[ parmin @ 28.08.2018. 12:20 ] @
Jednom sam dobio neki power point gde tekst ulazi sa leve strane i ide ispod slike i smešta se na desnoj strani. Pokušao sam tako nešto da nađem u PP10, ali nema. Ili ja nisam uspeo da nađem. Ubacivao sam tekst odozdo ka gore, ali sa leve na desno nisam mogao. Pomoć
[ djoka_l @ 28.08.2018. 12:47 ] @
Pa treba na tekst boksu da kažeš da je iza slike (send to back) i da podesiš animaciju (fly in).
A da, na efektu fly in (otvoriš Animation Pane) treba da kažeš da objekat ulazi sa leve strane (po defaultu ulazi sa donje strane).


[ parmin @ 28.08.2018. 19:15 ] @
Mislim da nisam najbolje razumeo. Ili nisam uspeo da pronađem ovaj fly in. Ako može korak po korak, bez preskakanja. Ovo je sada bilo iz sredine.
[ djoka_l @ 28.08.2018. 20:34 ] @
Pa klikni na Animation tab i dobiješ gomilu efekata, a jedan od njih je Fly in. Ako kažeš da si dobio da ulazi sa donje strane, onda znaš gde da nađeš Fly in...
[ parmin @ 29.08.2018. 11:09 ] @
Evo pronašao sam. Nije ista slika kao kod tebe sa fly in, ali kod mene idem na animaciju, zatim dobijam u prvom pravougaoniku gomilu alata za usmeravanje teksta. Na kraju u donjem redu tih alata su strelice, za serove. Postavim kursor u tačku i stavim gde tekst treba da dođe. Problem je samo što mi je tekst išao ispred slike, a ja hoću ispod slike. Sada to tražim.
[ djoka_l @ 29.08.2018. 14:03 ] @
Već sam ti napisao. Ako treba teks IZA slike, POŠALJI GA IZA SLIKE!
Kako god se to zvalo na srpskom.
[ parmin @ 07.09.2018. 11:43 ] @
Uspeo sam. Hvala na trudu.