[ Jorgovan88 @ 12.09.2018. 23:10 ] @
Pozdrav. Dobio sam posao u jednoj Americkoj firmi koja se bavi nekom vrstom kao Supporta.

Imam neki ok konverzacijski nivo medjutim bojim se situacija gde ce se mozda desiti da nesto ne razumem i sa klijentom ne zavrsim posao kako treba. Vise imam tremu nego sto zaista imam problem sa Engleskim.

Da li postoji negde neki sajt gde bih mogao da vezbam izgovor? Bavim se webom 10tak godina i stalno citam sve i svasta tako da nije mi problem da kad nesto procitam znam sta i znaci. Posto ce se javljati ljudi iz raznih delova Amerike dosta njih razlicito izgovara neke stvari i ima razlicit naglasak.
Hvala <3
[ Miroslav Cvejić @ 13.09.2018. 05:10 ] @
Obično za takve poslove rade test u nekoj školi jezika i imaš intervju na engleskom.
Ako si već posao dobio biće je poslodavac zadovoljan onim što je čuo.

Jedno je sigurno, usavršićeš engleski na tom poslu garantovano.
[ SASA M. @ 13.09.2018. 08:55 ] @
leto polako prolazi, tada najcesce u skolama idu termini za obnavljanje znanja eng. jezika i cene su dosta nize nego redovno ucenje. sada bi najbolje bilo da ako mozes angazujes nekog profesora privatno da ti isproverava sta skripi da to mozes d apopravish. mozda par dvocasa moze biti dovoljno da utvrdish na cemu si. samostalno mozes ako imas mogucnost da vezbas tako sto ces koristiti zatvorene slusalice i mikrofon, rec ili recenicu odslusas na eng. a onda je izgovorish da je cujesh kroz slusalice. tako ces popraviti situaciju ako je ima. ;0
[ Jorgovan88 @ 13.09.2018. 09:21 ] @
Ovaj posao radi moj poznanik koji je inace u osnovnoj i srednjoj ucio Ruski.

Posao se sastoji iz 50 recenica maximalno, koje se tako vrte u krug. On je manje vise vezbao da izgovara te neke situacije naucio brojeve i oko 20tak strucnih izraza vezanih za posao. I sad je jedan od boljih sto se tice posla.

Ja vise imam tremu nego sto imam problem.
[ pero_brzi @ 10.10.2018. 11:27 ] @
Mogu da ti preporucim Deep English--

Imaju sajt na netu i nude svoje metode slusanje/odgovaranje na pitanja i tako to manje se bave gramatikom i klasicnim ucenjem

Imaju i neke akcije, provereno je kako kazu , recimo oces da odustanes nema problema imas cesto 15 dana gratis ili 1 $.

Imaju i neki kurs Fast Fluency Formula.. to je posebno da brzo i cesto koristis engleski i da sto brze mislis/izgovars/odgovaras , imju opcije za sporo/normalno i brzo slusanje..

Ok