[ icxxris @ 22.12.2018. 16:33 ] @
Da li neko ima iskustva sa malware-om koji ubacuje kod u razne fajlove na sajtu koji vrsi redirekciju sa pretrazivaca (Google, Yahoo...) na tudje sajtove ? Da naglasim da sam sajt radi bez problema, redirekcija se dogadja kad neko preko Googla ulazi na sajt.
Taj kod nekada sam nadjem rucno a nekad skeniram addonom Wordfence pa ga obrisem. Onda radi normalno mesec-dva pa se opet pojavi u nekom drugom fajlu. Preduzeo sam puno toga sto se tice sigurnosti (preporucene dozvole fajlova i sl.), sam Wordppress i dodaci su uvek apdejtovani, ali se problem ponavlja.
[ CyrusXxXxX @ 24.12.2018. 15:30 ] @
Jedno pitanje da li koristiš nulovan sadržaj, poput šablona ili dodataka na dotičnom sajtu?
[ Predrag Supurovic @ 24.12.2018. 22:50 ] @
Kad ti se jednom uvuce mallware tesko ga je ocistiti.
Instliraj ceo Wordpress od pocetka. Nemoj koristiti nista od koda sa starog sajta.
[ icxxris @ 05.02.2019. 09:57 ] @
Našao sam zanimljiv i besplatan program za skeniranje PHP koda koji radi na Windowsu. Radi se o programu aibolit-for-windows-en.
Dakle, skinete fajlove sa svog sajta, smestite u folder "site" koji ćete napraviti unutar foldera aibolit-for-windows-en i pokrenete odgovarajući BAT fajl. Rezultat će biti generisan u HTML fajlu.