[ snipa @ 12.04.2004. 01:10 ] @
pozdrav ..
imam jedan mali problem u flashMX2004
naime , napravio sam jedan layer i animirao ga tween-om (recimo da se layer zove layer1) onda sam napravio dva layera koje sam takodje animirao tweenom, (oni nek se zovu layer_play_once01 .. 02 ..)
e sada, hocu da mi se layer1 animira u beskonacnost, (loop) a da ovi ostali layeri budu animirani samo po jednom ... kako je moguce ovo odraditi ?

poz i hvala unapred
[ bluesman @ 12.04.2004. 01:53 ] @
Umesto da animiras layer koji hoces da se vrti beskonacno, napravi movieclip pa u njega postavi na taj layer i kompletnu animaciju. Zatim taj movie clip stavis na neki layer i on se vrti beskonacno.
[ snipa @ 12.04.2004. 02:31 ] @
nisam te bas najbolje razumeo (a i ne poznajem toliko flash) pa ako bi mogao detaljnije da mi objasnih ..
probao sam ovako:

prvo sam napravio animaciju , koji hocu beskonacno da mi se vrti ..
onda sam napravio novu animaciju (u novom flash dokumentu) koju hocu da mi se ponovi samo jednom, (stavio sam stop na kraju animacije) ,export as movie ..
sada u prvoj animaciji napravim novi layer, idem "import" i importujem drugu animaciju (koja ide samo jednom) ... opet mi se desava ista stvar, obe animacije se ponavljaju ...

gde sam skrenuo, i jel moze to na ovaj nacin da se odradi ?!
[ bluesman @ 12.04.2004. 02:50 ] @
Čekaj, stani, pazi, vidi, evo, gledaj...

kažeš animirao se layer. Ok. Good job. Sada uzmi selektuj sve te frejmove tog layera u timeline (klikneš na prvi frejm i sa shift-om klikneš na poslednji frejm tog tween-a). Kada klikneš desnim mišem otvori se menu i izabereš "copy frames".

Zatim, kreiraš novi simbol. Izabereš movie clip a daš mu neko ime koje tebi nešto znači. Onda, kada otvoriš taj simbol, u timeline tog simbola klikneš na prvi frame desnim mišem i kažeš "paste frames". Tako si dobio isto ono, ali je sada to movie clip.

Vratiš se u root (osnovnu animaciju) i možeš kompletno da obrišes ceo taj layer i umesto toga ubaciš onaj simbol koji si upravo kreirao. Kada eksportuješ movie, taj movie clip će se vrteti beskonačno.
[ snipa @ 12.04.2004. 13:26 ] @
hvala , radi ..
pozdrav