[ maksvel @ 07.09.2018. 17:29 ] @
Prvo da napomenem da sam noob za Java-programiranje ... ali mogu da pogledam ;)
Imamo jedan projekat java server pages, izvršava se jelte na apache+tomcat, izvorni kod nemamo i sad...
Ima neka biblioteka u tom programu koja je kod nove Jave zamenjena i sada taj program više ne radi u potpunosti kako treba.
Da li mogu da:
- dekompajliram fajlove odgovorne za to, ubacim da se koristi druga biblioteka (iz nove Jave)
- "vratim" sve, znači ponovo kompajliram i da proradi?
Da onda kompajliram sa novom verzijom Jave samo taj fajl koji menjam, samo taj jar valjda?
[ dejanet @ 07.09.2018. 18:59 ] @
Pre desetak godina je to moglo da se uradi bas kao sto si opisao. Sada ne znam.
Najveci problem nije dekompajliranje, vec da setujes projekat sa svim depedencies za target java file, koji hoces da menjas i posle kompajliras da bi dobio class file. Mislim da libraries i JDK mora da se match-uje sa publikovanom aplikacijom.
[ dule_ns @ 13.09.2018. 20:05 ] @
Aj napiši šta to koristi stara-postojeća verzija, koja je stara verzija jave, čime želite da zamenite i koja je nova verzija jave.

Ovo što si napisao je generalno princip koji mora da radi ali đavo je u detaljima.
[ maksvel @ 24.09.2018. 16:17 ] @
Ispalo je da (srećom) ipak ne moramo to da radimo, snaći ćemo se i bez toga.
Zeznuto kad se napusti projekat i posle niti možeš lako da se ažuriraš, niti da menjaš, nego stoji neki legacy, potencijalno pun rupa.
[ ieagl @ 14.02.2019. 14:51 ] @
Da li neko moze da pomogne oko aplikacije za andriod naime hteo bih da mi se natpisi prozora promene sa engleskog na srpski ?