[ bmarkovic06 @ 31.08.2018. 10:58 ] @
Problem je sledeci:



Na jednoj lokaciji imam RB2011 na kojem je podignut Bridge i RSTP, u taj bridge idu 4 interfejsa ka CRS svicevima na kojima isto ima brisge sa rstp i svi portovi u taj bridge (Nema vlan-ova za sada itd..., bukvalno radi kao L2 svic)

E sad u istom tom brdige na rb2011 imam gomilu eoip tunela i vpls tunela. Zbog Eoipa sam rucno zakucao MTU na bridge interfejs od 1500 bajta jer bez toga on ce pokupiti vrednost od interfejsa sa najnizim mtu a to je svakako eoip.

Medjutim sve je to dobro radilo do pre mesec dana kada mi je Bridge poceo da elektuje eoip tunel za root port i tu nastane karambol u mrezi. Ma sta god ja radio, menjao prioritete i slicno on nece da izabere nijedan drugi interfejs osim tog jednog eoip tunela (kada njega ubijem a imam jos oko 25 eoip tunela u bridge-u onda mi mikrotik izabere Ether2 gde mi je jedan od CRS-ova i tada sve funkcionise. Cim enejblujem taj jedan specificni eoip koji inace ima sve iste postavke kao i ostali tuneli on opet vrati da eoip bude root...)

Takodje nijednom portu ne mogu da promenim raspored. Eth6 mi je na 0 poziciji i tako redom idu portovi. Pomeranje jednostavno nece da radi. MAC adresa za brisdge je uzeta od prvog porta na listi a to je eth6, root port mi bude eth4 kada ugasim problematicni eoip.


U cemu je vise fora sa Mikrotikom i bridge-om. Da li se vracati na verzije pre 6.40 gde je sve radilo kako treba (digao sam verzije na 6.42.7 radi onih napada na winbox port).


Ostaje mi sam da probam i restart rutera da udarim, ali dosta toga mi zavisi od njega pa moram cekati ponoc.
[ DynDNS @ 31.08.2018. 16:04 ] @
Zdravo.

Probaj da ugasiš STP i RSTP na tom root portu pa vidi. !?

Vidim koristiš vpls pa imam par pitanje.
Koristiš vpls martini ili vpls kompella ? ako je kampella, koristiš route reflector ili full mesh iBGP ?

I da li si dizao ldp ? ako jesi, kakva su ti iskustva sa mpls-om na mikrotik-u ?

Pozdrav.
[ nino1987 @ 05.09.2018. 13:20 ] @
Nesto su dirali sa bridge da.. i ja sam primjetio problem bio.. najgore sto mi na verzijama prije 6.42.7 nije radio bridge kako treba.. pa mi je kidalo tj nije dobro markiralo konekcije po nekoj liniji i sl.. u ovom slucaju mi je kroz bridge dolazio input promet a na izlazu je bio pppoe dialer... problem sa konekcijama mi je rjesen od 6.42.7..

Probaj da za eoip stavis one mac adrese koje su oni predvidili da se stavljaju prema manualu..

@DynDNS radi uredno vpls.. samo pazi da preko svih interfejsa imas veci mtu da moze da enkapsulacije sve prolaze
[ bmarkovic06 @ 11.09.2018. 09:32 ] @
Citat:
DynDNS:
Zdravo.

Probaj da ugasiš STP i RSTP na tom root portu pa vidi. !?

Vidim koristiš vpls pa imam par pitanje.
Koristiš vpls martini ili vpls kompella ? ako je kampella, koristiš route reflector ili full mesh iBGP ?

I da li si dizao ldp ? ako jesi, kakva su ti iskustva sa mpls-om na mikrotik-u ?

Pozdrav.



Pa koja je poenta ugasiti STP? To bi bilo kao da sam pitao ne radi mi wifi kartica na mikrotiku a ti napises probaj da je ugasis :).


Koristim MPLS sa VPLS tunelima. LDP moras da dignes (ne znam dal radi kroz mesh iBGP).

MPLS radi fenomenalno na mikrotiku evo vec 6-7 godina. Pre je bilo problema u izboru RB-a zbog max L2 MTU a sada skoro svaki ima 2048+.

[ DynDNS @ 15.09.2018. 18:31 ] @
Hvala nino


Smisao je da ugasiš pa vidiš šta se dešava.
!? znači da razmisliš da li to smeš da radiš.

Možda ti sa tog porta dolazii bpdu ROOT bridge pa je zato taj port root.

...