[ karson @ 24.09.2018. 08:54 ] @
WIKO SUNNY-problem sa google nalogom

Resetovao sam telefon,i odmah posle odabira jezika i nalaženja WI_FI mreže,telefon traži prethodni google nalog.Nisam ga dugo koristio i ne znam lozinku i dr. Probao sam sa drugim nalogom ali ne ide.

Telefon sa resetovao tako što sa istovremeno stisnuo tastere UP-volume + start.

Negde sam pročitao da bi trebalo vratiti na prethodnu android verziju.Sada je verzija v6.0,ne znam da li je to fabrički ugrađena verzija ili je imao verziju v5.0 pa je nadograđena v6.0

Kada uključim UP-volume + start. pored opcije reset verovatno postoji mogučnost ugradnje druge verzije koja neće tražiti prethodni google nalog...

Zna li neko kao se to radi?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 24.09.2018. 09:26 ] @
Je li taj stari Google nalog tvoj?
Mnogo je lakše proći proceduru za zaboravljenu šifru na Googleu, nego ubaciti staru verziju Androida, jer se sa novom verzijom ažuriraju i firmware modernai bootloader, koje često nije moguće vršit vratiti na startu verziju.
[ ademare @ 24.09.2018. 12:36 ] @
WIKO SUNNY , fabricki je imao android 6.0 . Manji ne postoji .
[ karson @ 24.09.2018. 13:57 ] @
Telefon sam kupio polovan pre oko godinu dana-Nisam koristio google nalog...
[ maksim123 @ 24.09.2018. 18:00 ] @
Bojim se da treba da zaobidješ Google FRP zaštitu, probaj sa ovim: https://www.youtube.com/watch?v=KlmLSd1lINU
[ karson @ 24.09.2018. 18:50 ] @
Ne vredi ..To je za Alkatel
[ maksim123 @ 25.09.2018. 18:30 ] @
Jesi li probao prvo?
[ karson @ 25.09.2018. 19:57 ] @
Koje prvo?
[ karson @ 25.09.2018. 19:59 ] @
Citat:
ademare:
WIKO SUNNY , fabricki je imao android 6.0 . Manji ne postoji .


Da li bi vredelo da ugradim verziju 7.0?
-Kako se to radi?
[ ademare @ 25.09.2018. 22:32 ] @
Nema za njega 7.0 . Radi se o klasicnom Kineskom telefonu na kilo , koje Francuska firma Wiko kupuje u Kini i tamo joj odstampaju logo .

7.0 Ima Sunny 2 plus , ali to je sasvim drugaciji telefon , sa ekranom od 5 inca itd .

Danas sam imao jednu vrlo cudnu situaciju . Prijatelj mi je bio da mu pomognem oko podesavanja telefona . On ima Motorolu E4 plus , sa baterijom koja je fiksna . Tako da kada je bio u selu usled slabog signala , izgubila mu se mreza , onda mu se zablokirao telefon i on nije znao sta da radi .

Vadio je sim karticu na zivo , i ko zna sta jos , jer taj telefon ne moze da se izvadi baterija kada poludi , pa da se tako ugasi .

Sve u svemu kada sam ga danas upalio , pocetni ekran kao kada se kupuje nov iz radnje !?! Znaci on je ko zna kako izvrsio totalni reset telefona ! Nema nikakvih naloga u njemu nista . Prvi ekran kaze hvala sto ste kupili telefon itd . On je znao svoj nalog , ali telefon nije hteo da ga prihvati , pa smo pravili nov kao iz radnje kada izadje .

Jedino sto je problem , sto on nema pojma kako se to desilo niti to moze da ponovi . Taj telefon ima android 7.1 !
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.09.2018. 02:27 ] @
Telefoni kojima se baterija ne može izvaditi imaju kombinaciju tastera koja kada se pritisne prekida posle 5-10 sekundi dovod struje od baterija, tako da to ima isti efekat kao i vađenje baterije. Obično se istovremeno drži dugme za paljenje i dugme za pojačavanje i/ili smanjivanje zvona. Samo treba naći koja je tačna kombinacija.
[ ademare @ 26.09.2018. 13:36 ] @
To jeste , samo takvo gasenje , ne izaziva reset i to takav , koji omogucava da se stavlja novi nalog , i da ne prepoznaje stari .

Ne verujem da je to fabricki omogucena opcija , vec da se desila neka vrsta soka , i da je imao srece da nije nesto crklo , softverski a mozda i hardverski .

Pun je net filmova kako izbeci ovu zastitu , ali to su neke komplikovane procedure , koje niko ne moze tek tako da ponovi u par pritisaka , zaglupljenog telefona .
[ bakara @ 02.10.2018. 19:51 ] @
Meni je tast danas doneo samsung J5 koji je resetovao na fabricko, ukucao user i pass i sad ne zna koju je sifru uneo.

Svaka proba trazi 60min cekanja.
jel ima neki fazon da se ponovo vrati na fabricko, posto tast pojma nema sta je uneo?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.10.2018. 20:05 ] @
Ali ako je uneo neki Gmail, onda je najjednostavnije resetovati tu šifru na Google nalogu, ili ne pričamo o istom?
[ bakara @ 02.10.2018. 20:10 ] @
Jeste uneo je gmail nalog, ali covek ima 70godina nema pojma sta je uneo

Ja cak ne mogu ni da vidim koji je nalog samo trazi pasword.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.10.2018. 20:23 ] @
Morao je uneti postojeći Gmail nalog, jer da je probao neki nepostojeći, ne bi se inicijalno mogao ulogovati.
To bi trebalo dovoljno da suzi potragu za Gmailom adresom koju čovek od 70 godina ima :)
[ bakara @ 02.10.2018. 20:32 ] @
Ja mislim da je on kreirao novi gmail nalog, posto on nema pojma ni jedan stari...

A to daje novu dimenziju ovom problemu :)

Jel ima nacina da se bar nekako vidi koji je nalog?
[ bakara @ 03.10.2018. 16:15 ] @
Niko nema resenje?

Jel ga vredi flesovati drugim romom?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.10.2018. 16:33 ] @
Ja bih probao drugi ROM, da dobije novi Android Device ID.
[ maksim123 @ 04.10.2018. 13:28 ] @
Probaj da bypassuješ tu zaštitu, ja sam uspevao u tome, imaš dosta tutorijala na youtube