[ Dial-Up @ 24.05.2018. 11:07 ] @
Pozdrav,

Trebam malu pomoc. Nisam siguran da li ima vec ovo pitanje. U slucaju da ima vec odgovereno da li moze neko da me uputi?

Vlasnik sam Internet kluba/Igraonice. Imam 16 racunara koji su povezani na internet. Moj ISP mi nudi da platim vise i dobijem staticku adresu. Ja sad nisam siguran na sta tacno misle i koliko mi je to pametno. U radnji je sve do sada radilo bez problema ali sam od dosta poznanika dobio savjet da platim vise i dobijem staticku adresu od ISP.

Ako neko moze da mi pojasni na sta se to tacno odnosi i koje su prednosti i mane.

Hvala
[ Branimir Maksimovic @ 24.05.2018. 11:21 ] @
Staticka ip adresa ti treba ko hoces da drzis servere pa ti treba da te neko moze naci sa interneta. Sa obzirom da ne znas na sta misle ne treba ti.
[ valjan @ 24.05.2018. 12:05 ] @
Ako imaš igrače koji se povezuju od kuće sa svojih računara, treba ti, ako se isključivo pristupa iz samog lokala onda ti uopšte ne treba, tvoj ISP želi samo da zaradi više novca na tebi neukom ;-)
[ Dial-Up @ 24.05.2018. 12:39 ] @
Hvala na odgovoru i pomoci.

Igraci pristupaju racunarima samo u lokalu a server nemam plan da postavljam. Tako da nemam potrrbe za statickom adresom.