[ Ivek33 @ 25.11.2018. 12:50 ] @
Ccleaner nije kao što je nekada bio. Izgleda da je zarada važnija od svrhe programa.
Ccleaner je počeo prikazivati dosadne popup oglase kada ga pokrenem. Postoji li mogućnost sprečiti ove oglase?

U zadnjoj veziji Ccleanera pojave se dosadni oglasi kada ga pokrenem da očistim kompjuter na Windows7 OS.
Ima li tko iskustva kako spriječiti ovo pojavljivanje oglasa?
U situaciji kada pokrenem Ccleaner iskoči popup oglas kao na slici ispod. Kako blokirati ove dosadne popup oglase?

Razmišljam da možda blokiram u Firewall Ccleaner program kada ga pokrenem. Da li je to moguće? Ima li tko iskustva?

Ili možda ima netko iskustva za provjerenu i sigurnu alternativu ovom programu? Ne želim popup oglase na desktopu kada pokrenem program.

Molim članove foruma da samo na osnovu iskustva komentiraju tematiku. Dakle trebam odgovor sa argumentom (što, kako i zašto?).

[att_img]
[ anon142305 @ 25.11.2018. 13:23 ] @
Izgleda da reklame ne mogu da mu se iskljuce (ne racunajuci placanje PRO verzije). Negde sam video da mu se zabrani pristup internetu, ali mrzelo me da proveravam.

Sto se alternative tice, neko vreme sam koristio Eraser 6.2.0.2982 (Open Source), nisam imao problema, ali samo na jednom racunaru, pa ne mogu da ga preporucim bez zadrske.

Malopre sam guglovao, naisao na BleachBit 2.0 (Open Source), provericu ga pre ili kasnije...
[ bachi @ 25.11.2018. 13:52 ] @
Alternativa je... Starija verzija CCcleanera. :D
[ anon142305 @ 25.11.2018. 14:07 ] @
Heh :) Ja sam to radio za drugi program, KMPlayer, isto zbog reklama nisam prelazio na novije verzije, ali posle nekog vremena nije otvarao neke fajlove i, hteo-ne-hteo, morao sam da batalim staru verziju. Bojim se da bi kod ovog programa, novije verzije browsera ostavljale sve vise smeca, mozda bi ostajali i neki bagovi, tj. CCleaner bi vremenom bio sve manje produktivan.
[ bigvlada @ 25.11.2018. 15:41 ] @


Otvoriš hosts fajl, u njemu dodaš par linija koje se odnose na određeni program i onda ga označiš kao read only. Kao dodatna mera opreza u meniju properties otvoriš podmeni security i tu čekiraš opciju deny write permissions.

Na ovom linku (https://someonewhocares.org/hosts/) imaš poveći primer hosts fajla koji obuhvata mnoštvo programa i sajtova, odradi ctrl+f i nađi sve redove koji se odnose na ccleaner. Ovim metodom sam potrebio oglase u Vajberu.

[ Doktor Hlad @ 26.11.2018. 12:51 ] @
Citat:
Ivek33:Ccleaner nije kao što je nekada bio. Izgleda da je zarada važnija od svrhe programa.


Kakvo otkrice!

Jesi probao mozda da se bavis razvojem softvera i da ga besplatno delis okolo?
[ jolemisa @ 08.12.2018. 22:02 ] @
Skini odavde slobodnu verziju i ne apdejtuj je.Ako te pita da nesto instalira uz taj program,samo klikni na "Decline".
https://filehippo.com/download_ccleaner/
Normalno prethodni deinstaliraj.
[ Ivek33 @ 19.01.2019. 16:02 ] @
Hvala dečki na učestvovanju u temi.
Riješio sam problem na malo drugačiji način.