[ Lazar18 @ 09.11.2018. 19:24 ] @
Zdravo, imam iPhone 5 i danas sam primetio da kada sam ga uzeo pojavio se Apple znak i telefon se restartovao. Za nekoliko minuta se opet restartovao i tako nekoliko puta.Stavio sam ga na punjač i sve dok je bio na punjaču nije se restartovao, ali kada sam ga skinuo sa punjača ista prica... Vratio sam ga na fabrička podesavanja bez iTunesa i ni to ništa nije pomoglo. Pre nekih mesec, mesec i po dana sam menjao bateriju zbog sličnog problema, tada je problem bio da se telefon takođe gasio i restartovao ali je i drastično menjao procenat (imam 70% ugasi se ja ga upalim onda ima 10-15%). Sada se procenat ne menja ali me to gašenje puno nervira. Do čega to može da bude?
[ gilopile @ 09.11.2018. 20:10 ] @
To je vec posao za iskusnog servisera.

Moze biti jednostavno da je baterija jako loseg kvaliteta, kopija od kopije, a moze biti i da PM IC baguje i potrebna je zamena. Ali verovatnije je ovo drugo.
[ Lazar18 @ 09.11.2018. 20:49 ] @
Koliko bi to otprilike to moglo da košta?
[ gilopile @ 10.11.2018. 13:32 ] @
Nisam siguran, nisam do sada radio Iphone, ali je to vrlo komplikovan zahvat u svakom slucaju.
[ Lazar18 @ 11.11.2018. 17:01 ] @
Juce sam ga odneo u servis, sutra javljaju sta je kvar
[ mjanjic @ 11.11.2018. 22:37 ] @
Ti kanda nisi čuo da Apple namerno izaziva usporavanje starih modela preko OS-a, ako su 6-icu i 7-icu usporili toliko da smeta korisnicima, 5-icu su verovatno usporili toliko da nemože ni da se podigne OS, pa se restartuje već pri podizanju i tako u krug ;)

Šalim se, ali je odlična koincidencija :)
[ Lazar18 @ 23.11.2018. 10:23 ] @
Telefon nije normalan kada sam ga uzeo vlasnik je rekao da je menjao bateriju i ta je trajala najduze do sada. I kada sam postavio ovu temu serviser je tada zamenio bateriju ali danas dok mi je bio u dzepu izvadio sam telefon i on je bio iskljucen.Ukljucio sam ga i posle 2 min se restartovao. Sumnjam da je uopste baterija problem. Ako sada nastavi da se gasi definitivno prelazim ja android.
[ UlanReed @ 03.04.2019. 15:07 ] @
Imao sam sve zbog baterije. Zamenio sam ga i prošao problem.
[ chmiltaras @ 09.01.2020. 19:15 ] @
napravite teško resetiranje
ovo bi trebalo pomoći
https://mobilespecs.net/phone/Apple/Apple_iPhone_5/faq/205.html
ako se problemi nastave, kriv je akumulator
[ gilopile @ 10.01.2020. 00:19 ] @
Al `tesko resetiranje` :)

Mali je milion razloga zasto telefon `vuce` vise nego sto je po PS-u.
`Akumulator je tu, po mom misljenju, na posledjem mestu. Odnosno, samo moze biti da je drasticno izakana baterija i da joj je opao kapacitet...
Jedina prava dijagnoza u tom slucaju je ugradja nove baterije i pracenje.

P.S. A i gde iskopa ovu temu?
Vidim da je random slucajno odgovoreno :D