[ sax6 @ 03.08.2018. 00:36 ] @
Nisam znao gde da postavim pa hajde ove ima grejac unutra :)

Naime zainteresovan sam kupiti ovako nesto pa mi trebaju saveti, iskustva i misljenja ljudi koji su imali ovo, znaju da neko ima ili vec mogu podeliti nesto korisno u vezi ovoga.

Evo o cemu se radi :



Molim ako je moguce da se ne brise link od videa niti imam sta sa ovim Delimanom niti ih reklamiram, samo da ljudi vide o cemu se radi.
Shvatam da je video placena reklama i da verovatno je 80% stvari preuvelicano, ali me zanima da li je imao ko ovo kako radi i sta moze da se ocekuje.

Ne bih uzeo ovaj Delimano, nasao sam na KP neke Sapir od 4000 din, pa bih to uzeo, znaci za selo je u pitanju gde nema bojlera i ne isplati se ugradnja i to. Jedino sam svestan sam da ovaj grejac i ako pise da je 3 kilovata ne moze da stvori vrelu vodu zbog brzog protoka iste nego vruckastu racunam.

Eto bilo sta bi dobro doslo misljenja, iskustva, cuo sam o ovome i slicno, bacanje para ili isplativa investicija ?

Hvala unapred.
[ gilopile @ 03.08.2018. 03:11 ] @
Ma zaobidji te `Debilimano` poluproizvode. Ovi kretenski penzioneri bi za 1000 dinara i boga oca prodali. Cu on to koristi u stali, hahaha, pere vime sa litrom vode na sat protokom :D

Sve su to produkti inzenjera u pokusaju i uglavnom je sve to kvlitet ravan nuli, proizvodi bez ikakvih sertifikata i na ovaj nacin, sa ovim lazovskim reklamama hvataju penzose kojima je mozak na izdisaju, pa im na rate uvale sve te gluposti. Specijaln noz za lubenicu, serpa sa gratis poklopcem i sl nepotrebstine.

Sreca pa je sacinjena od plastike, te je mozda izbegnuta mogucnost da te ubije struja, ali opet moze lepo da te strese keoz vodu :D Ova rucka bi ti za mesec dana ostala u ruci, grejac bi crko mozda i pre toga...
Ili postavi protocni bojler ili stavi najobicniji bojler zapremine koja ti je potrebna.

Naravno da je bacanje para...Da u ovoj drzavi ima bar malo reda, ovakvi prevaranti bi bili iza resetaka odavno.


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 03.08.2018. u 04:30 GMT+1]
[ scoolptor @ 03.08.2018. 05:00 ] @
Moji su uzeli tu Delimano, onako, bez potrebe, kada im je riknuo bojler u kuhinji.
Nabavio sam im 10mA FID-ovku, ali je slavina crkla pre nego sto je FID-ovka ugradjena.
Ince, slavina je bila vrlo neupotrebljiva, sa iole vecim protokom.
[ Java Beograd @ 03.08.2018. 07:24 ] @
Imali ljudi iz moje familije. Ja koristio.

Trajalo i traje - oho-ho. Ne znam koliko godina

Protok:
Za vruću vodu, protok je prilično mali, ali vrh cevi slavine je tako napravljen da se ima utisak da je mlaz bogat. Obrati pažnju na video na 1:13
Ali to zapravo i nije nikakva prevara, već štedna i ekonomičnost. Sasvim se lepo operu ruke tim mlazom vode.

Ako ti odjednom treba 10 litara vrele vode - ovo ti neće pomoći.
Ako ti treba da imaš toplu (ne vrelu) vodu da opereš ruke, umiješ se, oplakneš neki komad posuđa onda je ovo sasvim OK za tebe.





[ emiSAr @ 03.08.2018. 08:44 ] @
Poodavno dok Delimano nije ni postojao susreo se, servisirao slicnu spravu. Sprava ima sve potrebne zastite, protok vode, turbinski
senzor aktivira trijak koji ukljucuje grijac. U slucaju krepavanja trijaka-proboja, na spirali u koju je ugradjen grijac ima termoosigurac ispod 100*C.
Unutarnji promjer cijevi u kojoj se zagrijava voda je oko 4-5mm i maksimalna temperatura je bila nesto iznad 40*C trajno dok ima protoka.
Veoma prijatno me iznenadilo sto sve nadgleda PIC16C84.
Tamo gdje voda nije dobro filtrirana-neupotrebljivo-zaglavi se senzor protoka.-

pOz
[ zeoN_Rider @ 03.08.2018. 08:53 ] @
Sve je lepo i krasno dok ne dođe kamenac e tada dolaze i problemi.
[ anon70939 @ 03.08.2018. 23:53 ] @
Ja koristio u nekom privatnom smestaju i isto razmisljam da uzmem. Sasvim dovoljan mlaz i dovoljno topla voda za pranje sudova i slicno...

Pre par godina sam merio potrosnju kuhinjskog bojlera, i potrosi mi mesecno 500 din, odnosno skoro cetvrtinu ukupne potrosnje... Pa ga od tada ukljucujem samo po potrebi
[ ivan.goran @ 04.08.2018. 20:44 ] @
Imam ovakvu delimano slavinu, za pranje sudova ili ruku sasvim ok.... Za to novca radi vise nego odlicno....
[ sax6 @ 08.08.2018. 19:54 ] @
Hvala svima na komentarima, ali odustalo se od kupovine. Cak su i u radnji sa vodo-opremom rekli kako je ovo generalno lose resenje da je grejac uglavnom jako mali i problema sa kamencom ima itd. A buduci da nema nikavu garanciju to jest da moze da crkne posle 15 dana i pojeo vuk magarca odustalo se od kupovine.
[ Living Light @ 08.08.2018. 19:59 ] @
Na monofaznoj struji,
grejanje "On-Line" vode je sviranje u tramboline.

Nema se tu snage za dovoljan protok.

Ako želiš toplu vodu, mora da se ide iznad 6kW,
a to ne može sa monofaznom.
[ gilopile @ 08.08.2018. 20:20 ] @
Pametan potez. Kupi krsten bojler, protocni ili obicni i uzivaj. Kakav Delimano, kakvi bakraci. Prodavaci magle.

Pazi im sajt, kao popust do 50% LooooooooL i opet komad plastike kosta 3000, a kao stara cena 6000, a nista tu ne vredi ni 200Din :D :D
Da dzaba dele mrsnuo bi ih u tri lepe :)
[ Living Light @ 08.08.2018. 20:24 ] @
Evo, sad pišem kao Zeon:

To sam rekao !
[ gilopile @ 08.08.2018. 20:36 ] @
Pa znam :)

Ozbiljno, tim lopovima ne bih dao ni 200din za sve one krseve koje prodaju za 500x visu cenu. Ali upecaju se ljudi i zato bagra opstaje.
[ zeoN_Rider @ 08.08.2018. 20:43 ] @
To parče ničega dobro je samo za kampere i eventualno za..........hm?
[ Living Light @ 08.08.2018. 20:44 ] @
Naročito za one, koji greju vodu kroz protočni grejač
direkno u vodi !

Njih bi Angela, opustošila, sa sve Grejačima/Modifikacijama u namerama !
[ SlobaBgd @ 08.08.2018. 20:49 ] @
Takva tebi treba, da te dovede u red da farbaš gelendere i betonske žardinjere a ne da vileniš po celom ES-u. A taman takve i voliš, ima je za tri ruke.
[ test1234 @ 09.08.2018. 03:39 ] @
Citat:
Living Light:
Naročito za one, koji greju vodu kroz protočni grejač
direkno u vodi !

Njih bi Angela, opustošila, sa sve Grejačima/Modifikacijama u namerama !


Malo je off, ali ja imam Angelin protocni od 18 KW sa grejacem direktno u vodi...