[ Aleksandar1992 @ 18.09.2018. 19:35 ] @
https://imgur.com/a/iUnDuRI


pozdrav ljudi. postavljam pitanje ovde,cisto da vidimo mogu li ja tu nesto probati resiti sam ili ce pak morati u servis. model je xl2410t monitor od 120hz/2ms. od pre par dana uvece kad ga ugasim na dugme kao i obicno,pali se sam posle toga. nekoliko puta u toku noci se sam upali,ubrzo posle gasenja racunara. racunar je inace ugasen i na prekidacu napajanja,to radim uvek. tasteri na monitoru kad se stiskaju cuje se "klik",takva je mehanika tastera. znaci nekoliko puta po gasenju se sam upali. danas je poceo stalno da mi se gasi sam od sebe,dok radi. jedva sam ga smirio da radi,evo sad radi,posle nekih 20 minuta rada,kao da bolje radi kad se zagreje? u trenucima kad se ugasi,on se ugasi bas skroz,znaci zuta lampica na njemu se ugasi takodje. pa onda pokusava sam od sebe da se upali sam,nekoliko puta mu ne podje za rukom,pojavi se samo logo na kratko,pa se opet ugasi. pa se na kraju upali nekako,iz par pokusaja. otvorih ga danas,bas lako se otvara,nema srafova. puno sitnih komada stiropora sam nasao,to je upalo unutra. cackao sam to mesto gde su tasteri,mislio sam da mozda ima stalan kontakt spoljasnje dugme na monitoru sa samim tasterom unutra,koji je okrugao i jako mali. medjutim,nije stalan kontakt,cim se cuje "klik" kad stisnem dugme.
[ Aleksandar1992 @ 21.09.2018. 21:48 ] @
ipak je do dugmeta,bio je preveliki pritisak na tasteru. sve okej pozdrav.