ne pomogne onda moras rucno da pogledas event viewer logove, schedule tasks, procese koji se pokrecu, servise, kroz regedit takodje potrazi ovaj naziv fajla, itd. u potrazi za ovim nedostajucim exe fajlom, koji mi izgleda kao da ima "random" ime kakav umeju virusi da generisu.
[ valjan @ 15.05.2018. 07:32 ] @
Takvo ime fajla od slučajno nanizanih slova i brojeva uglavnom generiše malware, ili antimalware aplikacije kako ih malware ne bi detektovao i blokirao, ali s obzirom na putanju, sumnjam da je ovo drugo, pre da je ono prvo. Najčešće savremeni malware ima više komponenti koje jedna drugoj "čuvaju leđa", odnosno kako ugasiš jednu tako ej ona druga ponovo aktivira, pa ovo "smrdi" baš na to, da je tvoj antivirus uklonio jednu komponentu a neka od preostalih bezuspešno pokušava da oživi tu ubijenu. Preporučujem da računar preskeniraš nekim specijalizovanim AV alatima, poput MalwareBytes AntiMalware ili adwCleaner.
[ SunnyBoy @ 15.05.2018. 07:36 ] @
Meni isto lici na neki virus. Ako se pokusa trazenje na Googleu imena exe fajla ili direktorijuma u kojem se nalazi, nista se ne pojavljuje.
[ starka @ 15.05.2018. 08:01 ] @
Postoji jedna firma koja proizvodi veoma korisne alate na ovu temu, a
zove se NoVirus Thanks.
http://www.novirusthanks.org/
Sa tim u vezi postoje bar dva alata za koje znam, a da su vezana za
pomoć kod sprečavanja pokretanja sumnjivih procesa.
SysHardener omogućava modifikaciju servisa i procesa povezanih sa
rizičnim faktorom za RansomWare i slične pošasti novog doba.
OsArmor sprečava pokretanje sumnjivih exe procesa u programima kao što
su Word, Excel isl.
http://www.novirusthanks.org/products/osarmor/
Kao i generalno sumnjivih procesa u sistemu.
Dakle, ovo nisu klasični Antivirus alati, ali su solidna preventivna
sistemska rešenja.
Sve u svemu, i ja se pitam kad će doći vreme da Windows ostavim iza sebe.
Sve je buđaviji, sve je više rupa u njemu, napada na njega, kao da je
reč o pacovskom okupljalištu, a ne o ozbiljnom operativnom sistemu.
[ SASA M. @ 15.05.2018. 18:14 ] @
Setih se sad da ima neki anti-malware koji kada se skida sa neta daje sebi tako neko random ime da ga ne bi virusi prepoznali, ali ne mogu da se setim koji je. U svakom slucaju ne bi se ponasao ovako jer se ne instalira, vec samo skenira masinu.
[ laki5 @ 15.05.2018. 21:39 ] @
Hvala na savetima... pokrenuo sam advanced systemcare...za aada skenira i resava svasta nesto..videcu da li ce resiti i gore pomenuti problem..
Inace danas i juce procesor radi non stop sy preko 50% iako skoro ni jedan progrsm nije pokrenut ( osim onih koje windows pokrece) ...tako d verovatno je neki virus... javljam sta sam uradio...
[ Aleksandar Đokić @ 15.05.2018. 21:40 ] @
A sto ne bi drzao taskmanager otvoren i pokusao da "uhvatis" odakle se startuje?

Cak mozes tasklist komandom ako se prebrzo izgubi process iz taskmanagera.

Kad imas putanju dalje ti je jasno.

edit:

U stvari sad vidim sliku nesto pokusava da pokrene taj nepostojeci fajl, pa nadji sta.
[ laki5 @ 15.05.2018. 22:41 ] @
Update:
Nakon sto je ovaj advanced systecare odradio posao situacija se delimicno promenila tako sto sada se vise ne otvara comanpromt prozor z pozaduni vec samo onaj mali prozor sa slike.
Drugo, rekao sam da je proccesor non stop opterecen..najveci deo tog opterecenja skoro sve, uzima windows explorer.
Toliko zavveceras... videcu sta ce sutrs biti