[ PedjaZ @ 14.12.2018. 19:28 ] @
Mrzi čoveka da otvori temu pa verovatno pitao ko zna sve koga :)

Pitanje glasi:

Citat:
Zdravo prijatelju! Hoću da te pitam nešto možda znaš više ili imaš ideju !
Želim napraviti 10-15 komada (Taktičke prekidače) koje bi koristili za neke lovačke lampe i poklonio bi mojim drugarima (Lovcima). Hoću sve 10-15 da budu (kolko-tolko lepi i potpuno isti da izgledaju.

- Napravio pločice, nabavljao mikro-prekidače, termoskupljajući bužir, kabal... sve OK.
Jedino ne znam kraj tog Termoskupljajućeg bužira kako mogu grejati pod presom da se ne odlepljuje i da ne ulazi tu voda?
Ovako bi (otprilike) trebao izgledali!

https://postimg.cc/cgynXVrM

https://postimg.cc/HVZ8fJrL

Da li bi našao negde kupiti takvu malu presu ili kućnu radinost ... da dude to kako treba i da lepo izgleda .
Daj mi neku ideju, rešenje nešto...? :)

Veliki pozdrav i HVALA!


Odgovor glasi:
Kombinirkama dok je vruće

Šaljem mu i link da pročita
[ zeoN_Rider @ 14.12.2018. 19:54 ] @
I mene je to isto pitao putem PP-a.
[ denisu @ 14.12.2018. 20:06 ] @
Danas mi je stigao termoskupljajući bužir dimenzije koje mi odgovara i probao par komada kako najbolje zatvoriti kraj bužira!
Ova ideja sa kombinirkama je stvarno najbolja! Dok je bužir jako vruć brzo kombinirkama se stisne jako, zadrži par sekundi i nema šanse posle da se odlepi.
Zahvaljujem Pedji i svim članovima na ovom još uvek najboljem elitsecurity forumu!
Živeli i HVALA
[ zeoN_Rider @ 14.12.2018. 20:13 ] @
Ja koristom stegu, jer kombinovana kle[ta nemam.
[ denisu @ 14.12.2018. 20:27 ] @
Ja stegu nemam, a i kombinirke ove koje imam su neke manje i uske... ali kada naidjem na neke klešte nekako šire a da ima one štrafte iznutra preko celog bužira onda bi bilo idealno. Lepilo bi se šire i automatski još jače. Jedino ostane da probam i par komada kada se bužir ohladi pa da ubacim neki lepak iznutra pa ponovo sa kleštama da držim dok se to dobro ne zalepi da da vidim šta je najbolje.
[ branko tod @ 15.12.2018. 07:23 ] @
Citat:

Zdravo prijatelju! Hoću da te pitam nešto možda ...

....................................................................

da dude to kako treba i da lepo izgleda .
Daj mi neku ideju, rešenje nešto...?

Veliki pozdrav i HVALA!


I ja imam pismo, a on odgovor sa motorcanglama.



https://vukajlija.com/motorcangle
[ denisu @ 15.12.2018. 08:01 ] @


Idealne bi bile ako bi našao samo sa ovim sitnim-ravnim bez onog udubljenja hehee :)
[ branko tod @ 15.12.2018. 11:59 ] @
[ zeoN_Rider @ 15.12.2018. 12:14 ] @
Može i manja.
[ denisu @ 15.12.2018. 12:25 ] @

Dok ubacim u nju i stežem ohladice se bužir hehee
Ipak za mene su bolje klešte dobre ako nadjem.
HVALA drugari
[ zeoN_Rider @ 15.12.2018. 12:34 ] @
Grej bužir bliže stegi.
[ denisu @ 15.12.2018. 15:39 ] @

Znam da kolega zeoN_Rider će me kritikovati sada... ali meni stvarno bolje ispada Termo bužire ubacivanjem u ključanu vodu. Ja bužire koristim da se skuplja na nekom kalupu pa najbolje mi se pokazuju sa vodom. Bolje nego vatrom ili fenom...
-----------
- Sve u svemu znate možda zašto ne uspevam sa štampom da dobro ispadne i nalepe na ove neke pločice. Da ne bi aktivirao neku od tene!
Ovako mi ispadne: https://i.postimg.cc/d1n5tfMB/20181215-161510.jpg
a treba ovako da izgleda: https://i.postimg.cc/T1gJF2jp/Screenshot-8.png
Štampao na mom štampaču laser stari HP 1020 probao na običan papir, na više vrsta papira, masne itd... i isto ispada. Pločice pre toga potpuno čiste mez masnoća. Držim peglu 10 minuta skoro na maximum držim, peglam, trljam non stop i opet neće. Pre par godina ispale veoma dobre pločice sada nema šanse i ne znam gde grešim. Možda štampač, možda papir???
Ako imate ideju gde je caka i gde možda grešim jer ceo dan danas peglam .
[ PedjaZ @ 15.12.2018. 16:29 ] @
Sa originalnim tonerom ide mnogo bolje.
Ako si u medjuvremenu kupio zamenski...

Mozda i preterujes sa temperaturom!
10 minuta na max. - sigurno si preterao
[ denisu @ 15.12.2018. 17:25 ] @

Zamenio sam ja toner ali ko zna ...
Nisam peglu do kraja ali skoro, pa ako bi preterivao opet bi trebalo da uhvati pa čak i da premazuje ali ne znam što se ne lepi a trljaaam brate i stiskam u svim pravcima.
Ploča apsolutno čista pa pre upotrebe ocistio i sa acetonom da nema uopšte neke masnoće. Ostaje još da probam sa drugim štampačem, ne znam!
[ denisu @ 15.12.2018. 17:40 ] @

Možda da probam da pojačam malo boju na štampaču. Da li ovde možda treba promeniti ili ne vredi to skoro ništa!

[ samuki @ 15.12.2018. 17:52 ] @
Probaj da ocistis plocice finom smirglom.
[ zeoN_Rider @ 15.12.2018. 17:54 ] @
Citat:
denisu:

Možda da probam da pojačam malo boju na štampaču. Da li ovde možda treba promeniti ili ne vredi to skoro ništa!



Very Dark.
[ denisu @ 15.12.2018. 18:27 ] @
OK idem ponovo isprobati.
Sada kao papir koristiću kalendarsku stranicu tanku i sijajnu!
Javim!
[ ZAS011 @ 15.12.2018. 18:55 ] @
Kolika ti je tačno dimenzija pločice?
[ denisu @ 15.12.2018. 19:06 ] @

210x240mm cela ploča taman da stavim preko A4 papir
[ branko tod @ 15.12.2018. 20:07 ] @
To sa vodom ti je baš dobra ideja, naročito kada
ti ostane neka kapljica u stegnutom bužiru.
[ emiSAr @ 15.12.2018. 20:30 ] @
Voda u otvorenoj posudi vrlo rijetko postize iznad 100*C kod kljucanja, a za obradu termobuzira minimalna temperatura, da se buzir moze zalijepiti je 120*C. Zato fen sa podesavanjem temperature iili duvaljka odradjuju posao.-
pOz
[ zeoN_Rider @ 15.12.2018. 20:42 ] @
Industrijski fen da, onaj za kosu radi pos'o ali nije to to.
[ denisu @ 15.12.2018. 21:54 ] @
Probao još par puta sada sa PCB pločama i nisam baš najbolje uspelo. Kao da maaalo bolje je ispalo sa kalendarskom papiru ali opet uhvati samo 50%. Sve živo sam probao danas i slični rezultati dobijam.
Definitivno ostaje da probam na nekom drugom Laser štampaču.
[ denisu @ 15.12.2018. 22:23 ] @

Moj fen za cevi mi je izgoreo (treba ga otvoriti da vidim šta mu je), sa plamenom (brenerom) meni nije dobro jer primetio sam da se od prejake toplote malo deformiše deo kalupa koji koristim.
Ja bužire koristim ne duže od 7-8cm. Kako kažem najbolje se meni pokazuju ključanom vodom u malu kafenu dzezvu. Jedan kraj zatvorim tada ali drugi kraj uvek tek negde za par dana kada stižem da ubacim kabal pa kap vode će se osušiti. Do tada je suv ko barut... ali nije bitno jer kod mene jonako ne ide nikakav napon.
[ shpiki @ 15.12.2018. 23:39 ] @
Citat:
denisu:
Probao još par puta sada sa PCB pločama i nisam baš najbolje uspelo. Kao da maaalo bolje je ispalo sa kalendarskom papiru ali opet uhvati samo 50%. Sve živo sam probao danas i slični rezultati dobijam.
Definitivno ostaje da probam na nekom drugom Laser štampaču.

Dok sam koristio fotopostupak koristio sam 180g sjajni foto papir. Nosio sam u jednu fotokopirnicu u NS i tamo su mi stampali (nemam pojma ni koji stampac, ni koji intenzitet boje, nista nista) i oko 10min pegla, posle toga u TOPLU vodu i nije bilo problema....
[ denisu @ 16.12.2018. 07:03 ] @
Upravo sve ovo već i radim. Probao sam 6 raznih papira od Paus, kalendar, reklamnog materijala (Metro),neke masne do običnog papira i skoro isti rezultat dobio.
A nije mi prvi put nego možda 50 put da napravim sa peglom.
Ovo takodje sam je ja napravio sa peglom:

-

Ostaje samo ovih dana da probam još da štampam na drugom Laser štampaču. Drugo rešenje nemam!
[ zeoN_Rider @ 16.12.2018. 07:29 ] @
probaj sa stranicama luksuzijnih časopisa.
[ zeoN_Rider @ 16.12.2018. 07:30 ] @
Probaj sa stranicama luksuzijnih časopisa.
[ denisu @ 16.12.2018. 07:59 ] @

Pretražio sam ovde po stanu i našao samo neke manjeg formata!
Moram ići do trafike i tražiti neki moderan časopis većeg formata da bude A4 a da ne bude nešto skup.
Ali opet maalo sumnjam da ću na tome uspeti jer papir koji sam koristio pre za PCB sada sa njim nisam uspeo, ali OK ostaje i ovu opciju da testiram .
Hvala!
[ ZAS011 @ 16.12.2018. 08:09 ] @

Citat:
210x240mm cela ploča taman da stavim preko A4 papir


Mislio sam na pojedinačnu pločicu a ne na ploču gde si poređao gomilu njih.
[ DSL @ 16.12.2018. 08:21 ] @
Farnell katalog je odlicna doživotna zbirka papira koji ti treba...
[ denisu @ 16.12.2018. 08:30 ] @
Farnell katalog. Imaću to u vidu Super!

--------------------

- Nisam ja druže poređao gomilu tih pločica nego takva je napravljena štampana ploča sa perforacijom.
Znači kada ja završim proces onda samo pocepam pločice. Tako da pošto je velika ploča mogu odjednom da uradim 56 komada i mnoooogo je tako lakše. Samo da uspem sa štampom!
- Ovako izgleda ćiste ploče napravljene tačno po mojoj meri. Idealno rešenje ako nekome je potrebno ova perforacija za druge PCB dimenzije. Znam čoveka koji to radi i plus ima najbolji kvalitet ploča, extra jeftino itd...

https://prnt.sc/lv04mq
[ samuki @ 16.12.2018. 10:24 ] @
Stampao sam i na obicnom papiru ali nosio u fotokopirnicu gdje je stampac velicine sporeta.😁
[ PedjaZ @ 16.12.2018. 17:24 ] @
denisu iz Banata,
Ti išpartaš ploču pre peglanja?!
[ denisu @ 16.12.2018. 19:03 ] @

Realno nisam išao sa nikakvom šmirglom. Video sam da su pločice veoma čiste, sijale bez ikakvih masnoča i sl.
Samo sam kupio viledin onaj žuto-zeleni sunđer i stavio malo vode i trljao sam prvo sa deterđentom grubo sve, onda oprao vrućom vodom, pa onda trljao sa CIF-om opet sve detaljno sa tim sunđerom. Isprao ponovo vrućom vodom i dobro osušio bez dodira prstima. Na nekim pločama isto ovo uradio plus na kraju trljao i acetonom. Rezultat potpuno isti.
- Probaću sada i sa nekom finom šmirglom (ako nadjem) ili sa kuhinskom žicom.
[ denisu @ 16.12.2018. 22:25 ] @
Ljudi uspeeeo sam!
Zahvaljujem se svima vama ovde ali pogotovo zahvalnica za PedjaZ
- Mogao sam ja da trljam i očistim raznim hemikalijama (sijala ko zlato) ali dok je ja nisam odšmirglao-izgrebao (špartao hehee) eto nije ispala nikako!
Nije kriv ni štampač ni papir! BRAVO!

- - drugo pitanje je: s druge strane ploče veličine A4 ima takodje sloj bakra. Hteo bi ostaviti tako. Da li bi uspeo da prskam Intesinim lakom za kosom par slojeva, ili bi ipak kiselina to pojela?
Čime bi mogao premazati celu ploču?
HVALA!
[ samuki @ 16.12.2018. 22:35 ] @
Napisao sam ti na prvoj stranici da ocistis smirglom a nisi procitao!
[ denisu @ 16.12.2018. 23:01 ] @
Na početku nisam mislio da je to mogući problem. Medjutim posle 5-6 neuspeha onda sam razmišljao šta sam pre uradio (kada sam nekad uspeo) a šta sada grešim!
Pre jesam svaku ploču ošmirglao zato što su bile nečiste, prljave,masne pa nisu imale sijaj osim kada sam ih malo ošmirglao. Medjutim sada ove su stvarno bile iz apoteke sijale ali eto ipak mora grebanje!
Ništa, HVALA vam puuuno!
[ Zlatni_bg @ 17.12.2018. 04:51 ] @
Generalno u ovom postupku, ako jednu stvar ne odradis kako treba, ode sve dodjavola. Ja sam zato i batalio samostalnu izradu plocica. Radije cu po protobordu da lemim nego opet da se zezam sa stampanjem, smirglanjem i ciscenjem, peglanjem, potapanjem u kiselinu, ciscenjem, busenjem rupa, ciscenjem prasine i uklanjanjem celog krsa koji pritom napravim...

Jeftino je ljudi danas da se poruce plocice iz kine. Ne maltretirajte sebe, najgore je kad foto postupak ne uspe. Ceo dan ode na pravljenje plocice.

Iako verovatno imamo temu ali je neki nisu citali, nesto sto se secam a da mi je radilo posao kada sam se bavio samostalnom izradom plocica:

- ukoliko nemate NOV stampac i prvi toner, stampajte u kopirnici i trazite MASNI papir, znaci ne foto papir nego masni papir za kalendare i slicno (em se ne topi/cepa od pegle em najbolje prenosi boju)
- Imajte strpljenja s peglom i vrlo dobro!!! pricsvrstite papir na pertinaks, ne sme da seta ni mikrometar! Prelazite vise puta, ne zadrzavajte peglu u jednom mestu dugo
- Ne preterujte sa hemikalijama vec slobodno razblazite sa vodom - bolje polako da se skine bakar nego da imate nagrizene vodove
- koristite neki drzac sa busilicu kako bi vam rupe najbolje ispale, a ne da burgija slucajno sleti i s*ebe vod
- ne radite ovo sebi nego porucite plocice iz kine
[ denisu @ 17.12.2018. 05:58 ] @

Ma meni ovako najviše odgovara. Ipak izadje me jeftinije, znam da mogu raditi sam (ali eto nisam uspeo iz prve baš hehee ) i trebalo bi mi što brže da završim danas-sutra. Nije mi teško malo se zezam sa štampačem, malo sa peglom malo hemijom... A ovako prvo treba da objasnim kinezu koje dimenzije mi treba pa tačno koliko i gde da mi ostave malo više prazno mesto.. pa dok on razume ili nije pa prepravi ponovo vodove pa sve to dok čekam da mi stiže mesec dana... ovo mi je mnogo lakše.
- Ako su u pitanje komplikovana šema i ne znate sami uraditi vodove i PCB sa šeme onda ne kažem možda je lakše poručiti!
[ denisu @ 17.12.2018. 20:41 ] @

Ne znate, mogu da koristim sa druge strane ploče da bi ostala sa slojem bakra (lak za kosu u dva-tri sloja)? Ili šta bi bilo najbolje premazati ili... celu tu ploču veličine A4?
[ zica49 @ 17.12.2018. 20:50 ] @
Samoljepljiva tapeta,siroki salotejp i jos svasta
[ denisu @ 17.12.2018. 21:10 ] @

Znači može selotejp, a neće se odlepiti u kiselinu!
OK onda, imam one braun za kartonske kutije pa ću zalepiti na sve ploče.
Zahvaljujem ti puno drugaru moj ;)
[ denisu @ 22.12.2018. 17:52 ] @
- Drugari pomozite ne umem ja sam ovo sa štampanim pločama odraditi!
Skoro sam uspeo, Štampao na tanak papir, sa peglom posle izgledalo kolko-tolko OK na pločama. Veoma malo sam imao prepravljati i sa markerom ali je bilo u redu!
Medjutim kada sam ubacio u kiselini počela je kasnije štampu da pojede kao i sve prepravke sa markerom, a ploča još nije bila gotova ni 50%. Možda nemam dobar marker za ovu namenu a i moj toner od štampača je pri kraju pa ne štampa jednako i plašim se da ne uništim sve ploče bez veze.
---------------------------------------------------
- - MOLIM ako neko može, želi, hoće da mi to odradi ko malo više zna od mene i ima i prostoriju. Ja u stanu u jednu sobu gde je tu i malo dete nemam baš veliku mogućnost...
Imam 13 ploča takvih da odradim gde dve od tih sam več ja probao pa ako može se nastaviti tamo dobro ako ne, u redu. Od tih mojih ploča i ako uspete 80-90% da izvučete odlično bi bilo, jer ne mora perfektno sve da bude. Bitno mi je da mogu lemiti par delova. Ploče su perforisane na manje pločice, tako da je mnogo lakše ostaviti ih tako (kao sada velike) jer lakše se to odjednom obradi. Veličina ploča je 24x21cm širina tačno A4 formata što je super jer se tačno A4 papir postavlja na nju.
- Štampani vodovi nisu komplikovani nego su lepi i debeli 2-4mm. Te pločice bi ja kasnije koristio za neko uključivanje prekidačima za LED diode.
----------------------------------------------------
- Da li vi želite da mi uradite sa štampačem i peglom ili nekim foto postupkom ... kako god neko misli da može. Samo mi je bitno da stavite tu stampu na nju i ubacite u kiselinu. Ne treba da kalaišete vi vodove na kraju niti jedna rupa ne treba da bušite. Jer ja ću lepiti posle te prekidače direktno na vodove. Štampu sam ja uradio tačno u WORD-u ja ću vam poslati emailom moj Word i već imate tačno sve. Jedino da ako možda imate drugi Word...itd, onda možda će malo odstupiti pa se mora korigovati (levo desno) dok se ne centrira da ispada tačno, ali možda ni ne treba. Ja ću poslati i nekoliko već odštampanih kako izgleda kod mene pa ćete vi uporediti.
- - - Ko može odraditi moje štampane ploče ja ću uplatiti prevoz (napred-nazad), poslaću dve sone kiseline, dva hidrogena od 12%, nov kuhinski sundjer i žicu heheee, veliku flašicu acetona, dve table šmirgle od (270 i 320), nekoliko foto-papira i veliku plastičnu providnu posudu sa Klik-Klak poklopcem da ne bi smrdela prostorija da može stati ploča unutra i 60eura(7000din). Nadam se da je korektno sa moje strane!
-Ko to zna, želi odraditi ili znate ko bi mogao...,molim da mi javite ovde ili pišite mi na PP-poruci ili preko emaila: [email protected]
Znači za 13 ploča (kvalitetan vitroplast) da nalepite štampu pa u kiselinu. Ja ću već spremiti pločice za štampu očistim-ošmirglam sve... Javiteee čekam!
HVALA onom ko može mi pomoći i možda uspeti do kraja sa mojim prekidačima i idejama...!


https://i.postimg.cc/B646gfwR/b.jpg
https://i.postimg.cc/VvTX2C1p/20181223-102509.jpg
https://i.postimg.cc/MKVphT2g/e.jpg






[Ovu poruku je menjao denisu dana 23.12.2018. u 10:59 GMT+1]
[ DSL @ 22.12.2018. 18:09 ] @
OMFG

Prva gr3ska je sto sve radis tonertransfer metodom...
Druga sto odmah rokas ceo A4 format
Trece, sto radis iz Worda
Cetvrto, kako je radjeno rezanje ploca/panelizacija?
[ denisu @ 22.12.2018. 18:35 ] @

Hvala za javljanje!
Zato što ja samo tako znam i umem. Nisam uradio ovo često niti sam imao priliku drugačiji metod probati. Zato eto molim nekoga ko to zna i može i ume drugačije.
Penetraciju mi je radio neki čovek na tačnu moju dimenziju i po želji lako se cepaju.
[ baki. @ 22.12.2018. 20:28 ] @
Interesantno kako je tih 10 -15 lampi za lov ili bolje da kažem krivolov poraslo na, ako me dobro služi matematika, ni manje ni više nego 728 komada, koliko staje tih prekidača na tih 13 ploča.
Znao sam od samog početka kad mi je stiglo pitanje na pp, da se ne radi o nikakvom "poklonu", već o dobroj zaradi, sto mi lično ne smeta. Svako treba da jede leba i bude adekvatno plaćen za svoj rad.

Smetaju mi druge stvari, a to je kad me neko pokušava neuverljivom pričom izmanipulisati, pogotovo da pravim nešta čije korišćenje nije dozvoljeno zakonom (koliko je meni poznato), a i da je dozvoljeno meni lično ne izgleda ispravno.

Evo za tu priliku "copy-paste" jednog člana pravilnika koji govori malo na tu temu:


P R A V I L N I K O KORIŠĆENJU LOVIŠTA
KOJIMA GAZDUJE LOVAČKI SAVEZ SRBIJE
PREKO LOVAČKOG UDRUŽENJA

Član 18.
Nije dozvoljen lov divljači:
1. U vreme kada je vidljivost znatno smanjena, usled magle, jake kiše, snega i sl.;
2. Noću, jedan sat pre izlaska i jedan sat posle zalaska sunca, osim divljih svinja, medveda i vuka
u noći sa mesečinom, dočekom sa čeke.


Koliko vidim nigde se ne spominje korišćenje reflektora što znači da nije predviđeno, a samim tim ni dozvoljeno.


Ovo na kraju što si napisao da ti je neki čovek uradio penetraciju na tačno tvoju dimenziju ne bih da komentarišem, ali moram da napišem da se i to kosi sa mojim načelima.

Pozdrav i lako cepanje...
[ denisu @ 22.12.2018. 21:00 ] @
Što se tiče lova ko šta koriste i da li lovci koriste lampe ili šta god... to nije moje. ne idem u lov niti sam lovac!

- Jeste krenuo sam na ideju da probam upravo mojim nekim drugarima i poznanicima koji su lovci napraviti im da bi isprobali neke prekidače sa malo kvalitetnjim mikro-prekidačima u sebi jer neke lampe su veoma snažne i neki put te male prekidače ne izdrže. Ali nije u pitanju samo lov nego sam ja razmišljao za sve kućne ručne lampe, bicikle, kampovanje,pecanje itd... Zato sam krenuo probati ja to nekako i napraviti (uspeti ili ne to ko zna).
- Medjutim nasao sam upravo ovog čoveka koji je rekao da ima kvalitetne štampane pločice a i na mašinu može perforaciju (naravno na željene dimenzije)... a sve to za veeoma male pare (kao što sam i rekao na početku) jer njegove kolege u firmi nisu dobili mesecima plate.. pa im dobro došao svaki dinar, upravo sam razmišljao da ako napravim nek pravim i više pa i ako uspem sa time bilo bi dobro ako ne ne...
Da ne kažem da sam na kraju dobio na poklon par stotina jer nisu ni brojali kada su sekli (perforirali)zato imam toliko pa sam razmišljao bolje da sve stavim u kiselinu. Sada sam preko 100 već uništio uništiće se još...
[ denisu @ 31.12.2018. 12:00 ] @
Samo da javim!
- Jako puno vas me pitaju za osobu koja ima veoma kvalitetne stampane ploce i koji sece na odredene dimenzije perforacijom i to veoma jeftino. Nikakav problem dacu svima broj telefona te osobe na PP bez vecih problema.
- Takodje mnogo mojih drugara odavde i poznanika sa ovog foruma nude mi pomoc oko mojih stampanih plocica sta da radim, kako ili ko da ih odradi...
Hvala vam iz srca, nasao sam vec veoma dobru osobu aktivnog naseg clana sa elitesecurity foruma koji je profesionalac i on ce mi to odraditi bez problema.
Zahvaljujem se svima na pomoc, komentare, predloge, razne informacije... i svima želim jednu sretnu i novu 2019 godinu.
Živeliii!

[Ovu poruku je menjao denisu dana 02.01.2019. u 11:26 GMT+1]
[ samuki @ 31.12.2018. 14:08 ] @
Jesam zagovornik diy ali ima nesta sto se neisplati kad su kinezi tako jeftini 😁
Sta ces za oklop tih lampi od cega praviti?
Led diode da bi imale fokus moraju imati sociva! Itd

Uzeo sam ovu led lampu kinesku za skoro pa djaba i ima sve, kuciste za tri baterije, oklop, led diodu sa socivom i podesavanje fokusa. Sretna nova 2019.


[ yz7myg @ 31.12.2018. 14:13 ] @
Citat:
baki.:
Interesantno kako je tih 10 -15 lampi za lov ili bolje da kažem krivolov poraslo na, ako me dobro služi matematika, ni manje ni više nego 728 komada, koliko staje tih prekidača na tih 13 ploča.
Znao sam od samog početka kad mi je stiglo pitanje na pp, da se ne radi o nikakvom "poklonu", već o dobroj zaradi, sto mi lično ne smeta. Svako treba da jede leba i bude adekvatno plaćen za svoj rad.

Smetaju mi druge stvari, a to je kad me neko pokušava neuverljivom pričom izmanipulisati, pogotovo da pravim nešta čije korišćenje nije dozvoljeno zakonom (koliko je meni poznato), a i da je dozvoljeno meni lično ne izgleda ispravno.

Evo za tu priliku "copy-paste" jednog člana pravilnika koji govori malo na tu temu:


P R A V I L N I K O KORIŠĆENJU LOVIŠTA
KOJIMA GAZDUJE LOVAČKI SAVEZ SRBIJE
PREKO LOVAČKOG UDRUŽENJA

Član 18.
Nije dozvoljen lov divljači:
1. U vreme kada je vidljivost znatno smanjena, usled magle, jake kiše, snega i sl.;
2. Noću, jedan sat pre izlaska i jedan sat posle zalaska sunca, osim divljih svinja, medveda i vuka
u noći sa mesečinom, dočekom sa čeke.


Koliko vidim nigde se ne spominje korišćenje reflektora što znači da nije predviđeno, a samim tim ni dozvoljeno.


Ovo na kraju što si napisao da ti je neki čovek uradio penetraciju na tačno tvoju dimenziju ne bih da komentarišem, ali moram da napišem da se i to kosi sa mojim načelima.

Pozdrav i lako cepanje...

Baš me interesuje od koje je godine taj pravilnik i njegov član 18?Pošto je medved trajno zaštićena divljač u RS.
Lampom se mogu loviti predatori cele godine i divlje svinje po kalendaru lova.Svaki ostali lov sa lampom je nedozvoljeni lov-možda i krivolov sve zavisi ko ga izvodi dali poseduje dozvolu za lov ili ne.
Što se prekidača tiče Denise imaš da ih naručiš iz Kine.Nemoj ih naručivati više od 3 komada jer možeš imati probleme sa carinom,moraš imati firmu jer smatraju da se baviš preprodajom.Ako ti treba više komada naruči na neke rođake komšije prijatelje.Ili ako imaš nekog u inostranstvu pa na njeegovu adresu naručiš neku veću količinu.I ovde kod nas se prodaju od 500 do 800 dinara.
[ denisu @ 31.12.2018. 16:24 ] @
Hvala drugari moji!
Samo najbolje vam zelim u ovoj 2019 godini! Sada sam zavrsio rastilj pa se spremimo polako da udjemo za par sati u novu nadam se bar malo bolju od ove predhodne godine. Radost, srece i zdravlje to nam je bitno a pare... pare ima to nije uopste problem za nase drzavljane heheee.
- - Ziveliii pa dace nam BOG i nama dobro da se lepse i vise druzimo na ovom forumu, i ne samo...

- - SRECNA VAM SVIMA NOVA 2019 GODINA!!!

[Ovu poruku je menjao denisu dana 02.01.2019. u 11:27 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao denisu dana 02.01.2019. u 11:29 GMT+1]