[ jova2112 @ 08.07.2018. 17:42 ] @
Zdravo

Pre 9 godina sam kompresovao slike verovatno sa WinRar-om i postavio password.
Zatim kompresovanom fajlu samo promenio ime ekstenzije u .WWW (neodredjeno).
Takav fajl narezao na disk i evo danas nece da se otpakuje. Prikazuje da je nepoznat format ili ostecen fajl.

Moze li mi iko ppomoci?

ovo mi prikazuje
C:\Users\jovanovic\Desktop\gfdsa.www: Unexpected end of archive
! C:\Users\jovanovic\Desktop\gfdsa.www: Unexpected end of archive
! C:\Users\jovanovic\Desktop\gfdsa.www: No files repaired


Uopste mi ne trazi password
Menjao sam i ekstenziju u rar, zip i pokusao sa drugim programima ali bezuspesno
[ Branimir Maksimovic @ 08.07.2018. 17:44 ] @
Sa kojim programom to otvaras?
Ako nije problem okaci arhivu pa da ti neko raspakuje ako nista drugo ;)
[ jova2112 @ 08.07.2018. 18:00 ] @
probao sa winrar, winzip,7z, bandzip ali nece.
znam password ali kad bi bar do toga dosao
[ anon142305 @ 08.07.2018. 18:29 ] @
Cim je covek zapakovao, pa menjao ekstenziju i narezivao, ne verujem da je sadrzaj takav da ce to da okaci na neki forum :)

Probaj repair archive: https://thomas.vanhoutte.be/miniblog/unexpected-end-of-archive/
[ Branimir Maksimovic @ 08.07.2018. 18:36 ] @
Ako ima pass ne moze se raspakovati ali se bar moze naci koji program ume to da cita ;p
[ jolemisa @ 08.07.2018. 18:44 ] @
Vidi da nadjes Win Rar stariju verziju,jer se taj sto imas sigurno vise puta apdejtovao,pa mozda zato nece da otvori.
[ TRUE RMS @ 08.07.2018. 18:50 ] @
Zar ne bi trebao Win Rar nove verzije da umeju
da otpakuju sve stare verzije ?

Ako to nije tako, onda su Inženjeri/Hakeri
iz te firme totalno omašeni.
[ jova2112 @ 08.07.2018. 19:14 ] @
sve sam to probao i nece.
probao sam i online otpakivanje, nije uspelo.
[ TRUE RMS @ 08.07.2018. 19:42 ] @
Pa daj onda to nekom hakeru koji zna šta radi,
i prekini svoje muke.

Ako to uopšte može, neko će to da odradi levom rukom !

Šta se patiš...
[ mrkabrka @ 08.07.2018. 20:42 ] @
Jesi li probao na Googlu / How to extract old rar file....
[ nkrgovic @ 08.07.2018. 20:51 ] @
Jesi li probao da uradis nesto tipa "file ime_fajla"? Pocetak fajla nije enkriptovan i moze ti reci kog je tipa, tj. cime je pakovan... Moze da bude, pre 10 godina, npr. arj .
[ mrkabrka @ 08.07.2018. 21:01 ] @
https://codegena.com/extract-p...ted-rar-file-without-password/
[ korisnikk @ 09.07.2018. 15:31 ] @
Posle devet godina,nije iskljuceno ni da je disk propao.
[ jova2112 @ 10.07.2018. 17:38 ] @
disk je ok. ima na njemu jos fajlova koji rade.
I moj fajl je velicine 1,3MB koliko bi i trebalo al nzm sta mu se desilo pa nece.
[ jolemisa @ 11.07.2018. 00:28 ] @
Pregledaj malo ove stranice,mozda nesto uspe.
https://www.youtube.com/result...+problem+-+otpakivanje+fajlova
[ mjanjic @ 11.07.2018. 01:54 ] @
"...verovatno sa WinRar-om"
Dakle, pokušaj da se setiš da li si koristio nešto drugo, da li si tu arhivu dodatno menjao/procesirao sa još nekim programom i sl.

Ako je bilo baš važno, trebao si napraviti MD5 ili neki drugi heš, čisto da budeš siguran da je fajl apsolutno identičan.

Takođe, može biti da ipak nisi dobro zapamtio šifru koju si koristio, koliko se meni puta dogodilo da pokušavam jednu šifru za nešto i da sam 100% siguran da sam uneo tu šifru, da bi se kasnije ispostavilo da sam ipak koristio neku drugu. Zato, obavezno neki Password manager, jer tako bar ne moram da koristim 2-3 šifre za sve gde su potrebne niti da pamtim gomilu šifri. A i kad neko stoji pored mene, samo copy/paste i šifra se nigde i ne vidi, a još je automatski ukloni sa Clipboard-a (novija verzija čak automatski ubacuje šifru kad je i gde potrebna, a postoje i verzije većine tih aplikacija i za mobilni).
[ Mord @ 11.07.2018. 22:36 ] @
Imenjače rekao je da ni ne može da stigne do toga da mu traži password. Samo ti je arhiva coruptovana a to se može desiti kada se nareže na disk.
[ gilopile @ 11.07.2018. 22:55 ] @
Ne vredi, ta arhiva definitivno nije cela. Verovarno greska pri rezanju. Zato je potrebno i preporucljivo stiklirati `verify` kada se reze. Da se ostetila vremenom na cd-u, druga prica, ne bi je ni mogao prebaciti u komp bez dodatnih alata `unstop copier` i sl. Da nije enkriptovana, dalo bi se nesto izvuci, ovako tesko i nikako. Slobodno odi u kavanu, napij se i preboli/zaboravi, jer od toga, nazalost, nema nista.

[ jova2112 @ 12.07.2018. 00:09 ] @
jbg
tad kada sam narezao sam isprobao da li moze da se otpakuje i radilo je.
Nije mi jasno kako sada nece. da li ima veze mozda operativni sistem???

evo fajla pa neka neko proba ako moze. Narezan je bio kao sakriveni(hidden) na cd

[Ovu poruku je menjao jova2112 dana 12.07.2018. u 01:44 GMT+1]
[ gilopile @ 12.07.2018. 00:25 ] @
Kolika je arhiva mb? usporedi na cd-u i na kompu.
OS nema veze sa tim, ali svakako probaj na drugom racunaru, mozda reg baza shebana, neki virus i sl. ali to je 5% da je do toga.

Znaci, `hide extension for known file types` odstikliraj u win-u, zatim daj arhivi neko ime i stavi .rar pa probaj, ako nece, promeni u .zip pa probaj.

Sorry, pisao bih jos po nesto ali prsti mi otpadose jer nemam ispravnu tastaturu pa bockam on screen keyboard , ufff
[ Branimir Maksimovic @ 12.07.2018. 01:27 ] @
Citat:
jova2112:
jbg
tad kada sam narezao sam isprobao da li moze da se otpakuje i radilo je.
Nije mi jasno kako sada nece. da li ima veze mozda operativni sistem???

evo fajla pa neka neko proba ako moze. Narezan je bio kao sakriveni(hidden) na cd

[Ovu poruku je menjao jova2112 dana 12.07.2018. u 01:44 GMT+1]


Nije to arhiva. Ne prepoznaje format niti i jedan od kojih sam probao prepoznaje.
[ gilopile @ 12.07.2018. 01:38 ] @
Da, sto veli Brana, nije ovo zip/rar fajl. Mozda neki .bin, .dll i sl.
Nema ovde sta da se otpakuje.
Mozda si krivi fajl narezao ili krivi okacio. Kako si uspeo da dobijes onaj RAR info u prvoj poruci `Unexpected end of archive` ? E to je rar fajl, samo nepotpun, osakacen...
Sa ovim fajlom nisi sigurno.
[ bachi @ 12.07.2018. 08:30 ] @
Da je .rar, kada otvori taj fajl u notepadu, isti bi počinjao sa Rar!, čak i kada je uključena enkripcija.

[ ademare @ 12.07.2018. 15:23 ] @
ZIP isto , evo sad sam gledao , kada se otvori ZIP arhiva iz editora , pise ZIP itd .

Nema ovo veze sa arhivama .

A mora da je nesto mnogo bitno , cim nije pipano , dirano 10 god Zaboravi na to i pici dalje .
[ mrkabrka @ 12.07.2018. 18:05 ] @
Nije mi jasno kad se otvori sa Notepad++ ,u dnu piše Macintosh (CR)...
[ TRUE RMS @ 12.07.2018. 18:20 ] @
Citat:
ademare: A mora da je nesto mnogo bitno , cim nije pipano , dirano 10 god ;)

A, rekao je da se radi o zipovanim slikama:)
[ gilopile @ 12.07.2018. 18:50 ] @
Aman ljudi, ovo sto je okacio veze nema sa fajlom koji zaista pokusava da otvori.
Sigurno nije za javnost sadrzaj kada ga je enkriptovao, uklonio ekstenziju, oznacio kao `hidden` i narezao. :)
Okacio neki mac fajl, cisto da ispostuje zahtev da okaci da bi pokusali. :D
Jer da je nek win fajl, lako bi skontali da se ne radi o arhivi. Nismo mi vesla sisali :D
[ TRUE RMS @ 12.07.2018. 18:53 ] @
I ja mislim, da TO što je okačio,
nema blage veze sa onim što bi realno da otvori.

[ gilopile @ 12.07.2018. 18:59 ] @
Living, nema bre.

Ako pogledas koju poruku je dobijao sa rar dijagnostic info. Radi se o shebanoj, polovicnoj arhivi. Ovaj okaceni fajl veze nema sa rar arhivom.
Glupo je samo sto nam bez veze oduzima dragoceno vreme, umesto da kaze jednstavno da fajl nije za javnsot i cao.
[ TRUE RMS @ 12.07.2018. 19:02 ] @
Dragane,
To bi bilo tako realno, kako kažeš.

Ali izgleda, dečko se igra sa celom ekipom ES-a.

Emm, maže, Emm la*e !!! Nepotrebno !
[ jova2112 @ 12.07.2018. 21:47 ] @
Ne lazem.
da li mislite da sam toliko bolestan da se ovoliko trudim i trosim vreme.
Taj je fajl!
I radio je nakon narezivanja a sta se u medjevremenu desilo nzm. U tome je problem.
Prilikom pokretanja diska pali se obavestenje o Nero securedisk. Da li bi on mogao da pravi dodatnu komplikaciju?
instalirao sam i securedisk viewer i nece ni tako.
Poludeh

Fajl kojji sam postavio je iskopiran sa diska.
[ gilopile @ 12.07.2018. 21:54 ] @
A kako si dobio poruku `Unexpected end of archive`?

Sa ovim fajlom sasvim drugacija poruka, odnosno, kao da se ne radi o arhivi. Hmmm

U svakom slucaju, kavana ti ne gine, da lakse prebolis. dupla loza, pa vopi, pa opet dupla loza pa vopi do zore. Ne ides kuci dok prvi petao ne zakukurice pa jos plus 2 sata cirka.
[ TRUE RMS @ 12.07.2018. 21:56 ] @
marko,
cela se ekipa zanela da Ti pomogne.

Daj ne zahhhhebavaj nas više,
kad svako od nas vidi da se tu NE radi o zipovanim slikama.

Ili si okačio pogrešan INFO, iLi si omašio sve moguće.

Jednostavno, Guraš kamen UZBRDO !!!
[ peca89 @ 18.07.2018. 14:15 ] @
Ovo što si okačio definitivno nije RAR fajl (ili je teško oštećen) jer ne počinje sa RAR header-om (Rar!), a RAR5 nije ni postojao pre 9 godina. Ne mogu da nađem nijedan poznati format koji počinje sa 9C DF 46... Probaj drugi optički drajv.