[ pikl cera @ 17.08.2018. 14:20 ] @
Pozdrav,treba mi savet ako neko zna kako da uklonim vokal iz pesme a da se on ne cuje posle tiho u pozadini i da nema gubitka basa i drugih instrumenata i ako moze da se ne izgubi mnogo na kvalitetu zvuka?Koji su nacini ako je uopste moguce to izvesti(mozda pomocu miksete)?

Probao sam sve zivo na netu ali nije to to na kraju,probao i demo nekih programa koji se placaju ali su ocajni bili.


[ gilopile @ 17.08.2018. 15:01 ] @
Nikako ne moze bez gubitaka odredjenih frekvencija koje su u rasponu tog vokala.
[ Kovacevic Vladimir @ 18.08.2018. 02:19 ] @
Citat:
pikl cera:
Probao sam sve zivo na netu ali nije to to na kraju,probao i demo nekih programa koji se placaju ali su ocajni bili.


Odgovor je u sámom Tvom pitanju.
Sva priča se završava neuspelim pokušajima. Rezultati su očajno loši i još neko od tih "znalaca" želi i da zaradi neku kintu!

Pozdrav
[ Shon3i @ 27.09.2018. 12:46 ] @
Da ozivim ovu temu i da predlozim jedan od novijih alata za ovu namenu.

U pitanju je dobro poznati iZotope RX Audio Editor, medjutim od verzije 7, ima novi alat koji se zove Music Rebalance, koji izmedju ostalog ima i mogucnost da pojacava/smanjuje vokale u miksu. Ono sto sam video i probao zvuci dosta dobro, da kazem mozda cak i najbolje do sada sto sam cuo, jer programi uglavnom rade na principu mid/side tehnologije i tome slicnom, ovde se radi o veoma ozbiljnom algoritmu. I dalje je svakako od savrsenog, ali ceo RX suite pruza da se sto vise obradi da to na nesto lici. Sustinski mozda najbolje posluzi za remixe, jer vokal koji se dobije ovom metodom, moze skoro bez dodatnih procesuiranja da sedne u novi mix.

https://www.izotope.com/en/pro...omparison/music-rebalance.html

Ja sam probao demo i bio sam iskreno odusevljen koliko je "tehnologija" napredovala