[ gmhans @ 24.08.2018. 14:18 ] @
TV ima zatamnjenje na sredini donjeg dela ekrana. Pale su mi napamet dve stvari - ili da neke led ne rade, ili da ima naslaga prašine, međutim, kad sam otvorio, utvrdio sam da sve led rade (samo jedna "štangla" na donjoj ivici ekrana), a nema ni prašine... Ima li neko ideju šta je uzrok ovom zatamnjenju? Da stvar bude zanimljivija, ovu istu pojavu sam primetio u obližnjem marketu na monitoru kod kase...
[ mjanjic @ 24.08.2018. 15:09 ] @
Postoji neka folija ili sočivo koje rasipa svetlo tako da bude podjednako osvetljenje celog ekrana, pa ako sve LED rade, onda se to pomerilo/odlepilo ili šta već, pa zato izgleda ovako.
[ gilopile @ 24.08.2018. 15:59 ] @
Cekaj, ima samo jedna stangla? Jel se ona nalazi ne cosku okomito kao i kod laptopova i CCFL-a?
Nemoguce da sve rade, ocito je da neke u sredini ne sijaju ili sijaju znatno slabije. Prasina i sl. nije problem sigurno. Moze biti da ne nalezu u sredini na plasticni polarizator kako treba i ne rasipaju svetlo u tom delu.

Jel mozes da uslikas?
[ gmhans @ 24.08.2018. 20:54 ] @
Samo jedna štangla, na donjoj ivici monitora, horizontalno i sve ledovke rade, i sve rade jednako. Mrzi me sad ponovo da otvaram, ali kad ponovo otvorim, slikaću. Evo samo jedan primer: