[ bukel @ 15.08.2018. 10:48 ] @


Pozdrav,
pre neki dan sam dobio pomenutu maticnu plocu (CPU-2Quad Q9400,RAM-2x2Gb OCZ2N800 i 2x2Gb OCZ2P800 = 8Gb)
koja dok se dize WIN 7 ili kasnije ledi sliku
nekad pre,nekad kasnije a nekad radi normalno (evo sad dok ovo pisem radi ok) sve dok se ne iskljuci komp.
Stavio sam jaci PS (850W),misleci da je to problem,ali nije.
Da napomenem i to da dok sam u BIOS-u,sve je ok,ma koliko dugo ostao u njemu.
[ ademare @ 15.08.2018. 12:30 ] @
Jel se to odnosi na integrisanu grafiku ? Ili na posebnu graficku karticu ? Isprobaj sve kombinacije .

Ako se odnosi na integrisanu , onda je najcesce uzrok cipset , i to onaj cip koji je blizi procesoru , te ploce imaju dva . MOguce je da se pregreva , pa stavi na njega neki mali ventilator , vidi da li ima razlike .

Napajanje nije sigurno za integrisanu , to ne trosi vise od 150 -200 wati pravih . Moze za probu da posluzi bilo koji Kinez .

Ako je u pitanju posebna kartica , onda je najverovatnije ona otisla . To su siptomi, radi dobro , dok ne treba pod windowsom da primi drajvere .
[ bukel @ 15.08.2018. 19:58 ] @
@ademare,hvala na odgovoru

maticna ploca nema integrisanu grafiku,imam posebnu G.Kartu quadro fx 3700
koja sa drugom MP (asus p5ql pro) radi normalno.

Sad sam probe radi, instalirao WIN XP, 32 bit.Sve je ok !
Da li je moguce da kopija WIN 7, 64 bit,koju ja imam ne valja ?
[ ademare @ 15.08.2018. 22:06 ] @
U pravu si . Tek sam sada detaljnije pogledao na ASUS-ovom sajtu , ploca je cipset P41 i nema integrisanu grafiku .

Kartica FX 3700 ima cip G92 , znaci da je slicna posto je Nvidia u to vreme brljavila sa oznakama , prvo je taj cip izbacila kao 8800 , a posle kao sto bi trebalo 9800 . U svakom slucaju kada je cip na grafickoj stariji od ploce ne bi trebalo da bude neslaganja , graficke i ploce , kada je graficka novija , neslaganje je moguce . Quadro su klokovane na male frekvencije , pa imaju i malu potrosnju , ova je procenjena na ispod 80 wati TDP , dok klasicna ne quadro ide i duplo toliko .

Za OS je sasvim moguce !

Ja sam licno imao neuspesan pokusaj instalacije Quadro NVS 300 , to je malo noviji bazni model , negde gen 200 , na kompjuteru sa koga sada kucam i koji ima win 7 . Ubacio lepo karticu , drajvere koje Nvidia nudi na svom sajtu kao poslednje i nista ! Nikako nisam uspeo da je nateram da proradi kako treba !?

Tako da sam pomislio da je neispravna !

Ali ubacim je u stari AM2 , AMD na kome sam imao instaliran XP , skinem opet drajvere sa Nvidia sajta, sada za Xp , poslednji koji postoji i kartica proradi iz prve , plus radila par sati bez problema !

Nemam bas puno iskustva sa quadro karticama , osim ovog , ali meni se bas to desilo !

U sustini vise mislim da je do drajvera , nego da OS . Secam se kada sam isto tako instalirao 6800GT sa najnovijim drajverima sa Nvidiinog sajta , ni da mrdne , kada sam stavio stari iz vremena kada je bila aktuelna, radi kao sat .

Tako da bi trebalo videti pronaci neki drugi , stariji drajver za win 7 pa probati . Proizvodjaci kao Nvidija su cesto drski i ne trude se da neko danas koristi nesto sto je staro 10 godina . Vise im je interes da se kupuje stalno novo .



[Ovu poruku je menjao ademare dana 15.08.2018. u 23:23 GMT+1]
[ bukel @ 16.08.2018. 09:24 ] @

Cipset: Intel P45/ICH10R,juce,skoro ceo dan sam koristio win XP i sve je bilo ok.
Danas sam instalirao WIN 7-Indigo,mnogo redje zaledi i to pri gasenju,dok vrti onaj prsten !
Kao da nije u pitanju hardwere...kao da nesto ne stima sa win7 ??! Ne znam da li ovo ima veze ?
[ sdurut @ 16.08.2018. 10:32 ] @
Ovo za zamrzavanjem može biti i problem do kondezatora na ploči. Nedavno sam imao ploču ASUS koja se povremeno se zamrzavala. Nijedan kondezator nije bio naduven. Tri kondezatora jedan kod Nothbridgea i dva kod Southbridgea su se jako grejali. Skinuo sam ih i izmerio sm ESR i bio je preko 3ohm-a. Onda sam pretresao i ostale kondezatore i utrvdio da jedan kod napajanja za memoriju ima isto loš ESR. Pri skidanju kondezatora video sam da su se naduli odozdo i da je ona gumena zaptivka izletela. Ali to se nije moglo primetiti dok je kondezator bio zalemljen na ploči. Posle zamene kondezatora ploča je radila kao sat.
[ calexx @ 16.08.2018. 10:53 ] @
Citat:
bukel:

Cipset: Intel P45/ICH10R,juce,skoro ceo dan sam koristio win XP i sve je bilo ok.
Danas sam instalirao WIN 7-Indigo,mnogo redje zaledi i to pri gasenju,dok vrti onaj prsten !
Kao da nije u pitanju hardwere...kao da nesto ne stima sa win7 ??! Ne znam da li ovo ima veze ?
Izgleda da sam ispao iz priče, šta je to WIN 7-Indigo i da li možeš da pitaš njih o ovom problemu?
[ bukel @ 16.08.2018. 11:30 ] @
Citat:
calexx: Izgleda da sam ispao iz priče, šta je to WIN 7-Indigo i da li možeš da pitaš njih o ovom problemu?


WIN 7 indigo longhorn je valjda neka verzija WIN 7.
Mislim da sam resio problem,iskljucio sam Network adapter Marvell Yukon 88E800...Gigabit Ethernet Controller !

Za sad je sve OK... Slusam Naxi Radio i gledam Bg live ...da vidim kako ce dalje ... ?!

[ bukel @ 16.08.2018. 13:40 ] @

Iskljucio sam u BIOS-u LAN1 & LAN2,Bootovao predjasnji disk sa starim WIN7 i...za sad je sve OK :)

[Ovu poruku je menjao bukel dana 16.08.2018. u 15:13 GMT+1]