[ Radanko @ 12.08.2018. 20:07 ] @
Tv je bio par dana iskljucen iz struje. Juce ukljucim tv i vidim 5 svetlih tacaka. Sta je u pitanju? Garancija od 2 godine istekla pre skoro godinu dana.


[ Radanko @ 12.08.2018. 20:16 ] @
Na svetloj podlozi bas dobro sijaju, na tamnoj manje
[ alexa_pg @ 12.08.2018. 20:30 ] @
Osvetljenje koje daje taj panel izvedeno je LED diodama. Preko dioda stavljen je (zalijepljen) difuzor (socivo) radi ravnomjernog rasipanja svjetlosti. Iz nekog razloga (slabo zalipljeno i od grijanja) sociva su otpala i to se vidi kao svijetle tacke.
Ovo ne utice na rad aparata u smislu da ce izazvati neki veci kvar vec jednostavno smeta pri gledanju.
Postupak popravke je sledeci. Treba razmontirati panel i vratiti (zalijepiti) sociva na svoje mjesto. Eventualno provjeriti u kakvom su stanju diode i ostala sociva.
[ zeoN_Rider @ 12.08.2018. 20:57 ] @
Citat:
Radanko:
Na svetloj podlozi bas dobro sijaju, na tamnoj manje


Opala su platična sočiva koja su bila ispred LED-ova.
[ Radanko @ 12.08.2018. 22:22 ] @
Sta da radim, mogu li sam da to sredim? Poprilicno sam vest :)
[ alexa_pg @ 12.08.2018. 22:43 ] @
To ti ne moze niko reci. Posao je pipav, treba kompletan aparat da se rasturi, skida se staklo... Treba biti pazliv jer se lako lomi...
Odluci sam sta ces raditi. Moj predgog je servis.
[ zeoN_Rider @ 12.08.2018. 22:49 ] @
Citat:
Radanko:
Sta da radim, mogu li sam da to sredim? Poprilicno sam vest


Naravno da možeš ali budi pažljiv i pogledaj na YouTube kako se rasklapa ima toga onoliko.

A da, nemoj da zaboraviš da ga predhodno ištekaš iz struje.
[ Radanko @ 12.08.2018. 22:51 ] @
Ma odnecu u servis! Hvala vam momci
[ zeoN_Rider @ 12.08.2018. 23:58 ] @
Imaš na Čukaričkoj Padini.
[ gilopile @ 13.08.2018. 00:06 ] @
Citat:
Radanko:
Sta da radim, mogu li sam da to sredim? Poprilicno sam vest :)


Da, kao sto rekose, sociva su otpala sa dioda.

Mozes sam da resis ako si pazljiv :) Samo par stvari iz iskustva:

POsto moras da rastavis kutiju panela gde se diode nalaze, jako pazi kada skidas sam panel da ne pokidas flet kablice koji idu u njega i najbolje je da vas je dvojica da sklonis panel jer je jako osetljiv i nezgodno ga je pomeriti jer se uvija i lako puca. Vise paznje obrati da ne secas panel i prati flet kablice ( obicno ih je 12 koji idu u sam panel ) da se ni malo ne prelamaju.

Jbg, sto se kaze 3x meri jednom seci, ako si bas pazljiv i znas sta radis nema problema, u protivnom dizaster i nema popravke vise :)
Uglavnom, nije neka nauka, sve se svodi na spretnost i iskustvo, hehe
[ Sava @ 13.08.2018. 07:28 ] @
Sada si me uplašio!!! Imam isti takav LG i da kucnem u drvo već godinama radi besprekorno. Nije ni lak za nošenje u servis jer je gabaritan i poteži. Voleo bih da ne proveravam servise.
[ veljadj @ 19.08.2018. 19:54 ] @
I kod mene isti model isti problem,tv star oko tri godine.Samo što kod mene nije bio isključen iz struje ali nije paljen 15ak dana.
Koliko te koštala popravka?
[ zeoN_Rider @ 19.08.2018. 20:05 ] @
U servisu će sigurno reći da treba trake komplet zameniti.
[ Sava @ 29.08.2018. 08:10 ] @
Pa jel rešen problem?
[ veljadj @ 29.08.2018. 12:16 ] @
Sutra ga nosim u servis,javljam čim budem imao neke informacije.
[ Zlatni_bg @ 30.08.2018. 04:55 ] @
Isti televizori su vam se pokvarili u isto vreme?
[ veljadj @ 30.08.2018. 07:15 ] @
Pa skoro u isti dan,samo što moj nije bio isključen iz struje samo ugašen i 15-ak dana nije paljen...
[ veljadj @ 30.08.2018. 15:09 ] @
Sigao je TV iz servisa,postojale su dve opcije,prva da se otpali difuzori zalepe i ništa drugo ne dira i druga da se zamene trake sa led diodama.Prva opcija na koju sam ja pristao koštala je 4000din za ruke bez garancije koliko će popravka trajati a zamena led traka košta 120e i tu bih imao garanciju.
Kod mene je otpalo 8 difuzora,kada je TV otvoren otpalo je još 10 komada,znači zalepljeno je ukupno 18 komada od ukupno 24 koliko ih ovaj model ima(ako sam dobro čuo majstora).

Inače u servisu kažu da je ovo čest kvar i da je životni vek difuzora oko tri godine(taman da istekne garancija) i da mnogo kraće traju difuzori u kućnim uslovima nego u kladionicama gde su televizori uključeni 24h i da im često grejanje-hlađenje ne prija(paljenje-gašenje).

Toliko,ako ima još nešto pitajte,tu sam.

[Ovu poruku je menjao veljadj dana 30.08.2018. u 17:48 GMT+1]
[ Sava @ 30.08.2018. 15:45 ] @
Tri godine? Ovo nije baš neki sasvim jeftin televizor da bi nešto na njemu trajalo tako kratko. Majci sam kupio neki Vox 32" i on jeste jeftin pa opet ima garanciju 3 godine.

Rekao bih da si dobro uradio. Ne razumem se u ove nove televizore pa ne znam zašto majstor ne daje garanciju na lepljenje tih difuzora, a daje garanciju ako menja i led trake??? Zaista ne znam da li se skidaju i te led trake kada se menjaju difuzori, reći će već neko ko to zna. Ja bih jednako tako o dlučio pa ako crknu ledovi nova popravka.
[ Jordan Čebron @ 30.08.2018. 16:30 ] @
Citat:
veljadj:
Sigao je TV iz servisa,postojale su dve opcije,prva da se otpali difuzori zalepe i ništa drugo ne dira i druga da se zamene trake sa led diodama.Prva opcija na koju sam ja pristao koštala je 4000din za ruke bez garancije koliko će popravka trajati a zamena led traka košta 120e i tu bih imao garanciju.
Kod mene je otpalo 8 difuzora,kada je TV otvoren otpalo je još 12 komada,znači zalepljeno je ukupno 18 komada od ukupno 24 koliko ih ovaj model ima(ako sam dobro čuo majstora).

Inače u servisu kažu da je ovo čest kvar i da je životni vek difuzora oko tri godine(taman da istekne garancija) i da mnogo kraće traju difuzori u kućnim uslovima nego u kladionicama gde su televizori uključeni 24h i da im često grejanje-hlađenje ne prija(paljenje-gašenje).

Toliko,ako ima još nešto pitajte,tu sam.

https://www.ebay.co.uk/itm/BAC...G-P4-6916L-1957C-/222835798074
[ tomazo @ 30.08.2018. 18:50 ] @
https://www.aliexpress.com/ite...3c4dca80d54f628f901c7300427873
[ zeoN_Rider @ 30.08.2018. 18:56 ] @
http://www.belielektronik.rs/E...trake-TV/LT15-LG42-A?limit=100

http://www.belielektronik.rs/E...trake-TV/LT17-LG42-A?limit=100

http://www.belielektronik.rs/E...trake-TV/LT18-LG42-B?limit=100

http://www.belielektronik.rs/E...rake-TV/LT19-LG42-L1?limit=100

http://www.belielektronik.rs/E...rake-TV/LT20-LG42-L2?limit=100

http://www.belielektronik.rs/E...rake-TV/LT21-LG42-R1?limit=100

http://www.belielektronik.rs/E...rake-TV/LT22-LG42-R2?limit=100
[ gilopile @ 30.08.2018. 19:24 ] @
Ma jak majstor, ccc. Znaci, baksuz koji ceka da mu doneses TV uskoro i da te opet oglobi.
Umesto da ih je sve odlepio i zalepio dvokomponentnim lepkom, on samo one sto su otpai i koji su otpali prilikom rasklapanja, sto znaci da se `drze na babinom zubu` i uskoro ocekuj da otpadnu i ti koje nije dirao.
Zasto ce otpasti i ostali, pa zato sto su lepljeni masinski, istim lepkom, istom kolicinom, isti pritisak vrsen, ne razlikuju se od ostalih.
Kad je vec rasklapao, trebao ih je sve odlepiti i zalepiti kako treba. Sat vemena posla...
[ Zlatni_bg @ 31.08.2018. 01:22 ] @
Ja dnevnu sobu castio Panasonicom pre ~10 godina (ima i koja preko toga, naravno standardan HD, nista predrkano, al' u to vreme je bio jedan od najskupljih) i do dana danasnjeg, sem sto sam mu rasklapao daljinski da cistim od masnoce nikakvu intervenciju nisam imao na istom. To "cest kvar" nek' okace macku o rep, pa ne pravi se to da ga drzis pod staklenim zvonom. A ni sam TV ne emituje ne znam ni ja koju kolicinu toplote (sam panel je meni oko 37-39C) da bi se razni lepkovi razredjivali. Zao mi da ga menjam a vec je poddimenzionisan, i neki materijal s PC-ja kada se pusta na TVu nije dovoljno velik.

Pisao sam ovde mozda, ali uvek radije kupim skuplji proizvod sa 5 godina garancije - ali vidim da je bukvalno vise nigde ne nude. Nekad je obican Samsung Evo 850 dolazio sa 5 godina garancije, top maticne ploce isto... sad frka i da l' ce zakonski minimum da istraje, a svuda frka oko postovanja garancije od ovlascenih servisa.

Valjda zato imamo Stella TV 39" fhd za ~22k u emmiju, fox 32" za 13.000rsd u Tehnomaniji, da cute ljudi kad im se pokvari i progutaju to :)
[ Sava @ 31.08.2018. 10:01 ] @
Pa vidi, sasvim se slažem sa tobom. Nekada sam Sony plaćao i više od 1.000 DEM, ali vreme se promenilo i treba biti u mogućnosti da danas platiš tv 1.000 ili više euro. Posebno što tv obično kupujemo kada nam prethodni sasvim otkaže ili je na izmaku. Izvini, ali ni 400-500 e nije beznačajan novac i ovaj LG ne bi trebalo tek tako da se kvari, posebno što je reč o jako ozbiljnoj firmi. Uzgred, ovde kod mene postoji podrum pića gde je jedan veliki Samsung radio po ceo dan, na kraju dobio fleku na slici, ali uredno radio. Promenili su tv i pitam vlasnika šta je sa Samsungom, a on kaže da mu je u kući i da i dalje radi. Taj tv ima i više od 10-12 godina.
[ veljadj @ 31.08.2018. 10:14 ] @
Taj LG od 10-12 godina nema led diode,problem kod ovih televizora je što se difuzor odlepi posle izvesnog vremena što i nije neki kvar a više je fabrička greška koja je u novijim modelima verovatno otklonjena...
[ tomazo @ 31.08.2018. 13:31 ] @
Citat:
veljadj:...nema led diode...

A šta ima ako nema LED?

Citat:
veljadj:...što se difuzor odlepi posle izvesnog vremena...

Što se podrazumeva pod nazivom "DIFUZOR".
[ veljadj @ 31.08.2018. 13:48 ] @
Pretpostavljam da ako je TV star 12 godina nije led panel...Možda i grešim...
Difuzor zovu plastiku koja je između led diode i panela i služi za rasipanje svetlosti i da svetlo led diode ne tuče direktno u panel.Kada se odlepi i spadne vidi se beli krug kao na slikama koje smo već okačil na prethodnoj strani.

Piše sve u prvim postovima teme na prvoj strani.
[ gilopile @ 31.08.2018. 14:38 ] @
LED je samo tip pozadinskog osvetljanja, a ne samog panela. Stariji imaju CCFL.
LED, niti bolje svetli, niti je dugotrajniji. Zato se sada veze u nekoliko serija, pa ako odapne neka, ne svetli samo jedan segment, pola trake...a to ljudi i ne primete da im je slika tamnija sve dok ne odapnu u svakom segmentu po jedna i onda totalni mrak :D

Ja licno imam neki Sony 26` radi vec nekih 12 godina, moze da se dimuje pozadinski CCFL i kada ga stavim na MAX, moze sunce direkt da bije u njega, slika je perfektna. LED bi do sada 10x crkao.
[ bakara @ 31.08.2018. 15:00 ] @
Koji je to majstor kome je bilo problem da zalepi sve difuzore, i radije bi ugradio kineske trake za 120eur
[ zeoN_Rider @ 31.08.2018. 15:04 ] @
Citat:
gilopile:

Ja licno imam neki Sony 26` radi vec nekih 12 godina, moze da se dimuje pozadinski CCFL i kada ga stavim na MAX, moze sunce direkt da bije u njega, slika je perfektna. LED bi do sada 10x crkao.


I Ja, kdl26s3000 e sad šta je unutra pitaj boga?
[ gilopile @ 31.08.2018. 15:20 ] @
Citat:
bakara:
Koji je to majstor kome je bilo problem da zalepi sve difuzore, i radije bi ugradio kineske trake za 120eur :)


I ja se pitam.

Ako su mu opali jos saku dok je rasklapao, otpasce i ostali tokom rada koje nije dirao i opet servis. Ma show program.
Umesto da ih je sve poskidao i dvokomponentim zalepio i cao. Kad vec radis, uradi kako valja, a ne da opet za mesec dana se vrati na servis sa istim simptomima.

Zeonko, moj je KDL-26U3000. CCFL je
Kada otvoris ovakav TV, odmah se vidi kvalitet komponenti i izrada, zato i radi vec deceniju. Sam kvalitet slike ni tamo ni vamo, ali nista bolje niti gore od novijih/ aktuelnih TV-a danasnjice. Sve je to prodavanje magle kad napisu na kutiji sta sve TV poseduje. Uglavnom, sto sarenije i sa sto vise skracenica tipa, DVB, FHD, UHD, ULTRA, ovo, Mega ono...prodaje bolje TV, iako ljudi nemaju pojma sta mu sve to dodje, al sto se kaze, nek ima:)



[Ovu poruku je menjao gilopile dana 31.08.2018. u 16:32 GMT+1]
[ Sava @ 31.08.2018. 15:28 ] @
Citat:
veljadj:
Taj LG od 10-12 godina nema led diode,problem kod ovih televizora je što se difuzor odlepi posle izvesnog vremena što i nije neki kvar a više je fabrička greška koja je u novijim modelima verovatno otklonjena...
Nije LG vec Samsung, a da li jeste ili nije LED pojma nemam samo znam da je prilicno veliki, najmanje 42.
[ gilopile @ 31.08.2018. 15:36 ] @
Sve se svodi na to, da je bolje uzeti polovnjak iz Nemacke, ako imate od koga provereno, i nema greske. To su uglavnom kvalitetni stariji televizori koji su uglavnom radili par godina sve skupa, a radice jos 10. Cena oko 100-150 eur, sto je mnogo bolji izbor nego kupiti kod nas ove nove kante sto se valjaju za 500-1000. U Srbiji je sve dozvoljeno da se prodaje, od robe sa greskom, do najnekvalitetnijih no name TV-a, dok u normalnim drzavama to ne mozes da nadjes u radnji.

Zna se sta se izvozi za Nemacku i sta ti oni nece vratiti.
[ zeoN_Rider @ 31.08.2018. 17:46 ] @
Citat:
gilopile

Zna se sta se izvozi za Nemacku i sta ti oni nece vratiti.


E to se 100% slažem.
[ samuki @ 31.08.2018. 19:21 ] @
Mislim da je razlika u rezoluciji, stariji tv imaju 480p dok noviji minimum 720p.! Ili grijesim? 😀
[ gilopile @ 31.08.2018. 19:54 ] @
Da, oni prvi TFT, koji nisu imali USB i HDMI su uglavnom 576i, ali to ne pravi razliku kada se gledaju DVB t2 srpski kanali. Za taj panel je to native rez. i izgleda sasvim ok.