[ nju_kamer @ 11.06.2018. 09:00 ] @
Postovani korisnici ES foruma,


Voleo bih sa vama da obradim jednu temu na nivou brainstorminga. Naime, nov sam u svetu programiranja i hteo bih da se upetljam malo vise. Nekakve osnove oko OOPa imam, ali daleko da sam guru. Problem je sledeci:


Treba da razvijem quiz koji ce biti CMS platforma (registracija korisnika, admini, uredjivaci pitanja i odgovora).

Korisnici se mogu registrovati ili ulogovati
nakon procitanog uputstva moze se pristupiti kvizu sa tajmerom (gde tajmer automatski ztaustavlja i prosledjuje rezultate adminu)
mora se obratiti paznja na bezbednost (u smislu, ne izlaziti iz fokusa ekrana, podaci korisnika,...)
kreiranje izvestaja od strane administratrora i slanje na mail korisniku
statisticka obrada resenja kviza (ovo moze i kasnije da se ubaci kao modul neki)


admin deo

upravljanje korisnicima
upravljanje pitanjima i odgovorima (tip pitanja je odaberi 1 ili vise odgovora, gde pitanja mogu biti multimedijalana)
export rezultata


Ovo je ukratko ideja koju imam sta se treba obuhvatiti. Voleo bih sa vama da razmenimo misljenja kako pristupiti resenju.

Da li razviti sve od nule (sto ce trajati u mom slucaju malo duze),
Koristiti neki gotov CMS i raditi na pluginu (koji cms? da li znate neki cms sa slicnim resenjem koje se moze malo urediti?)
da li pristupiti istrazivanju gotovog resenja (naleteo sam samo na neke ozbiljne projekte koji kostaju 600€ + po licenci)


Svaka ideja, resenje, predlog je dobrodosao. Moram se unapred zahvaliti svima.
[ eki_yu @ 12.06.2018. 06:42 ] @
Pogledaj Limesurvey - https://www.limesurvey.org/
[ nju_kamer @ 12.06.2018. 14:24 ] @
Postovani eki_yu,

Zelim da se zahvalim za odlican tip. Super je survey.