[ BaCkSpAcE @ 28.12.2001. 20:49 ] @
Nabavio sam Solaris 8 instalacioni cd, medjutim ne znam kako da instaliram... ubacim cd (butabilan je) i pokrenem setup, i onda on automatski detektuje drajvere i na kraju mi izbaci poruku da ne moze da nadje /etc/bashrc (mislim da se tako zove fajl). U chemu je problem? Da li ja nisam pogresio nesto.... ako neko ima neka iskustva sa ovim shitom, neka javi....

p0zdrav
[ Jovan Marjanovic @ 29.12.2001. 11:08 ] @
Citat:
BaCkSpAcE:
Nabavio sam Solaris 8 instalacioni cd, medjutim ne znam kako da instaliram... ubacim cd (butabilan je) i pokrenem setup, i onda on automatski detektuje drajvere i na kraju mi izbaci poruku da ne moze da nadje /etc/bashrc (mislim da se tako zove fajl). U chemu je problem? Da li ja nisam pogresio nesto.... ako neko ima neka iskustva sa ovim shitom, neka javi....

p0zdrav


Izgleda da ti ne valja instalacioni CD
Solaris instalacija ima mini live sistem na instalacionom CD-u. Ako tu fali neki fajl, mozes da zaboravis na instalaciju.
[ Gojko Vujovic @ 29.12.2001. 11:40 ] @
Da, verovatno je problem u CD-u.

A pre nego što kreneš da tražiš novi, proveri šta je od tvog hardware-a podržano (grafička kartica najveći problem na intel solarisu), pošto je veliko pitanje koliko će ti ta instalacija solarisa, i da prođe do kraja, biti upotrebljiva.
[ BaCkSpAcE @ 29.12.2001. 13:36 ] @
ne razumem zasto ce mi graficka, kad je meni potrebna samo konzola... nego, pogresio sam gore, nije fajl /etc/bashrc, nego /etc/bootrc... pazi, on mene pita pri instalaciji gde se nalazi root direktorijum da bi on mountovao, i nudi mi dve mogucnosti: hdd i cd. Kad probam hard disk on javi neki error i vrati me ponovo da biram cd ;) i kada uzmem cd, on javi da ne moze da nadje taj fajl i izbaci me u neku njegovu konzolu koja je teska za rad... i meni su u toj konzoli omogucene neke osnovne komande, kao sto su ls, cd, rm, mkdir, mount... e sad problem je u tome sto ja ne znam kako se zovu device-ovi pod solarisom (sigurno nije /dev/hda1 ili /dev/cdrom...)

p0zdrav
[ Jovan Marjanovic @ 29.12.2001. 13:50 ] @
Citat:
BaCkSpAcE:
ne razumem zasto ce mi graficka, kad je meni potrebna samo konzola... nego, pogresio sam gore, nije fajl /etc/bashrc, nego /etc/bootrc... pazi, on mene pita pri instalaciji gde se nalazi root direktorijum da bi on mountovao, i nudi mi dve mogucnosti: hdd i cd. Kad probam hard disk on javi neki error i vrati me ponovo da biram cd ;) i kada uzmem cd, on javi da ne moze da nadje taj fajl i izbaci me u neku njegovu konzolu koja je teska za rad... i meni su u toj konzoli omogucene neke osnovne komande, kao sto su ls, cd, rm, mkdir, mount... e sad problem je u tome sto ja ne znam kako se zovu device-ovi pod solarisom (sigurno nije /dev/hda1 ili /dev/cdrom...)

p0zdrav



device fajlovi pod solarisom su malo komplikovati

format je /dev/dsk/cXtXdXsX
npr - /dev/dsk/c5t1d2s1

sada da pojasnim

c5t1d2s1 bi bio target 1 device 2 slice 1 na magistrali 5
kako to prevesti na ide -
ne znam kako se prevodi magistrala, ali znam da bi /dev/hdc sa linuxa bio /dev/dsk/cXt1d0s0
slice je inace ono sto bi mi nazvali particija.

ali ako ne moze da nadje /etc/bootrc znaci da ne radi instalacioni CD
kad ti da taj shell, mountan je taj file system sa diska. ako nema bootrc-a, nema instalacije
[ drazha @ 11.04.2002. 15:33 ] @
Voleo bih samo da napomenem da Solaris-om treba da se zove samo Solaris za sparc arhitekturu jel...
A ako neko misli na Solaris for Intel, da tako i naznaci.
Inace, Solaris for Intel zvanicno vise nije podrzan, i odnedavno je Sun naglasio da ce razvijati Linux za svoje i386 proizvode.

Eto, toliko... sta ce ti Solaris na i386 uopste?
[ Ivan Tanasic @ 12.04.2002. 14:40 ] @
Citat:
drazha:
Eto, toliko... sta ce ti Solaris na i386 uopste?


Ja bi reko da je to zbog toga sto nema sparc ! (mozda se varam... )