[ petar0001 @ 16.08.2018. 22:08 ] @
Imam problem sa viberom na androidu 8.0. Izgleda da se sam od sebe podiže svako malo. Sa drugog telefona pogledam šta mi je sa mojim, otvorim viber i piše da je na mreži, a ne diram ni mob ni viber. Nakon nekog vremena piše da je posljednje viđen prije minutu, pa dvije itd...Dođe do 10-15min i onda ispočetka: javi da je na mreži, pa viđen maloprije itd...Mobitel mi javlja da mi viber znatno troši bateriju. Naravno, kad se podiže bez razloga svako malo. Nakod par dana dođe do 30-ak minuta i onda ispočetka. Verzija je zadnja, mob je huawei. Sa whatsapp-om je sve u redu, on se ne podiže kao viber. Zna li neko što napraviti?
[ Java Beograd @ 17.08.2018. 08:06 ] @
Sve je to u redu.
Vider ne radi samo kao aplikacija (kad ti startuješ) već radi kao stalno aktivan servis u pozadini. Logično, jer da nije tako, ti bi mogao da primiš poziv samo ako si baš tada startovao aplikaciju.

Dakle, Viber radi non stop, i logično da i troši bateriju. Pošto radi non stop, on povremeno komunicira sa serverom, i "javlja se". Tako drugi korisnici vide "last seen" vreme, kad se Viber servis sa tvog telefona javio Viber serveru da potvrdi da je on-line.

Ti možeš da ugasi Viber background servis (podesavanja - aplikacije - Viber - isključi prinudno) ali onda, naravno, nećeš moći da primiš ni jedan poziv.
Ako hoćeš da nekog pozoveš, možeš da po želji startuješ Viber, i onda opet, po želji, prinudno zaustaviš servis.
[ SG kamikaza @ 17.08.2018. 08:15 ] @
Pogledaj u podesavanjima

Battery/launch/manage batch manually

Izaberi i podesi za sve aplikacije kakav ti rezim odgovara.
[ petar0001 @ 17.08.2018. 08:25 ] @
Hvala na odgovoru ali se ne bi složio sa tobom. Na drugom telefonu isto imam viber i ne događa se ovo da se svako malo pojavljuje da sam online, a uredno primam poruke i dobijam pozive. Ista stvar mi je i na službenom mobu, tu također nemam problema. Po tome onda ni na whatsappu ne bi mogao primati ni poruke ni pozive jer mini sad stoji da sam zadnji put bio aktivan sinoć oko 22h.
Uostalom, sve je uredno i bez greške radilo do prije par dana.
[ Java Beograd @ 17.08.2018. 10:33 ] @
Sa čime se ne slažeš ?
[ petar0001 @ 17.08.2018. 11:54 ] @
Ne slažem se da viber povremeno komunicira sa serverom i javlja se. Last seen znači zadnje viđeno, a viđeno znači da je poslana poruka viđena. Logično i korisno. I nema mi logike da je program napravljen na način da porukom javi da je program iskomunicirao sa svojim serverom. To je obicnom useru nepotrebno. U pozadini da, ali ovako nema logike. Vec sam rekao, do prije par dana je bilo sve ok i nije bilo ovakvih "anomalija".


SG kamikaza - sad još nisam u mogučnosti provjeriti u postavkama ovo šta ai mi napisao, javit ću rezultat. Hvala!
[ bachi @ 17.08.2018. 13:10 ] @
Druže, ti se ozbiljno cimaš oko tog last seen podatka? To je toliko netačno da zaista nije vredno nikakve pažnje niti obraćam pažnju na to da li mi za sagovornika stoji da je online ili da je last seen nn minutes ago ili da li ne stoji ama baš ništa.
[ Inicijator @ 17.08.2018. 13:10 ] @
Ja sam primetio da postoje razlike u statusima kada aplikaciju pokrenem na mobilnom telefonu i kada pokrecem desktop aplikaciju.

Na mobilnom telefonu mi uvek prikazuje dobre statuse, dok na Viber desktop aplikaciji nekim ljudima pise da su Active a zapravo nisu, uopste nisu pouzdani statusi koje prikazuje desktop aplikacija.
[ gilopile @ 17.08.2018. 13:20 ] @
To `last seen` baguje odavno. Totalno nebitno, bitno je da dobijes ` delivered` i `seen`, a to radi kao sat.
[ petar0001 @ 17.08.2018. 13:32 ] @
Razumijem vas da vama to nije vazno ali meni je i zato pitam. Volio bi da radi ispravno. Radilo je do nekidan kako treba, a sada ne radi tako.
Najgore od svega je to sta mi javlja da aplikacija troši puno bateriju! Normalno, jer ispada da svako malo koristim viber što nije točno. Viber koristim iskljucivo na mobilnom telefonu.
[ Miroslav Cvejić @ 17.08.2018. 13:38 ] @
Znači žena pritegla s kim se dopisuješ u slobodno vreme?
[ bachi @ 17.08.2018. 13:48 ] @
:) Izgleda.
[ petar0001 @ 17.08.2018. 21:19 ] @
SG kamikaza

namjestio sam kao što je tebi i na drugom telefonu i nakon pola dana testiranja - ništa.
Ima li neko ideju šta bi još mogao probati?

Žena i ljubavnica prate
[ vinted @ 17.08.2018. 21:28 ] @
Pa stavi ih onda u zajedničku grupu i nemaš problema.
[ Living Light @ 17.08.2018. 21:33 ] @
Citat:
petar0001: Žena i ljubavnica prate

Pa, pitaj njih direktno,
nemoj da ostaneš neinformisan,
vidiš da ONE znaju :)
[ petar0001 @ 17.08.2018. 21:42 ] @
Ali mi i troše puno bateriju, a i sta se svako malo pale :)
[ gilopile @ 17.08.2018. 21:54 ] @
Uninsal ti nepotrebne aplikacije ili jednostavno vrati fon na fabricko i onda skini samo Viber i testiraj. Verovatno se nakupilo tu svega i ko zna sta sve radi u pozadini...

Verovatno razni programi adware prave problem. Znaci sa ubogog play store samo ono najpotrebnije skini.

Djavolji smart telefoni, treba imati zivaca koristiti taj daljinski reklamni dzepni pano.
[ tox master @ 17.08.2018. 23:54 ] @
Ja sam to naprimer "last seen 15 min ago" iako je osoba online i primi poruku odmah primetio posle update 6.5.5 cini mi se a podavno je to bilo.
Od tada na svim telefonima koristim tu verzija koja se moze skinuti kao aplikacija i direktno sa telefona istalirati.
U Google play iskljucim auto update i to je to,e sad mozda novije verzije imaju neke nove funkcije i slicno ali meni ne trebaju.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.08.2018. 02:15 ] @
^Nije ti to trajno rešenje, jer ovakve firme mogu da postave donji limit kada je verzija u pitanju, pa ako nemaš noviju verziju, ne možeš se ni zakačiti na server. Skype je to uradio prošle ili ove godine, a ne sećam se da li sam i ja sam morao preći sa neke Viber verzije 4.x na noviju u nekom trenutku.
[ gilopile @ 18.08.2018. 12:55 ] @
Ja sam ranije na nekom krs telefonu 512mb RAM uspevao da ubacim Viber 4.4.3 staru par godina i radilo savrseno brzo. Sve do jednog dana kada vise nije bilo moguce, prijavi da je verzija stara i mora najnovija. Posle toga tel bukvalno neupotrebljiv, viber ucitava pola sata i stuca, jbg.

Tako je i sa Skype
[ bakara @ 18.08.2018. 16:49 ] @
Ja sve te aplikacije koristim sa starim verzijama dok god moze jer nove po pravilu uglavnom donose samo reklame, a upotrebnljivost ista.
[ gilopile @ 18.08.2018. 17:24 ] @
Procitam changelog ako postoji i vidim koje novine i ispravke donosi novija verzija, ali uglavnom u 99% slucajeva zaobidjem ako mi prethodna radi ok za ono za sta meni treba.
Viber, koliko je bagovit, nije cudno da update izlazi svakih par dana. Taman se nakanim da napisem neku poruku, kad ono, mora restart da instalira update, svakih nekoliko dana :D I na androidu i na desktopu. Da poludis.
Prva instalacija Viber za desktop bila 10mb, a sada 80 i kusur. Ali dobro, ljudi zive od reklama, pa nemam sta da zamerim kad je SW free.


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 18.08.2018. u 18:36 GMT+1]
[ flighter_022 @ 23.08.2018. 14:12 ] @
Citat:
gilopile:
Prva instalacija Viber za desktop bila 10mb, a sada 80 i kusur.


Prva verzija je bila manje popularna. Kako je rasla popularnost, tako su dodavali nove funkcionalnosti, uključujući i one po zahtevima NSA, CIA i drugih agencija sa troslovnim inicijalima. :)
[ MustraSa @ 11.04.2020. 05:56 ] @
Pozdrav, zanima me sljedeće, kako je moguće da na viberu pričam sa osobom u 22sata završimo razgovor i poslije sat vremena htio opet nešto napisati kad stoji da je bila online uv15 sati kako je moguće, jel ima neki fol da se može vraćati online vrijeme provedena na viberu.Hvala
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.04.2020. 12:33 ] @
Ne može se vraćati, to je samo neažuriran podatak na serveru.