[ arecibo @ 13.04.2004. 01:28 ] @
Terao sam SQL pred jedno par mjeseci pad sam ga deinstalirao, sada ga pokusavam nanovo instalirati i dolazi mi do nekakvog konflikta, ne mogu se spojiti sa bazom.
Nakon 1. pokretanja winmysqladmin-a trebalo bi da me pita username i pass., i cini se da je tu problem, jer mi je i username i pass. sejvan u .ini-u od zadnje instalacije i tu se sad gubim...
...sql mi se uopce ne dize u tray.

Kad otvaram http://localhost/phpmyadmin/index.php javlja mi sljedecu gresku:
Code:

Welcome to phpMyAdmin 2.3.3pl1

Error

MySQL said:

Can't connect to MySQL server on 'localhost' (10061)


My.ini sql-a mi izgleda ovako:
Code:
#This File was made using the WinMySQLAdmin 1.4 Tool
#19.9.2003 17:19:50

#Uncomment or Add only the keys that you know how works.
#Read the MySQL Manual for instructions

[mysqld]
basedir=D:/Server/MySQL
#bind-address=127.0.0.1
datadir=D:/Server/MySQL/data
#language=D:/Server/MySQL/share/your language directory
#slow query log#=
#tmpdir#=
#port=3306
#set-variable=key_buffer=16M
[WinMySQLadmin]
Server=D:/Server/MySQL/bin/mysqld-nt.exe
user=root
password=*****


I da, jos da naglasim:
U config.inc.php fajlu phpmyadmina sam ubacio sljedece:
Code:
on line 42:
$cfg['Servers'][$i]['password'] = '*****'
gdje mi je ***** moj pass.

I nista, ne sjecem se dali bi trebalo i to? ali dolje par redaka nize sam upisao isti pass. za dva array-a (ili bi trebalo pustiti prazno?) i uglavnom nista.

Cini mi se da je problem iskljucivo u toj prethodnoj instalaciji al nemam pojma sta, i da rijec je o istoj verziji reinstalacije MySQL 3.23.52.

Ispricavam se na ovakvom banaliziranju ali mi je hitno :)
[ Dejan Topalovic @ 13.04.2004. 02:09 ] @
Prvo pogledaj da li ti je MySQL server uopšte pokrenut. Ako nije, onda postupi kako piše u dokumentaciji da ga pokreneš ručno i eventualno naštimaš da se sam startuje automatski nakon idućeg restarta.
Što se tiče winMySQLadmina, vjerovatno je zbog tih starih podataka. Npr., ako si instalirao MySQL u neki drugi direktorij, a ne u D:/Server/MySQL kako ti stoji u .ini fajlu, onda dolazi do greške.
Ako ti se ne da čačkati i tražiti pravi uzrok greške, onda jednostavno obriši sve što je ostalo od stare instalacije i ponovo instaliraj MySQL. Dok god radiš onako kako piše u dokumentaciji, ne bi trebalo biti problema.
[ arecibo @ 13.04.2004. 03:32 ] @
SQL sad tera bez problema ali ne mogu provalit zasto phpmyadmin i dalje ne radi
Citat:
Kad otvaram http://localhost/phpmyadmin/index.php javlja mi sljedecu gresku:
Code:

Welcome to phpMyAdmin 2.5.6

Error

MySQL said:

MySQL said:
#2003 - Can't connect to MySQL server on 'localhost' (10061)

[Documentation]


Jel moze netko da mi okaci config.inc.php pa da vidim (verzija 2.5.6), jao poludjet cu?! :(

$cfg['Servers'][$i]['password'] = '*****'; ->to je sve sto sam promijenio u fajlu, ostalo ne bi trebalo dirati ako se ne varam (bar meni ne igra ulogu)?
[ arecibo @ 13.04.2004. 14:15 ] @
Ha! Zanimljivo, vidio sam na netu jedan post sa slicnim problemima i sve se cini zbog firewalla, s tim da je kod mene firewall cijelo vrijeme shutdown pa mi je bilo cudno, pa sam probao da ga pokrenem chekirao sam pristup servera i php za internet i sve proradilo :/ ?!