[ denisu @ 01.12.2018. 07:15 ] @
Poštovanje kolegama sa elitesecurity foruma.
- Zamolila me tetka da joj povezujem jednu spoljašnu kameru preko kabla koji se koristi za SBB. Problem je sto SBB kabal ide celom kućom na dva TV aparata. Na jedan TV ide samo digitalnim putem a na drugi ide preko D3 SBB-aparata. Na oba TV želi gledati kameru.
- Pošto SBB ima 66-Kanal prazan onda sam uzeo kvalitetan Dipol RF-Modulator za taj kanal. Znam da ću uspeti samo se plašim da ne poremetim malo kvalitet D3-aparata ili interneta ili mozda da ne vratim Video signal (K-66) nazad kroz SBB da to gledaju i komšije hehe . Ne znam, možda i neće biti nikakvih problema!
- Da li je dobro da koristim dva splitera ili samo jedan spliter sa više izlaza pa bi RF-Modulator priključio bilo gde na izlazu tog splitera ili...??? Ili kako bi najbolje povezivao?

https://i.postimg.cc/kMbZdgdv/Spliteri-SBB.png

Tu malo nisam siguran pa ako možete mi malo pomoći kako bi bilo najbolje to uraditi.
HVALA puno!
[ denisu @ 03.12.2018. 22:06 ] @

Šema povezivanja

Do kraja sam povezivao kao gore sa slike malo smanjio snagu od RF-Modulatora... i perfektno sve rade i digitalne kanale, digitalni risiver, analogni kanali, internet i video nadzor.
Možete slobodno tako povezivati.
[ Predrag Supurovic @ 03.12.2018. 22:08 ] @
Radiće to super dok SBB ne provali.
[ denisu @ 03.12.2018. 22:33 ] @
Pitao sam baš danas Vladu iz Dipol-a jer koristim nihov Modulator i kaže mi da RF modulator možda vrati malo povratni signal u sam SBB kabal ali taj signal je veeoma slab pa će čak prve komšije ako uključe K66 videće kameru ali veeeoma slabo.
- Tako da po meni ne bi trebalo SBB-u napraviti neku smetnju. Ako pravi mogu potražiti neki filter za zaštitu povratnog signala i biće to u redu! Pominjao mi neko ime za taj filter... ali nije ni bitno.
[ igor tomic @ 07.12.2018. 21:35 ] @
Svaka cast! uzivam citati ovakve ideje i rijesenja. Teoretski sam sve razumio, u praksi se ne bavim s tim.
a primjenjivo je na sve sfere zivota.
Zivio !