[ cvele48 @ 16.10.2018. 07:28 ] @
Postovani forumasi
Imam gradjevinsku dizalicu -vrabac -snage 1500w // 220v -znaci monofazna.Komanda za gore-stop-dole je u kucistu sa elektrolitom za startovanje motora.
Zeleo bih da napravim TELEKOMANDU umesto postojece ali dosta pouzdanu za rastojanje od nekih 70-80metara.Ako neko ima semu molio bih da mi je postavi.
Znaci koriste se one tri zice koje idu sa postojece komande koju bih odkacio i napravio ormar za prijemnik, sklopke/kontaktore .,osigurace i sve sto je potrebno
Vojkan
[ cvele48 @ 17.10.2018. 12:50 ] @
Da li je tema komplikovana ili nema strucnjaka/u sta ne verujem/ ili tema nije interesantna ili nije dovoljno vidljiva nije mi jasno da nema kolega koji bi mi pomogao da napravim ozbiljnu daljinsku komandu umesto rucne koja zahteva da si blizu same dizalice a meni je bas potrebno da mogu daljinski da komandujem.
Vojkan
[ zica49 @ 17.10.2018. 13:06 ] @
Tema nije komplikovana uopste.
Ne isplati se nikako sastavljati upravljacki sklop jer je cjena sastavljenog toliko mizerna da je smijesno
https://www.ebay.com/itm/Wirel...qcjiLqxZsTqSil9g90CQ:rk:5:pf:0

Jos samo kolega koji se razumije to spoji na dizalicu i ne brigaj brigu.
lp
[ zeoN_Rider @ 17.10.2018. 13:16 ] @
Za 5$ ne bih ni pokušavao da nešto pravim.
[ goran_68 @ 17.10.2018. 13:42 ] @
Citat:
cvele48:
... da napravim ozbiljnu daljinsku komandu umesto rucne koja zahteva da si blizu same dizalice a meni je bas potrebno da mogu daljinski da komandujem.
Vojkan


Ozbiljno i 5$ nikako ne idu zajedno.
[ ZAS011 @ 17.10.2018. 13:58 ] @
Ozbiljno: http://www.telecrane.com.tw/crystal.php
[ branko tod @ 17.10.2018. 14:19 ] @
Citat:
cvele48:
Da li je tema komplikovana ili nema strucnjaka/u sta ne verujem/ ili tema nije interesantna ili nije dovoljno vidljiva nije mi jasno da nema kolega koji bi mi pomogao da napravim ozbiljnu daljinsku komandu umesto rucne koja zahteva da si blizu same dizalice a meni je bas potrebno da mogu daljinski da komandujem.
Vojkan

Cvele, temu sam video, ali nisam hteo da ti odgovorim iako sebe smatram dovoljno
stručnim za za realizaciju tvog projekta. Zašto nisam hteo da ti odgovorim? Jer baš
nikako ne volim da dajem savete nekom nepoznatom kako da nabudži neku dizalicu.
Jer ja stvarno ne znam da li ta tvoja dizalica ima atest, da li ti umeš da valjano uradiš
modifikaciju, da li će preporučena šema da radi valjano. Jer stvarno ne bih bas nikako
voleo da nekom padnu kolica sa betonom nekom na glavu, a da ja na bilo koji način
učestvujem u tome. Ne idu pod ruku sigurnos i 5 $. Dovoljno je da taj jeftini daljinski
pokisne i da poludi. A ako nekom pukne glava prvo će se inspektor uhvatiti za tvoju
modifikaciju.
Moja preporuka je da to ne čačkaš, ako nemaš znanja, a nemaš, čim tako pitaš.
Ja bih kupio gotovu komandu baš za tu namenu poput ove:



https://www.aliexpress.com/sto...tem-Up/932161_32812911865.html

DOPUNA : Zas me je pretekao sa preporukom, ali se samo potvrđuje preporuka jer
smo obojica dali isti model.
[ zica49 @ 17.10.2018. 17:04 ] @
I skuplje od dizalice :)
[ ZAS011 @ 17.10.2018. 17:34 ] @
'Oće čovek daljinsku
[ cvele48 @ 17.10.2018. 18:22 ] @
Branko,alal vera.Sve sto si rekao potpuno si u pravu i posebna zahvalnost za predlog nabavke opisane komande.To sto si predlozio mi se cini bas ozbiljno u meri da bude dosta pouzdano a da ne ide u sveru visoko profesionalnih radio komandi,Jos jednom hvala.
Ono sto sam na brzaka video je da mu je domet oko 100m sto meni u potpunosti odgovara.Ono sto treba da utvrdim da li ugradjeni kontaktori u prijemniku od 10A mogu da pokrecu motor od 1500w ili bih trebao da dodajem snaznije sklopke ?
Dalje bi mi trebala pomoc oko povezivanja ,.Kad skinem sadasnju komandu kako vezati ovu koju bih kupio jer mi se cini najprimerenije onome sto meni treba.
Zahvalan Vojkan
[ ZAS011 @ 17.10.2018. 19:40 ] @
U prijemniku se nalaze samo releji, a ne i kontaktori.
Trebaće ti još komponenata osim prijemnika pošto i kondenzator treba da se preseli na drugo mesto.
Postojeći preklopnik gore-stop-dole pored propuštanja napajanja na glavni namotaj motora prespaja i kondenzator radi promene smera okretanja.
Znači, nije neizvodljivo.
Takve daljinske su veoma pouzdane (imao nekoliko komada u Rusiji, dok sam bio tamo), i osim redovne zamene baterija u daljincu, nikakvih drugih problema nije bilo.
A pogonile su i neka vitla sa VFDovima snage cca 30 kW.
[ cvele48 @ 18.10.2018. 05:10 ] @
Zorane ,hvala na konstruktivnom ucescu.Mozes li konkretizovati sta mi je sve potrebno i dati neku semu povezivanja
Vojkan
[ cvele48 @ 23.10.2018. 11:11 ] @
Citat:
ZAS011:
U prijemniku se nalaze samo releji, a ne i kontaktori.
Trebaće ti još komponenata osim prijemnika pošto i kondenzator treba da se preseli na drugo mesto.
Postojeći preklopnik gore-stop-dole pored propuštanja napajanja na glavni namotaj motora prespaja i kondenzator radi promene smera okretanja.
Znači, nije neizvodljivo.
Takve daljinske su veoma pouzdane (imao nekoliko komada u Rusiji, dok sam bio tamo), i osim redovne zamene baterija u daljincu, nikakvih drugih problema nije bilo.
A pogonile su i neka vitla sa VFDovima snage cca 30 kW.

Zorane., sta mi je sve potrebno i da li moze neka sema povezivanja
Vojkan
[ ZAS011 @ 23.10.2018. 13:36 ] @
Šema.

Mogu se upotrebiti releji FINDER F5534
[ cvele48 @ 30.11.2018. 21:11 ] @
Tek sada sam video prikaceni fajl koji predstavlja semu povezivanja.Meni je potrebno da radio komandom koju ste predlozili pokrecem dizalicu GEDA MAXI 150S
koja ima dve brzine i negde sam za nju procitao da vuce nesto oko 9A tako da releji u prijemniku telekomande nisu dovoljni vec verovatno trebaju sklopke/kontaktori vece amperaze kako bi sistem bio pouzdan.
Bio bih jako zahvalan da mi predlozite tacno koju varijantu telekomande da narucim preko aliexpresa i kako da to povezem
Vojkan