[ anon70939 @ 17.05.2018. 13:10 ] @
Pre par meseci smo ugasili Magento sajt koji smo imali u okviru nase firme, i postavili nov pod nopCommerce.
Linkovi i produkti su drugaciji.
Domain je dakle zadrzan.
Ovo smo uradili pre 3 meseca, ali sam tek "nedavno", odnosno

Kreirao sam sitemaps, dodao ih na webmaster tools pre 2 nedelje. za sada od 450 linkova indeksirano samo 37. Svaki dan se po malo povecava cifra.

Mene vise brine sto iako je proslo 3 meseca, i dalje kad na google pretrazujem, dobijam stare linkove.

Negde naletoh na google savet kao da napravim 301 redirekcije sa starih linkova na nove. Ali jednostavno ko to da uradi za 450 linkova, cak ni ne znam koji su bili stari.

Ima li neki nacin da se inicira da google pobrise sve i indeksira iz pocetka?
[ BoskoP @ 17.05.2018. 21:39 ] @
Ako su menjani linkovi onda mora ponovo da se indeksira.
Pokušajte da uradite redirekciju starih linkova na koje nailazite na Google.
Vidi se po imenu linka gde vodi, tj gde bi trebalo da vodi.
[ anon70939 @ 17.05.2018. 21:45 ] @
pa da, to videh kao resenje, ali treba da nagadjam koji su stari linkovi, da ih guglam, pa ako nadjem da pravim redirekciju. A ima bar par stotina starih linkova, mozda i vise.
To mi nije bas resenje.
Cudno da nema neka mogucnost za nekakav "flush", ukoliko sam verifikovani vlasnik domena/sajta
[ BoskoP @ 17.05.2018. 22:05 ] @
Google treba vremena, ne može odjednom.
Trebali ste uraditi kopiju starog sajta pre brisanja pa bi našli linkove.
Ovako će se nepostojeće stranice loše odraziti na SEO.
Možete još uraditi redirekciju, sve nepostojeće stranice na početnu.
[ Predrag Supurovic @ 18.05.2018. 05:45 ] @
Otvori log ajt ai imaćeš tamo sve linkve kojima je okušan priostuip a vieš nepostoje i redirektuj ih na odgovarajui sadržaj na novoj adresi a NIKAO na početnu stranu sajta ili nešto što nije ono što treba da se prikaže na tim linkovima.

Uopšte uzevši, loša je ideja da se zaborave stari linkovi. Uvek treba uraditi ispravnu redirekciju na iti sadržaj koji je na novoj adresi. ZAtpo to niko i ne ršava, pretpsotavka je da nikome ne treba a ko ne uradi redirekciju - ko mu je kriv :)

Google će sam obrisati nepostojeće linkove iz indeksa posle nekog vremena kada vidi da stalno dobija 404.

Jednom sama imao situaciju da smanamerno hteo da nateram google da ovirse jedan link iz indeksa i islo je prilicno slabo. Doduše davno je to bilo, možda su u međuvremenu unapredili sistem.

U svakom slučaju da bi izbrisao linkove iz Google indeksa opet ti treba lista tih linkova.

Kažu da ovo može da pomogne, ako objasniš da si skroz promenio strukturu sajta i da hoćeš da obrišu indeksirani sadržaj https://support.google.com/webmasters/answer/35843?hl=en
[ acca3 @ 19.05.2018. 07:50 ] @
Pronađi staru verziju sajta na https://archive.org/
Tu ćeš videti stare putanje.
Za 450 linkova, redirekcija je izvodljiv posao, jeste zamorno ali izvodljivo, imao sam par sličnih situacija.
[ BoskoP @ 19.05.2018. 09:52 ] @
Haha, gde god da potražim na netu u vezi SEO naiđem na tekstove Aleksandra. Strategija ti je odlična.
Ozbiljniji sajt bi trebao da ima urađenu 404 stranicu gde bi pisalo na pr. "Ova stranica više ne postoji, pređite na početnu ili pogledajte najzanimljivije teme ili proizvode."

[ acca3 @ 19.05.2018. 10:07 ] @
Pozdrav komšija Boško! :)

U pravu si za 404. U ovoj situaciji možda i da napiše na njoj da ne mora da znači da proizvod ne postoji, ako je neko došao na tu stranu, već da je sajt preuređen te da potraži šta ih zanima na pretrazi ili u meniju. Ne direktno zbog SEO ali zbog UX ne bi bilo loše, dok se linkovi ne srede u Google indeksu.
[ anon70939 @ 19.05.2018. 13:32 ] @
Napisao sam post ali mi se ne vidi... O.o

Elem ponovo.

Backupovao sam stari sajt na dan kad sam ga sklonio, stavicu ga online.
Taman mogu da povadim sve linkove.
Nego sam mislio da nema poente praviti redirekciju za sve linkove jer je u pitanju shop za Hardware, gde je verovatno dosta produkata do sada i promenjeno.

Ali nisam razmisljao o ideji da napravim custom 404 stranicu sa tim infom da proizvod ne postoji i mozda neki search sta god na toj stranici.
A one glavne stranice poput impressum, kontakt, parent sekcije kao Software, Hardware da se naprave redirekt linkovi ka novom sajtu.

Hvala na predlozima :)
[ anon334571 @ 19.05.2018. 17:16 ] @
Ko je dobar/prosecan programer, nikad ne pravi sajt na kom linkovi vode na 404 :) Nego na home page, recimo. Ja na svojim sajtovima sta god da ukucate, ako to ne postoji, dobijete home page. Mnogo je lepse i zgodnije, nego strana o nepostojecem sadrzaju, a bolje je i sa stanovista SEO.
[ Predrag Supurovic @ 19.05.2018. 18:15 ] @
Citat:
miltop: Ko je dobar/prosecan programer, nikad ne pravi sajt na kom linkovi vode na 404 :) Nego na home page, recimo. Ja na svojim sajtovima sta god da ukucate, ako to ne postoji, dobijete home page. Mnogo je lepse i zgodnije, nego strana o nepostojecem sadrzaju, a bolje je i sa stanovista SEO.


Neki ljudi treba dobro da razmisle pre nego što napišu neke stvari.

Ako strana ne postoji onda ne postoji. Poturati nešto drugo umesto nje je veoma pogrešno.

404 strana može da sadrži link ka početnoj strani ili preporuke šta drugo da seotvori na sajtu pa dakorsinik izabere i klikne, ali NIKAKO ne treba da redirektuje korisnika automatski na nešto što on nije nameravao da otvori.
[ anon334571 @ 19.05.2018. 18:33 ] @
Kod mene nema da nema :) Sve što nema može da se nabavi.
[ BoskoP @ 20.05.2018. 19:07 ] @
Evo primera kako bi 404 stranica mogla da izgleda, stoji kompletan meni i FB stranica.
Ima opcije pretrage sajta, a ispod su popularni članci, komentari..




[Ovu poruku je menjao BoskoP dana 22.05.2018. u 18:09 GMT+1]