[ aster @ 29.12.2001. 01:44 ] @
Imam novi account, koji nema privilegije root-a. E sada kako vec imam jednu gotovu konekciju i kako ne zelim da se kao root kacim na internet, kacim se iz ovog obicnog naloga. Medjutim kada god startujem Internet dialer (Kppp) on me uvek pita za root password. I onda kada se logujem predpostavljam da je isto kao da i da sam se logovao iz root naloga. Kako mogu da ovo sprecim. Na primer imam root, i Aster nalog. E sada kada sam ulogovan kao Aster i kada hocu da se zakacim na internet da me ne pita za root pass vec da tu konekciju posmatra kao vlasnistvo Aster-a a ne root-a. Uf nadam se da sam ovo dobro objasnio :)

Hvala unapred.
[ MoDcHe @ 29.12.2001. 10:48 ] @
Citat:
aster:
Imam novi account, koji nema privilegije root-a. E sada kako vec imam jednu gotovu konekciju i kako ne zelim da se kao root kacim na internet, kacim se iz ovog obicnog naloga. Medjutim kada god startujem Internet dialer (Kppp) on me uvek pita za root password. I onda kada se logujem predpostavljam da je isto kao da i da sam se logovao iz root naloga. Kako mogu da ovo sprecim. Na primer imam root, i Aster nalog. E sada kada sam ulogovan kao Aster i kada hocu da se zakacim na internet da me ne pita za root pass vec da tu konekciju posmatra kao vlasnistvo Aster-a a ne root-a. Uf nadam se da sam ovo dobro objasnio :)

Hvala unapred.


Hmm ja to ovako resavam: su root
ukucam passwd i onda kucam kppp i eto :)
[ Simke @ 30.12.2001. 00:18 ] @
Uradi sledece:
rm /usr/bin/kppp
chmod u+s /usr/sbin/kppp
ln -s /usr/sbin/kppp /usr/bin/kppp
[ Mrav @ 16.12.2002. 18:34 ] @
Da ja sam ovo sam morao da provaljujem, nije problem do dozvola nego do necije debilnosti u redhatu! link u usr/bin/ nije na kppp nego na neki program (console -nesto? ne secam se) koji poziva kppp ali mu izgleda dodeljuje cudne parametre te svaki put trazi root pass iako je na kppp dodat suid.