[ *Winy* @ 06.07.2018. 23:28 ] @
Da li neko ima iskustva sa ovim ruterima? D-Link dap 1360 vs dap 2020.
Koji bi ste preporucili? Da li je hardwerski razlika samo u jacini antena?
Zanima me zbog WISP Repeater mode-a.

Hvala u napred.
[ Binary Mind @ 07.07.2018. 13:41 ] @
To nisu ruteri nego akses pointi koji su već godinama aktuelni...
[ *Winy* @ 07.07.2018. 14:01 ] @
Hvala lepo na ispravci ali moraš priznati da ti je komentar apsolutno beskoristan....
[ Binary Mind @ 07.07.2018. 14:04 ] @
Pa jeste beskoristan, ali uređaji stvarno nisu ruteri. WISP imaju oba, i oba su slična po karakteristikama tako da je sve jedno koji se korsti. DAP-2020 ima jače antene...
[ *Winy* @ 07.07.2018. 17:15 ] @
Ok, hvala lepo. Mislio sam da li je neko imao baš iskustva sa njima. Da mi kaže jel rade posao ili da ih se manem. Da mi predlozi eventualno nešto drugo u tom cenovnom rangu. Kao što i sam reče, video sam u specifilaciji da 2020 ima jace antene ali nigde se ne spominje sta je od hardware-a u njima...
[ Binary Mind @ 07.07.2018. 18:23 ] @
Nigde nema detaljnih tehničkih specifikacija za DAP-2020, ali pretpostavka je da je nešto bolji nego DAP-1360 (ne verujem da je drastično bolji, ali razlika u ceni govori da se radi o nešto boljem uređaju). DAP-1360 ima Realtek čipove unutra i po specifikacijama je prilično slab. Za DAP-2020 ništa nisam našao. D-Link nikad kod nas u Srbiji nije bio nešto popularan, tako da je čista sreća ako se neko ko je imao direktnog dodira sa ova 2 access pointa bude javio. Što se tiče nekih drugih preporuka možda bi bilo bolje da opišeš šta konkretno hoćeš (pretpostavljam wireless WAN konekcija), šta od opreme već imaš uključujući i opremu koju je dao ISP pa će onda situacija biti malo više jasna...
[ *Winy* @ 07.07.2018. 20:52 ] @
Ja se bas ne bih slozio da D-Lnk nije nikada bio popularan u Srbiji. Pocetkom 2000 tih (ne secam se tacno godine) kada je wireless prve korake pravio u Srbiji i kada smo jos antene pravili od konzervi nescafe, pa cak i nesto kasnije kada smo ukrstavali biquad sa satelitskin tanjirom, jer u to doba grid je bio jos pojam, D-Link 520+ je bila killer wifi kartica. Pa je bio neki AP 900... No u medjuvremenu sam se batalio svega toga jer su se pojavili i postali pristupacni ADSL i kasnije kablovski internet. Sad opet imam potrebu negde da rekonstruisem mrezu, pa me interesuju karakteristike. Na krovu nalazi 24db grid, 7 - 8 metara rg59 kabl koji je spaja sa wifi karticom. Zamisao je da skratim kabl za 3 - 4 m i da navrnem neki od pomenutih AP-a u WISP reapter mode-u i tako omoguci pristup nekolicini uredjaja internetu. Naravno ovde ne ocekujme neki veliki protok, kao sto ni nece biti jako optereceno ali ipak bih voleo imati koliko toliko normalan protok kakav imam i sad sa pomenutom opremom. Od ISP-a nisam dobio nista :)
[ Binary Mind @ 09.07.2018. 17:25 ] @
Možda je bolje da uzmeš neki ruter na koji može da se naflešuje DD-WRT i podesiš isti u client (WISP) mode... Ima gomila polovnih jeftinih, a dobrih TP-Linkova koji mogu da posluže ovoj svrsi...