[ aster @ 29.12.2001. 01:34 ] @
Uz RH 7.2 po defaultu se instalira jedna igra. U pitanju je vrlo zarazna old style igra Chrominum. Iako nemam previse jaku graficku karticu (Nvidia TNT2 Pro 32MB) ona bi trebalo da ide gladko, ono bar tako ide u Win. E sada znam da postoje ogromne razlike, izmedju ostalog sto za Linux nema nesto kao DirectX, ali ipak kada ja startujem igru, na 800x600, smanjim sve ostalo na min. (GFX, details) ona mi i dalje ide ocajno sporo. Inace sva grafika ide malo sporije ali ova igra ... kao npr. da sam u Winu ukljucio undying na 1024x768x32bit.
Nije mi do igre ali ako ovo moze da se sredi, da li neko zna kako ?
[ Tigerheart @ 29.12.2001. 07:40 ] @
Citat:
aster:
Uz RH 7.2 po defaultu se instalira jedna igra. U pitanju je vrlo zarazna old style igra Chrominum. Iako nemam previse jaku graficku karticu (Nvidia TNT2 Pro 32MB) ona bi trebalo da ide gladko, ono bar tako ide u Win. E sada znam da postoje ogromne razlike, izmedju ostalog sto za Linux nema nesto kao DirectX, ali ipak kada ja startujem igru, na 800x600, smanjim sve ostalo na min. (GFX, details) ona mi i dalje ide ocajno sporo. Inace sva grafika ide malo sporije ali ova igra ... kao npr. da sam u Winu ukljucio undying na 1024x768x32bit.
Nije mi do igre ali ako ovo moze da se sredi, da li neko zna kako ?

Pokusaj da "olaksas" (skines efekte) RH 7.2 ... naime dosta resusrsa zauzima KDE ... tako da sve ostale aplikacije se doslovno receno vuku ......
Igra o kojoj pricas radi pod openGL-om - za Nvidiu postoji OpenGL@ 1.3 .... tako da 3D funkcije tvoje kartice neznace nista (bez OpenGL) pod linux-om ... probaj da "instaliras" najnovije drajvere za Nvidiu sa www.nvidia.com (http://www.nvidia.com/view.asp?PAGE=linux), dok upustvo za instalaciju se nalazi na http://205.158.109.140/XFree86_40/1.0-2313/README.txt
Ako nista neuspes da uradis ...javi ponovo na forum pa da vidimo neku drugu soluciju ...:)
[ B o j a n @ 29.12.2001. 10:51 ] @
Dap, pored NV drajvera obavezno nasviraj i XF86Config, rekompajliraj kernel ...i iskljuci 'un-needed' servise ... Ima da dobijes workstation ko bombonu L;)
[ Predrag Damnjanovic @ 29.12.2001. 13:11 ] @
Probao sam ovo, i 3d radi kao podmazano.
Cak, mislim da brze renderuje grafiku od Windowsa.
Ko kaze da Linux nije za igre ? :)
[ B o j a n @ 29.12.2001. 15:03 ] @
Jesi probao Q2, Q3 pod Linuxom ?
[ Predrag Damnjanovic @ 29.12.2001. 17:17 ] @
Probacu Unrel Tournament, mozda upali, jer Wine je cudo :)
[ B o j a n @ 29.12.2001. 18:32 ] @
Ne, ne, ne ... Ne pod winetom. Imas ELF binary Quake3 i Quake2 na ftp.idsoftware.com

ps: cak i unreal ima da ti radi lepo, makar i emuliran L;)
[ aster @ 29.12.2001. 22:25 ] @
Uh Oh pomagajte (kako je ovo otrcano ali sta sada) !!!
Skinuo sam drajver, i onda sam skinuo drajver za kernel koji mi je on preporucio sve je to fino proslo, i sve sam radio po redosledu. Medjutim tamo u README kao zadnji korak pise da trebam da editijem na kraju ako imam /etc/X11/XF86Config-4 i ja ga imam. I tamo sam trebao da zamenim driver "nv" sa driver"nvidia" i da izbacim neke linije. Ali ja sam ovaj zadnji korak prevideo, odnosno, koliko sam bio nestrpljiv, zaboravio sam da editujem taj fajl. I onda sam ga restartovao i X nikako nije mogao da se startuje ! Ekran je blinkovao je pola sata neprekidno dok nisam rebutovao racunar i tako opet. U konzolu ne znam kako da udjem, tj. da ne startujem X. Pokusao sam sa CD-a da startujem ono 'linux rescue' i onda on napravi image na /mnt/sysimage, primetio sam da struktura nije ista. Ma sta ja pricam cak i da udjem u konzolu sa prokletim editorom 'vi' ili 'vim' nikada nista ne bih uradio jer ne znam da koristim vi, kako bih editiovao taj fajl i eventualno uspoeo da ispravim gresku. Molim, za pomoc. Kako sta ??
[ Floyd @ 30.12.2001. 09:53 ] @
ctrl+alt+backspace