[ bananaphone @ 01.01.2019. 16:38 ] @
Posto kvalitetu sadrzaja jednog foruma najvise doprinose kvalitetni moderatori, ja predlazem da se omoguci pregled svih porukica koje je jedan moderator brisao drugim clanovima, da vidimo koliko su bili objektivni a koliko su koristili svoju poziciju da se obracunaju sa neistomisljenicima i time umanjili kvalitet diskusija.

Mislim da bi to doprinelo transparetnosti uredjivanja foruma i samim tim podiglo svest moderatora i nateralo ih da se ozbiljno bave problemima koje zaista ovaj forum pogadjaju.
[ bananaphone @ 01.01.2019. 17:10 ] @
Funkcionise po principu privatne svojine, vlasnik treba da odluci da li je u njegovom interesu da ovaj forum vodi na ovaj ili onaj nacin.

Jedini cilj koji treba da ima vlasnik jednog foruma je broj posetilaca, sto se onda pretvara u generisanje love od reklama.

E sad ja ne znam da li bi vlasnik foruma privukao vise ljudi sa ovim mojim predlogom, mozda bi uredjen forum imao manje poseta nego sto ih ima sad.

Posto smo zapoceli 2019-tu godinu sa predlozima kako da se unapredi ovaj forum, ja dajem svoju ideju, koja bi sigurno pomogla regulaciji i pracenju sta rade moderatori, recimo koliko porukica brisu nedeljno, na koliko tema, da li su bili aktivni selektivno (samo odredjene teme, odredjeni korisnici, odredjeni vremenski period) i ono sto je najvaznije da li zaista uredjuju forum ili brisu porukice koje nisu u skladu sa njihovim licnim pogledima i stavovima itd.
[ vladd @ 01.01.2019. 18:06 ] @
Citat:
bananaphone:
Posto kvalitetu sadrzaja jednog foruma najvise doprinose kvalitetni moderatori...


Ovu tvrdnju zaboravi.

Em modovi nisu psihijatri, em nisu ministri policije...pa sta treba neko da moderatoru baca bombu u dvoriste zato sto psihopati nije dozvolio izlive na javnom forumu?

Forum ne cine moderatori, vec korisnici, njihovo znanje, pismenost, vaspitanje i odmerenost.

Nazalost, zivimo u zemlji pretezno nepismenih, bahatih i bezobraznih, a rado agresivnih, naucile ih farme i slicno...
[ bananaphone @ 01.01.2019. 18:20 ] @
@vladd - ja predlazem transparentnost rada moderatora. Ne trazim da moderatori rade nesto sto moze da ih izlozi problemima. Dakle rade sto su radili i do sad, ali se javno vidi to sto rade. Slicno predlogu o transparentnosti like-ovi.

Forum uveliko cine moderatori, zato sto oni formiraju bazu korisnika i tema koje postoje na nekom forumu. I videces da u "zemlji pretezno nepismenih, bahatih i bezobraznih, a rado agresivnih" - postoje daleko pismeniji, kulturniji i pitomiji forumi od ovog na kom mi ucestvujemo

[ pajapop @ 01.01.2019. 19:08 ] @
Po meni, moderatori bi trebalo pre svega da kreiraju i iniciraju teme, vodeci racuna o aktuelnim desavanjima u drustvu. A kad neko od korisika pokrene temu, da vode racuna o kvalitetu te teme, i kako se ona uklapa u drustvena desavanja. Vec sam na jednom postu naveo da je trenutna situacija nedostatak ideja i kvalitetnih tema. Na primer tema "Imam li prava da se napijem" je cista glupost koja ne doprinosi nicemu, pa kad se u takvim temama nadju "trolovi i trolovanje", onda su oni kao za nesto krivi. A sama tema je takva da se i ne moze drugacije. Zasto trolovanja nema na auto forumu, tehnickom forumu i drugim strucnim forumima?...Ja ovaj MadZone forum i dozivljavam kao neki "neozbiljni" forum, pa je onda i to trolovanje za mene OK. Neozbiljan forum - neozbiljni korisnici...Ali, meni je to zabavno...otvaraju se neki ventili...Cudi me da se ne otvori forum za medicinske teme.
[ bananaphone @ 01.01.2019. 19:31 ] @
@pajapop - ovo je obrnut princip. Jasno se vidi kad moderacije zakaze tako sto ne brise teme i porukice koje bi trebalo da brise. Odnosno vrlo je transparentno to sto oni NE urade :).

Ja predlazem da se vidi ono sto oni rade, odnosno kako svojim radom doprinose kvalitetu foruma.

Meni je u poslednjih par sati pobrisano 10-tak porukica na jednoj temi, a siguran sam da je pobrisano i dobar broj porukica drugih ljudi koji su se potrudili i izneli mesljenje na toj temi. Siguran sam da bi vecina clanova ocenila te postove kao neprimerene ili nekvalitetne, ili kako nesto cemu nije mesto na MZ-u, ja samo predlazem da se na profilu moderatora jasno vidi njegov doprinos, odnosno kad oceni da je odredjena porukica trolovanje, da se vidi njegova ocena i obrisana poruka.

Ja sam za to da posto se insistira na transparentnosti, krene od transparentnosti moderacije.
[ bananaphone @ 01.01.2019. 19:36 ] @
Mislim da je stvar i sira, recimo mozes da imas moderatore koji mesecima nisu radili svoj posao, to bi bio signal da je potrebno jos moderatora i neki drugi clanovi bi mogli biti promovisani u moderatore. Videlo bi se da moderatori uredjuju samo odredjene teme koje njih zanimaju, ili su pristrasni ili koriste privilegiju moderacije da se obracunaju sa neistomisljenicima..

Shvatas - moze da se vidi uredjivacka politika celog foruma jasno i transparentno...
[ Miroslav Jeftić @ 01.01.2019. 19:43 ] @
Ranije nije bilo potrebe za tim, bio je ceo tim administratora, super moderatora i moderatora i nije bilo ni zamislivo da jedan čovek može da uređuje forum kao da je u pitanju njegov lični blog, kao što to imamo danas.
[ Bradzorf012 @ 01.01.2019. 19:54 ] @
Dva moderatora se ponašaju kao kabadahije, kao da je ovo njihova privatna prćija. Jedan čak otvara temu i krajnje nevaspitano denuncira člana foruma, briše poruke i još samouvereno kaže kako će to i ubuduće raditi. Takvo ponašanje nije samo za ban, nego za smenu sa funkcije moderatora.

Kakva blamaža!
[ bananaphone @ 01.01.2019. 20:05 ] @
@Bradzorf012 - vidi ti sad mozes da tvrdis nesto - a moderator nesto drugo.

JA ne znam ko je u pravu, da li je taj clan foruma zasluzio da mu porukice budu obrisane ili da popije ban mogu da ocenim tek kad vidim sta je pisao. Nisam video ni porukice ni razloge sto su obrisane, niti ti mozes da dokazes svoj stav niti moderator moze da pokaze svoje razloge.

Da su stvari transparentnije - trece lice bi jasno imalo uvid u kvalitet obrisanih sadrzaja i naravno ako imas clana cijih 30% porukica je obrisano, mozes na osnovu obrisanih porukica da vidis o kakvom coveku se radi! I ako te porukice vise nisu deo konkretne teme!
[ bananaphone @ 01.01.2019. 20:35 ] @
@Shadowed - da li sam rekao ista degradirajuce ili lose?

Predlog je iskren i po meni koristan za sve, i mislim da bi doveo do veceg kvaliteta diskusija na forumu...
[ bananaphone @ 01.01.2019. 21:20 ] @
Citat:
Shadowed: Ne kazem za predlog nego za tu poslednju poruku. Inace nema dve teme. Kad je video da se ispalio sa optuzbama za Sceku, obrisao je

Sto se predloga tice, nemam nista protiv. Stavise, to bi bilo jako lako implementirati. Obrisane poruke su u Recycle bin forumu odakle se posle nekog vremena automatski brisu potpuno (osim kada Nebojsa umesto da obrise poruku premesti u forum Arhiva pa tako ne dobijes poruku da ti je poruka obrisana jer tehnicki i nije). Dovoljno bi bilo da taj forum bude read-only za ulogovane korisnike koji nisu moderatori i da se u poruku prilikom brisanja automatski doda nesto tipa "Obrisao taj i taj tad i tad" slicno kao kod izmene.


Ma bre


Ja bi vezao obrisane poruke za profil moderatora i profil onog cije su poruke obrisane... Pa svakom nek bude na cast...
[ vladd @ 01.01.2019. 21:24 ] @
Citat:
bananaphone:
@vladd - ja predlazem transparentnost rada moderatora. Ne trazim da moderatori rade nesto sto moze da ih izlozi problemima. Dakle rade sto su radili i do sad, ali se javno vidi to sto rade. Slicno predlogu o transparentnosti like-ovi.

Forum uveliko cine moderatori, zato sto oni formiraju bazu korisnika i tema koje postoje na nekom forumu. I videces da u "zemlji pretezno nepismenih, bahatih i bezobraznih, a rado agresivnih" - postoje daleko pismeniji, kulturniji i pitomiji forumi od ovog na kom mi ucestvujemo :)



To je imaginarno, kao i mir u svetu. Ne znam da li je bila mirna neka sekunda od postanka covecaanstva.

Moze da se predlozi i clanarina na forumu, pa da se selektuju ultradokoni trolovi koji setaju po deseinama foruma, neka ih neka setaju, ali koliko para imaju.

Ja koliko znam, a na netu sam prakticno od postanka net-a, forum su oduvek cinili korisnici, na dobrim i strucnim forumima, sa pristojnim i uljudnim sagovornicima, moderatori se prakticno i ne vide, ili su aktivni ucesnici u korisnim diskusijama...

Sta ima oni da otvaraju teme i prave pozoriste sa programom rada, svako otvara temu i diskusiju o detalju koji ga zanima, a ostali se manje ili vise korisno pridruzuju diskusiji...
[ Bradzorf012 @ 01.01.2019. 21:28 ] @
Evo, ja bih da pitam. Ko mi je od moderatora i zašto obrisao sliku iz profila?
[ bananaphone @ 01.01.2019. 21:42 ] @
@vladd - opet ti kazem - ti uredjivackom politikom privlacis odredjen sloj ljudi na forum, i diktiras nacin komunikacije. Mislim hebiga - onda da izbacimo moderatore, koji ce klinac kad nicem ni ne sluze?

Ti si mator pa pricas o forumima sa pocetka Interneta, ja sam dobar deo ucesnika na tehnickim forumima sa ES-a upoznao licno 2000-tih, sto ono - kao ajde na pivo, sto poslom, svi smo se vrteli po istim firmama. Gradio se nekakav pozitivni duh ucenja i razmene znanja. Sta ces moderisati temu o OSPF protokolu izmedju ljudi koje sreces par puta godisnje po koje-kakvim okupljanjima i koji se i onako potpisuju punim imenom i prezimenom na forumu...



Citat:
Bradzorf012: Evo, ja bih da pitam. Ko mi je od moderatora i zašto obrisao sliku iz profila?


Lepsi si ovako.
[ Bradzorf012 @ 01.01.2019. 21:45 ] @
I još nešto da pitam. Ako je stari način obračunavanja lajkova sabirao date i primljene lajkove, kako sada neki imaju manje, a neki više lajkova?
[ pajapop @ 01.01.2019. 21:54 ] @
Koji blam...Moderator pokrene temu, a onda izbrise istu...I sto se tice tih lajkova, ja do sada nikad nikog nisam lajkovao do pre neki dan, i sve ukupno imao sam po toj evidenciji 5 lajkova. A sad kad pogledam moj profil imam pfreko 560...apsolutno nemoguce...I koliko primecujem, svima se broj lajkova povecao a moderatoru se smanjio...Toliko sam primetio...I po cemu je Sceka uopste proglasen za trola? Koliko se secam, njegovi postovi su uvek bili opsirni, dobro sroceni, smisleni...kulturni...I na kraju posta uvek je ispisivao "Pozdrav"...I ako je to proglaseno za trolovanje, onda mi ovo lici na "lov na vestice"...Nesto nam se sprema....
[ Bradzorf012 @ 01.01.2019. 22:05 ] @
Počeo je da briše sve redom što mu se ne dopada, dobro si rekao: lov na veštice.

Što se Šćeke tiče, uopšte se ne slažem sa pomenutim gospodinom, ali to je neki petnaesti par opanaka. Staviti na stub srama člana foruma samo zbog sopstvene paranoje, pa još to uraditi kao moderator. Strašno.

Što se lajkova tiče, imam utisak da se i tu nešto mućka. Odjednom, neki članovi imaju više, a neki manje lajkova nego što su imali. Smehotres samo takav.
[ SG kamikaza @ 01.01.2019. 22:09 ] @
Ja pokušavam da povučem paralelu između izjave da je na AZ @bordzija cveće i da je super u odnosu na neke druge... I toga da prema @Sceka postoji neki lični animozitet te da se isti javno proziva za nešto bzz... Ne ide mi nikako.

Ali slažem se sa bananom, u potpunosti, tj sa predlozima koje je izneo.
Pored toga, bitnije za neki kvalitet diskusija na forumu, je i pronalazak nekog krajnje efikasnog načina za regulisanje "ponašanja" nekih višestrukih povratnika, koji uvek osećaju da još nešto dodatno moraju da "objasne" i onda nastave po starom.
I da se za sve što ima bilo kakve veze sa: Draza, Tito, četnici, partizani, rat, klanja, jame, sablje, sekire.... I ostalim shranjima, uvede nulta tolerancija.
[ bananaphone @ 01.01.2019. 22:21 ] @
Citat:
SG kamikaza:
Ja pokušavam da povučem paralelu između izjave da je na AZ @bordzija cveće i da je super u odnosu na neke druge... I toga da prema @Sceka postoji neki lični animozitet te da se isti javno proziva za nešto bzz... Ne ide mi nikako.

Ali slažem se sa bananom, u potpunosti, tj sa predlozima koje je izneo.
Pored toga, bitnije za neki kvalitet diskusija na forumu, je i pronalazak nekog krajnje efikasnog načina za regulisanje "ponašanja" nekih višestrukih povratnika, koji uvek osećaju da još nešto dodatno moraju da "objasne" i onda nastave po starom.
I da se za sve što ima bilo kakve veze sa: Draza, Tito, četnici, partizani, rat, klanja, jame, sablje, sekire.... I ostalim shranjima, uvede nulta tolerancija.


Po meni treba da se moderise nacin komunikacije, a ne ucesnici i teme. Ipak je ovo MZ...

Ali to je nekakav drugi par opanaka. Pocetak sveg je transparentnost, ako nekog opsujes i moderator ti obrise porukicu i banuje te na jedna dan - ne mozes da se vratis i cvilis na nepravdu, lepo se vidi sta si radio i zbog ceg si sutnut...

A i bilo bi vece poverenje u moderatore da se vidi da rade svoj posao savesno i korektno... Kliknes na profil i vidis - covek danas cepnuo 10 porukica koje brat bratu i zasluzuju da budu obrisane... Pa onda otvoris profil lokalnog trola pa vidis kakva sve baljezganja su mu pobrisali moderatori i odmah znas s'kim imas posla...


EDIT: samo vi lajkajte valerijan-ovu porukicu, pa kad Gojko stavi transparentne lajkove - hebali ste bodljikavo prase s' pogresne strane
[ valerijan @ 01.01.2019. 22:25 ] @
Slobodno lajkujte, preuzimam odgovornost...plus nudim lajk za lajk.


[ SG kamikaza @ 01.01.2019. 22:37 ] @
Citat:
Po meni treba da se moderise nacin komunikacije, a ne ucesnici i teme. Ipak je ovo MZ...


Po meni, sve tri stavke, tim redom kako si ih i navodio.
Kad moderisanje načina komunikacije nema željenog efekta, moderisati učesnike iste. Kao krajnju meru iskoristiti mogućnost moderisanje cele teme, na odgovarajući način.

Citat:
Pocetak sveg je transparentnost, ako nekog opsujes i moderator ti obrise porukicu i banuje te na jedna dan - ne mozes da se vratis i cvilis na nepravdu, lepo se vidi sta si radio i zbog ceg si sutnut...

A i bilo bi vece poverenje u moderatore da se vidi da rade svoj posao savesno i korektno... Kliknes na profil i vidis - covek danas cepnuo 10 porukica koje brat bratu i zasluzuju da budu obrisane... Pa onda otvoris profil lokalnog trola pa vidis kakva sve baljezganja su mu pobrisali moderatori i odmah znas s'kim imas posla...


Ne bi bilo loše, jer o nekome više govore bas te obrisane poruke.

[ Nebojsa Milanovic @ 01.01.2019. 22:44 ] @
@pajapop

Nisam ja obrisao temu za Šćeku, cela tema je tu i sklonjena je u Arhivu ESa (nisam je ja sklonio).

@banana

To što tražiš postoji oduvek. Poruke na ES-u koje su obrisane se ne brišu fizički, nego se samo prebacuju u forum koji je vidljiv Administraciji foruma, ne i običnim korisnicima.

[ bananaphone @ 01.01.2019. 22:47 ] @
@SG kamikaza - pazi na nekom drugom forumu da, ali na MZ, ljudima treba dati slobodu da diskutuju o cem hoce.

Za drugi deo - pa kako ne, to je i osnovna ideja... Obrisane poruke ne doprinose temi ali doprinose kredibilitetu ucesnika...


EDIT. Nene Nebojsa, ne predlazem ja da porukice ostanu vidljive adminima, nego da budu vidljive svima i vezane za profil.

Recimo na temi koja je obrisana ja sam poslao xy porukica koje si ti revnosno brisao. Te porukice ne treba da stoje na temi, takva su pravila igre foruma, ako moderator obrise, nema sta da trazi na temi... To ostaje kako je i bilo.

Ali treba da stoje na tvom profilu, lepo kliknem na Nebojsin profil i vidim koje porukice je on brisao i sa kojim razlogom, pa da vidimo da li se vodis objektivnoscu i savescu ili necim drugim. I na kraju krajeva koliko se uopste bavis forumom itd...

Onda lepo odes na moj profil pa vidis moje porukice koje su obrisane, pa vidis da sam nekom psovao majku, neku temu trolovao, negde slao neprimerene sadrzaje - i shvatis sa kim imas posla...

Na kraju krajeva ovaj predlog je samo eho tvog predloga da se transparentno vidi ko sta lajkuje - i naravno to isto podrzavam, kao sto sam ti napisao na ugasenoj temi, nemam porblem sa temom nego sa nacinom kako si je ti izneo...
[ mjanjic @ 01.01.2019. 23:18 ] @
Da uvedemo nindža revizore :)

[ Everbot @ 01.01.2019. 23:24 ] @
Dobra je ideja. Podržavam! Pa da vidimo ko su trolovi, ko administratori, a ko admintrolovi i krtice. Trolovi su se infiltrirali svuda. Zapamtite ovo što ću vam reći, onaj administrator koji se bude najglasnije bunio protiv ove ideje to je krtica koja podriva forum!

P.S.
Lajk od mene za Valerijana. Znam da ti iz nekog razloga, tebi poznatog, nisam simpatičan, ali obećao si, lajk za lajk.
[ Whitewater @ 02.01.2019. 00:37 ] @
da li se to bananaphone diskretno kandiduje za moderatora ?

to bi bilo kao ono kad su raspisali konkurs za sefa vatrogasnog pa se javio piroman i rekao: izaberte mene, ja, UZIVAM U POZARIMA !
[ Everbot @ 02.01.2019. 00:45 ] @
Čovek je izneo konkretan predlog. Nije tema da li Bananaphone treba da bude admin ili ne, već konkretno unapređenje foruma. Predlog je usmeren protiv admintrolova, a ta vrsta je najgora i ne treba je mešati sa običnim poštenim trolovima koji jedva sastavljaju kraj s krajem. Interesantno je da obične, vredne i poštene trolove najviše proganjaju admintrolovi, valjda zato što se stide svojih korena.
[ bananaphone @ 02.01.2019. 07:01 ] @
Citat:
Whitewater:
da li se to bananaphone diskretno kandiduje za moderatora ?

to bi bilo kao ono kad su raspisali konkurs za sefa vatrogasnog pa se javio piroman i rekao: izaberte mene, ja, UZIVAM U POZARIMA !


Normalno, hocu da skrenem paznju na sebe vlasniku foruma, satro korektnim predlozima da se unapredi forum, da mi ponudi da budem moderator. A posle toga svi ste nahebali, ti si prvi na tapetu!!!
[ Whitewater @ 02.01.2019. 07:07 ] @
jesi se prvo umio i popio kafu ili si odmah seo da teras pravdu ?
[ bananaphone @ 02.01.2019. 07:15 ] @
Citat:
Whitewater: jesi se prvo umio i popio kafu ili si odmah seo da teras pravdu ?


Ko ima sitnu decu popijo je 3 kafe i rakiju od jutros...
[ Whitewater @ 02.01.2019. 07:43 ] @
pitam te zato sto se redovno javljas svakog jutra oko 8h i zapocinjes rasprave , u sustini, sam sa sobom.

recimo ja sam -9h razlika u odnosu na vas i kad je meni vece forum je mrtav jer je gluvo doba. I redovno preko RSS mi iskoci neka tvoj poruka medju prvima ))) sabajle sto bi rekli tamo neki...

u onom topicu o slobonoj trgovini ja sam shvatio da si ti neki troll tipa smarac... prvo nisi mogao da shvatis ni posle 3-4 strane razliku izmedju carina i slobodne trgovine... zatim si cas bio za protekciju, a cas a globalnu otvorenu ekonomiju, da bi posle poceo da se bunis oko nekog bicikla.

mislim, nemoj da se ljutis, ali nisi ti bas sasvim cist !
[ gilopile @ 02.01.2019. 08:00 ] @
Citat:
Bradzorf012:
I još nešto da pitam. Ako je stari način obračunavanja lajkova sabirao date i primljene lajkove, kako sada neki imaju manje, a neki više lajkova?


Nedavno i ja primetih te lajkove u profilu, ali nisam ni zao da li su to dati lajkovi sa moje strane ili lajkovi koje su moji postovi dobili...
Kako rece Gojko, bili su sabrati i jedni i drugi i da je navodno ispravljeno u samo primljene.
Ja sam imao oko 500, a sada oko 1800, tako da ni meni nije jasno o cemu se tu radi. Ti si imao isto preko 1800, a sada 500, hmm.

Sto Kojot rece, nema nikakvog smisla da vidimo date lajkove, vec samo one koji smo dobili imaju smisla. A sto se tice ko ih je dao, moze i ne mora da se postavi listing ili moze recimo poslednih 5 koji su lakovali, sto da ne.
[ bananaphone @ 02.01.2019. 08:00 ] @
@ Whitewater - pa sto bi se ljutio - ko bi normalan ucestvovao na forumu koji se zove MadZone???

Odgovor na temu o slobodnoj trgovini ces naci - na temi o slobodnoj trgovini

EDIT: Ali ajde da povezem imenitelj ove teme i CETA ugovora .

Moja tema predlaze transparetnost u aktivnosti svih korisnika i admina ovog foruma. Fundamentalni probrlem CETA-e, je sto je pregovarana u tajnosti. Dakle ako je CETA zaista u interesu svih gradjana EU, zasto bi pregovori bili tajni?
Mislim da je to fundamentalna logika i nije tesko da se shvati ni na ovoj ni na temi o slobodnoj trgovini.

[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 02.01.2019. u 09:15 GMT+1]
[ Lavlja_Jazbina @ 02.01.2019. 08:55 ] @
Gojko ako si ti ovo osmislio,sam,tvoja ideja,iskreno si me razocarao.Baviti se takvim glupostima je budalastina.

Ako si to uradio po nagovoru svog ORTAĆA nebojse,tu te mogu shvatiti.Taj te jahaha,jahao,davio,zatrpavao mejlovima sve

dok ti nervni sistem nije popustio i ti si podlegao i pristao.Koja je svrha dokazivati nesto tim lajkovima.Pa ja lajk dajem i sa onim

sa kojim sam u "sukobu" na forumu.To sto se pokacim sa nekim ne znaci da ako je nesto rekao smisleno i jeste u pravu u nekoj

temi,pa i u toj pokacenoj,ne dobije lajk.Sta,treba da i tada budem protiv njega.Ne,onda sam protiv sebe i nisam normalan.

E tu je problem sa tvojim ortaĆem,njegova mrznja datira od vremena kada je u temi Sceka pomenuo renta kar i da je iznajmio skodu rs.

Zarko je jos bio moderator,ali avanzovao covek pa digao ruke od foruma a ostao ovaj mali Čoek da daje neciji profil i omalovazava.

To je direktno ugrozavanje necije privatnosti,direktno pokazujes prstom adresu gde se clan nalazi jer on to i ne krije,ne zbog kurccenja

nego stavlja legimitet i iza postovanja na forumu.Da,i sa njim sam imao neka prepucavanja ali me nije sprecavalo da dobije lajk kada je

PO MENI bio u pravu,naravno to drugom mozda nije ali zar bas to nije sloboda misljenja i svrha foruma.

Pa staGojko mislis koliko bi milanovic imao negativnih da mogu da se vide,pa veruj mi koliko svi mi ostali.Znaci da to nesto ne stima.

Brise teme,menja postove.Uostalom vidi i moj pp sa njim kada me pita zasto imam pik na njega,da mu se jos izvinim sto se hvalio

da vozi 180 a ja ga stavio u bisere.

***************************************************************

Radi sta hoces ali onda budi decentan pa napravi iskorak i u predlozima i pitanjima postavi deo:

Obrisane teme i obrazlozenje banovanog korisnika


Onda nek banovani ili obrisana tema dobije smisao,naravno bez replike zato sto.Onako kako bas ti radis.

[ bananaphone @ 02.01.2019. 09:04 ] @
Lave - upravo zato bi lajkovi trebali biti transparentni, odnosno da se vidi ko ti je dao lajk - mislim da bi se mnogi ucesnici ovog foruma sokirali kad bi videli koliko lajkova su dobili od mene

Naravno videlo bi se i kad neki pacenik koji ima nekoliko naloga napise poruku sa jednog naloga a onda sam sebi daje lajkove itd... Odnosno koliko lajkova dobijas od ljudi koji zaista prate i ucestvuju na temi... Koliko lajkova dobijas od ljudi cilje miseljnje mislis da je relevantno, a koliko od ljudi koje smatras budalama
[ vladd @ 02.01.2019. 09:04 ] @
Ja i dalje ne razumem sta ti toliko znaci ta "transparentnost", koja bi to bila vrsta javnog merituma.
Kao da iz vidljivih postova ne mozes da odredis ko je kakav.

Ta transparentnost je osmisljena zarad nekakve jednostavne kontrole. Cega? Marljivosti moderatora i trolova...ekstremno vazan zivotni podatak...

Koji bi bio smisao kontrole korisnika nad moderatorima. Ili obrnuto, da li bi mod trebao prvo da preslisa istoriju trola pre nego sto edituje ili obrise post, ili je post sam po sebi zabo noz u pravila i foruma i pristojnosti.

Forum ima izgled javno vidljivih postova, i cemu prevrnute prljave gace aljkavih postova? U krajnjoj liniji, sta je koga briga sta je ko lupetao izvan pravila u nekom losem trenutku (ne)svesti.

[ anon70939 @ 02.01.2019. 09:05 ] @
Ako je sada ovo u profilu broj dobijenih lajkova, sudeći po Gojkovom odgovoru
https://www.elitesecurity.org/t501154-0#3872932


Ko je vredniji član foruma, Nebojša sa 7000 napisanih poruka i 1000 dobijenih lajkova, ili Sceka sa 2200 napisanih poruka i 4500 dobijenih lajkova?

I dalje ne shvatam odakle mu tolika drskost da otvara onakvu temu... Kao i pravo da briše poruke koje mu se ne sviđaju
[ bananaphone @ 02.01.2019. 09:14 ] @
Citat:
vladd: ...U krajnjoj liniji, sta je koga briga sta je ko lupetao izvan pravila u nekom losem trenutku (ne)svesti.


Vidi vladd - postavljas pitanje, pa onda sam dajes odgovor

Da li bi neko toliko lupetao izvan pravila u nekom losem trenutku, da to lupetanje ostane zabelezeno i jasno i pravedno sankcionisano i podlozno kritici ostalih clanova foruma? Pazi neko sigurno bi, ali dobar deo bi uveo neku vrstu samoregulacije.

Lupetas - mod ti to obrise, ti ponovo lupetas, mod ponovo, treci put - popijes ban... Drugi pogledaju sta si pisao i zasto si banovan i kazu - ok hebiga nek se oladi pa dodje kad se unormali ponovo na forum. Ili pogledaju i kazu - pa ovo je licni obracun moda sa korisnikom koji nije krsio nikakva pravila...

To ti je osnov demokratije - transparentan rad institucija

Sta fali da se uvede malo odgovornosti za nekorektno ponasanje? Hoce da umanji kvalitet diskusija?

Da sumarizujem - ako ti smeta da neko cuva i arhivira "prljave gace", koje si ti sam licno i personalno iznosio na ovom forumu, i sam sebe degradirao i lupetao, ti onda neces ubuduce da iznosis prljave gace, lupetas i degradiras sam sebe. Ili ces nastaviti, ali ces onda biti podlozan objektivnoj kritici "drustva" a i imaces ogledalo gde ces moci malo da sagledas i sopstveno ponasanje.
To i jeste jedna od osnova ovog predloga.
[ bananaphone @ 02.01.2019. 09:26 ] @
Citat:
CoyoteKG:
Ko je vredniji član foruma, Nebojša sa 7000 napisanih poruka i 1000 dobijenih lajkova, ili Sceka sa 2200 napisanih poruka i 4500 dobijenih lajkova?


Pih - nije to nista - ja imam 120 poruka i 1000 lajkova - ljudi u proseku daju 8 lajkova po svakom postu koji ja napisem!
Mada nekako mi 120 porukica deluje malo, da li je moguce da se porukice na MZ ne broje na profilu a lajkovi sa MZ broje ?
[ gilopile @ 02.01.2019. 09:29 ] @
Covek nije moderator tog foruma, pa je mozda nije on licno obrisao :D A mozda i Supermod ima te mogucnosti, to ne bih znao al nije ni bitno.
Al sta bre ima veze, terajte dalje i uzivajte. Od ranog jutra krenuste da se prepucavate.
Mozda i jeste pogresio postavljanjem te teme, al sta da se radi, grese ljudi. Prsti brzi od pameti i to je to. :D

Zato treba da se uvede da user moze da obrise celu poruku u nekom roku, tipa 10 min i ako ga niko nije citirao i sl, da ne narusava celokupni tok rasprave...
Pre je moglo i bilo je ok.
[ bananaphone @ 02.01.2019. 09:49 ] @
Citat:
gilopile:
Covek nije moderator tog foruma, pa je mozda nije on licno obrisao A mozda i Supermod ima te mogucnosti, to ne bih znao al nije ni bitno.
Al sta bre ima veze, terajte dalje i uzivajte. Od ranog jutra krenuste da se prepucavate.
Mozda i jeste pogresio postavljanjem te teme, al sta da se radi, grese ljudi. Prsti brzi od pameti i to je to.


Nije mozda pogresio - sigurno je pogresio .
Ali stvarno i meni vise ide na zivce razvlacenje Nebojse na ovoj temi, pogresio je, pospe se pepelom, kleci na kukuruzu 1 dan i ajde idemo dalje. Sta vise ima da se kaze o tome sta vec nije receno...

Najgore je sto njegov motiv i nacin nisu dobri, ali sam predlog o transparentnosti je potpuno validan. A mi sad raspravljamo samo o motivima i nacinu kako se poneo i to smo apsolvirali, a trebali bi da nastavimo da pricamo o samom predlogu koji je izneo...


Citat:
gilopile:
Zato treba da se uvede da user moze da obrise celu poruku u nekom roku, tipa 10 min i ako ga niko nije citirao i sl, da ne narusava celokupni tok rasprave...
Pre je moglo i bilo je ok.


Ovo nece da moze . Sta mislis o tome da napises poruku, odes skuvas kafu, vratis se i onda odlucis hoces li pritisnuti "Posalji odgovor" dugme
[ vladd @ 02.01.2019. 09:53 ] @
Citat:
bananaphone:
Mada nekako mi 120 porukica deluje malo, da li je moguce da se porukice na MZ ne broje na profilu a lajkovi sa MZ broje ?


Ne broje se istresanja na Mad Zone, moras da si aktivniji na strucnim delovima voruma

Sto se tice transparentnosti i demokratije, to je aktuelno samo ako se placa porez organizatoru demokratije i transparentnosti
Imas tamo privatnih firmi po Olandiji, pa im uvodi demokratiju i transparentnost prema svim gradjanima u rad
[ anon70939 @ 02.01.2019. 09:54 ] @
realno i nema smisla da se sabiraju lajkovi na MZ
[ gilopile @ 02.01.2019. 09:56 ] @
Takac makac :)
@bananaphone, haha, ta ti je dobra. Sednes, popijes kafu i onda vidis da li da opalis `posalji poruku` :D
Bez zezancije, desava se da napises neko njesra i uvidis sa zakasnjenjem da to sto si napisao i nema nekog smisla, ili pogresis forum i sl. Par puta nisam mogao ni da izmenim, hteo da stavim par tackica umesto odgovora i nece ni to.

Kojotka, to ti kazem, onda opet nema neko tamo uvid da li si troll ili si ipak zasluzio neciji lajk. Ti si ih Bogumi sabrao dobrano :) A i zasluzeno, zaeban si lik :D


[ Shadowed @ 02.01.2019. 10:03 ] @
Da ne citiram sad..
Poruke sa MZ i jos ponekih foruma ne ulaze u broj poruka u profilu.
Supermoderator ima moderatorska ovlascenja u svim forumima.
Nebojsa ima moderatorska ovlascenja u svim forumima bez obzira da li je supermod.
Pre si mogao da obrises svoju poruku ali nije imalo veze sa tim da li je neko citirao posto to nije poznato softveru. Kad kliknes na citiraj poruku on samo ubaci citat u novu, ne postoji povezanost izmedju poruka (afaik).
[ Shadowed @ 02.01.2019. 10:05 ] @
Sto se MZ-a tice, najbolje bi bilo da se potpuno odvoji:
Da se broje poruke ali zasebno.
Da se broje lajkovi ali zasebno.
Da neko moze biti banovan na jednom od foruma ali ne na drugom (zapravo, za ovo bih uveo granulaciju na nivou pojedinacnog foruma, ne samo es/mz).

Elitesecurity i Elitemadzone su dva razlicita sajta i rtebaju biti odvojena.
[ Gojko Vujovic @ 02.01.2019. 10:06 ] @
Da napisem par stvari...

- Prvo, brisanje poruka je vec sada transparentno posto se original poruke i obavestenje i razlog o brisanju salju mejlom i korisniku kome je poruka obrisana, i moderatoru koji je brisao. Da se sadrzaj ne bi izgubio i da ne bi bilo posle "nestaju mi poruke". Dovoljno vremena provedemo objasnjavajuci se sa korisnikom cija je poruka obrisana. Zamisli sad za svaku da jos 10 njih revnosno prati i trazi objasnjenje, svadja se oko uredjivacke politike, itd. Pa niko nema vremena za to ovde..

- Neke teme doduse cele arhiviram ali posto nisu brisane, za njih ne ide ni obavestenje. Jedna takva je ta gde je Nebojsa dosao do nekih zakljucaka o lajkovima u periodu dok je racunanje bilo pogresno, i dislajkovi su postojali u bazi tada i ceo taj racun nije valjao.

- Imas li neki primer foruma gde uspesno postoji takav "delete log", da vidim o cemu pricas i kako to funkcionise?

- Kao sto vladd rece, forum su oduvek cinili korisnici a ne moderatori. Moderatori koji se suvise mesaju su generalno stalno na tapetu kod korisnika. Zelja da "poboljsamo kvalitet" ti je ekvivalentna vuckovoj zelji da poboljsa narod koji mu je za sve kriv. Mislim, tolike su joj sanse za uspeh ;)
[ gilopile @ 02.01.2019. 10:06 ] @
@Shadow E to je onda bez veze. Ako neko citira tvoju poruku treba da postoji povezanost da software zabrani brisanje te poruke. Zato sam naglasio, ako ne postoji povezanost tvog potsta i u nekom kracem roku da mozes da obrises.
[ looker-on @ 02.01.2019. 10:23 ] @
Citat:
Shadowed:
Sto se MZ-a tice, najbolje bi bilo da se potpuno odvoji:
Da se broje poruke ali zasebno.
Da se broje lajkovi ali zasebno.
Da neko moze biti banovan na jednom od foruma ali ne na drugom (zapravo, za ovo bih uveo granulaciju na nivou pojedinacnog foruma, ne samo es/mz).

Elitesecurity i Elitemadzone su dva razlicita sajta i rtebaju biti odvojena.

Ovo je dobra ideja.
Bacio sam pogled na temu, koja je trenutno aktuelna u mz (http://www.elitemadzone.org/t5...artizana-Tito-Staljin-Draza-YU) i štza reći sem dno dna?!
Treba ukinuti emz, jer mi nekako ne idu zajedno teme u mz sa auto zone, moto zonei i ostalim temama.
Tehnički deo treba da bude tehnički a sam mz zaseban i ukinuti potpuno moderaciju na njemu pa ko želi da učestvuje u raspravama na mz neka učestvuje i piše šta mu je volja.
Besmisleno je pojedincima bilo šta objašnjavati pa je moderacija na tim temama takođe besmislena.
Treba potpunom odvojiti i naloge, odnosno, poseban nalog za es a poseban za mz.

[ Shadowed @ 02.01.2019. 10:49 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:- Neke teme doduse cele arhiviram ali posto nisu brisane, za njih ne ide ni obavestenje. Jedna takva je ta gde je Nebojsa dosao do nekih zakljucaka o lajkovima u periodu dok je racunanje bilo pogresno, i dislajkovi su postojali u bazi tada i ceo taj racun nije valjao.

Ne znam u poslednje vreme, ali je Nebojsa cesto koristio arhiviranje za pojedinacne poruke (ima temu u Arhivi i premesta poruke u nju). Tako nema ni mail-a o brisanju, ni razloga, ni kopije poruke "da se sadrzaj ne bi izgubio".
Ja sam morao da se pretplatim na sopstvene poruke da ih ne bih gubio zbog toga.
[ bananaphone @ 02.01.2019. 11:07 ] @
Gojko, predlog nije da moderatori ili korisnici menjaju svoje ponašanje i prilagode ga nekom mom idealnom modelu. Već da se stvari rade transparentno. Transparentno ne znaci da ti i ja vidimo da si mi obrisao porukicu, već da to svi vide da si i zašto si mi obrisao porukicu. To doprinosi kredibilitetu licnosti koje se nalaze iza profila, ali ne umanjuje anonimnost.
Ne vidim da bi to umanjilo kvalitet diskusija.

Evo kreni od Nebojsinog predloga - transparentni lajkovi. Ja iskreno mislim da bi to pomoglo kvalitetu odnosa na samom forumu, sa druge strane ne vidim da bi se izgubio bilo koji drugi kvalitet.

Zašto bi ja hteo da krijem da sam lajkovao nečiju porukicu? Ja čak želim da ljudi sa čijim porukama se slažem znaju da se bas ja i slažem sa njima.
[ Lavlja_Jazbina @ 02.01.2019. 11:08 ] @
valerijan...Ja sam se valjao,prinskrinovao posto sam znao da ce ti brisati i to cim postavis,ali....

Primio je Gojko k znanju o cemu se radi i ne bi trebalo bas i dalje forsirati tempo.

Mislim da ubuduce covek (clan) malo se vise potrudi za licnu dokumentaciju napisanog za sta sumnja da ce mu ON obrisati pa

argumentovano to izloziti.Mada,ovo sada i nije lose za neko zblizavanje,razmenu misljenja i konstruktivni "dogovor".

Nijedna nova godina nije pocela na ovaj nacin rasprave,i eto novotarije.
[ Nebojsa Milanovic @ 02.01.2019. 11:16 ] @
Citat:
Shadowed:
Citat:
Gojko Vujovic:- Neke teme doduse cele arhiviram ali posto nisu brisane, za njih ne ide ni obavestenje. Jedna takva je ta gde je Nebojsa dosao do nekih zakljucaka o lajkovima u periodu dok je racunanje bilo pogresno, i dislajkovi su postojali u bazi tada i ceo taj racun nije valjao.

Ne znam u poslednje vreme, ali je Nebojsa cesto koristio arhiviranje za pojedinacne poruke (ima temu u Arhivi i premesta poruke u nju). Tako nema ni mail-a o brisanju, ni razloga, ni kopije poruke "da se sadrzaj ne bi izgubio".
Ja sam morao da se pretplatim na sopstvene poruke da ih ne bih gubio zbog toga.


Predlažem ti da odeš na neku kliniku za odvikavanje od opsednutosti mnome.

Nijednu temu niti poruku nisam arhivirao najmanje 8-9 godina, od vremena kada ste ti i The ekipa pravili haos na ESu.
[ bananaphone @ 02.01.2019. 11:23 ] @
Citat:
Shadowed:
Citat:
Gojko Vujovic:- Neke teme doduse cele arhiviram ali posto nisu brisane, za njih ne ide ni obavestenje. Jedna takva je ta gde je Nebojsa dosao do nekih zakljucaka o lajkovima u periodu dok je racunanje bilo pogresno, i dislajkovi su postojali u bazi tada i ceo taj racun nije valjao.

Ne znam u poslednje vreme, ali je Nebojsa cesto koristio arhiviranje za pojedinacne poruke (ima temu u Arhivi i premesta poruke u nju). Tako nema ni mail-a o brisanju, ni razloga, ni kopije poruke "da se sadrzaj ne bi izgubio".
Ja sam morao da se pretplatim na sopstvene poruke da ih ne bih gubio zbog toga.


Vidi Gojko - sad se ovde iznose neke optužbe, i kom ja sad da verujem?

Da mogu da pogledam šta je Shadowed pisao a Nebojša arhivirao? Možda Shadowed laze, ništa nije arhivirano, možda je trebalo da se arhivira...

Ne kažem da sad zbog mog mišljenja treba iko da menja svoje ponašanje ali da mogu da pogledam šta se desilo, ja bi svakako mogao da imam neko mišljenje.

Ovako upravo imamo princip trenutne vlasti u Srbiji: “meni se Nebojša ne djasvi pa ću da pretpostavim da Shadowed ne laze i da je Nebojša uvek u krivu” ili “Nebojša je moj ortak pa ću da ga štitim po svaku cenu i kad nije u pravu”.
[ pajapop @ 02.01.2019. 11:25 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Da napisem par stvari...

- Prvo, brisanje poruka je vec sada transparentno posto se original poruke i obavestenje i razlog o brisanju salju mejlom i korisniku kome je poruka obrisana, i moderatoru koji je brisao


Drugo, koliko ja znam i ranije su se ne primereni postovi brisali u cilju "odrzavanja kvaliteta"...I to nije sporno. Moj zadnji post je obrisan, a da pri tome uopste ne odudara od tematike, a nisam, nikog ni uvredio.., Ovako, ovo je tipicna CENZURA....El tako ulazimo u novu godinu???Zivimo li u policijskog drzavi??? Hoce li se uvesti litelarni delikt??? Na kraju ce se moderatori dopisivati sami medjusobom. I na kraju krajeva, kako mi o bilo cemu da raspravljamo ako ne mozemo da poostrimo retoriku medju nama...Na sta ce to da lici?



[ Nebojsa Milanovic @ 02.01.2019. 11:31 ] @
@ valerijan

Te poruke, tj. mnogo puta ponovljene uvrede ti brišem jer me konstantno vređaš a ne želim na to da odgovaram.

Nastaviš li, tražiću ban za tebe.
[ Shadowed @ 02.01.2019. 11:35 ] @
Citat:
bananaphone:
Citat:
Shadowed:
Citat:
Gojko Vujovic:- Neke teme doduse cele arhiviram ali posto nisu brisane, za njih ne ide ni obavestenje. Jedna takva je ta gde je Nebojsa dosao do nekih zakljucaka o lajkovima u periodu dok je racunanje bilo pogresno, i dislajkovi su postojali u bazi tada i ceo taj racun nije valjao.

Ne znam u poslednje vreme, ali je Nebojsa cesto koristio arhiviranje za pojedinacne poruke (ima temu u Arhivi i premesta poruke u nju). Tako nema ni mail-a o brisanju, ni razloga, ni kopije poruke "da se sadrzaj ne bi izgubio".
Ja sam morao da se pretplatim na sopstvene poruke da ih ne bih gubio zbog toga.


Vidi Gojko - sad se ovde iznose neke optužbe, i kom ja sad da verujem?

Da mogu da pogledam šta je Shadowed pisao a Nebojša arhivirao? Možda Shadowed laze, ništa nije arhivirano, možda je trebalo da se arhivira...

Ne kažem da sad zbog mog mišljenja treba iko da menja svoje ponašanje ali da mogu da pogledam šta se desilo, ja bi svakako mogao da imam neko mišljenje.

Ovako upravo imamo princip trenutne vlasti u Srbiji: “meni se Nebojša ne djasvi pa ću da pretpostavim da Shadowed ne laze i da je Nebojša uvek u krivu” ili “Nebojša je moj ortak pa ću da ga štitim po svaku cenu i kad nije u pravu”.

Pazi sad ovu kombinaciju:
Napravis temu u forumu arhiva, premestis poruku u tu temu, obrises tu temu. Samo ti kao pokretac teme dobijes poruku o brisanju iako si zapravo skroz obrisao poruku i nekom drugom.
Iz tog razloga cak i da se uvede to sto si predlozio, konkreno u vezi ovog Nebojsinog ne mozes utvrditi jer je on mogao u medjuvremenu da pobrise iz arhive.
[ valerijan @ 02.01.2019. 11:38 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic:
@ valerijan

Te poruke, tj. mnogo puta ponovljene uvrede ti brišem jer me konstantno vređaš a ne želim na to da odgovaram.

Nastaviš li, tražiću ban za tebe.


Kažem ti, prestrašen sam.

Zašto si ti uvredio Sceka-u?

Razlika?

Odgovori ovde, javno?
[ bananaphone @ 02.01.2019. 11:43 ] @
Citat:
Shadowed:
Pazi sad ovu kombinaciju:
Napravis temu u forumu arhiva, premestis poruku u tu temu, obrises tu temu. Samo ti kao pokretac teme dobijes poruku o brisanju iako si zapravo skroz obrisao poruku i nekom drugom.
Iz tog razloga cak i da se uvede to sto si predlozio, konkreno u vezi ovog Nebojsinog ne mozes utvrditi jer je on mogao u medjuvremenu da pobrise iz arhive.


Dok je ljudi biće kombinacija i kontra kombinacija... ovo se lako rešava ako postoje dokazi da se zaista i dešava
[ Nebojsa Milanovic @ 02.01.2019. 11:46 ] @
@ Shadowed, imaš tešku paranoju ne samo u vezi mene, nego i šire.

Možda je to šta si napisao i moguće, ali to niko radio ni u vreme vašeg urnisanja ES-a, a kamoli kasnije. Prosto nema potrebe za tim.


@valerijan

Za Šćeku sam samo izveo logičan zaključak koji je posledica onoga šta je on pričao koga i zašto lajkuje i iz broja lajkova koji je bio u njegovom profilu, naravno i iz njegovog ponašanja na forumu koji ja uređujem.

Šćeka je prvi i jedini na ES-u koji je postavio potpuno lažnu temu o tome da je "testirao" auto koga u živitu nije video a kamoli vozio, a sve u cilju dokazivanja da su oni koji pišu drugačije obične budale.

Pomenuo sam da nemam ništa lično protiv njega niti mislim da je on loš čovek. Samo ima loš sistem vrednosti, a na forumu koji ja uređujem ostaće upamćen po tome da je jedini koji je plasirao toliko bezobraznu laž i provaljen je u tome.

Nema potrebe u ovoj temi pričati o Šćeki, ta tema je arhivirana i ako zatreba tu je.
[ gilopile @ 02.01.2019. 11:48 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic:
@ valerijan

Te poruke, tj. mnogo puta ponovljene uvrede ti brišem jer me konstantno vređaš a ne želim na to da odgovaram.

Nastaviš li, tražiću ban za tebe.



Ma dobro, @Valerijan se samo malo nasalio, a iskreno odlican je fotosopdzija i ima odlican smisao za humor, sto ga izdvaja od ostalih :D

Scekic je itekako jedan od najboljih clanova na ovom forumu i pomogao je milion puta.

Secam se teme kada su fotosopirali Dimkovica, pa se nije ljutio, sve je to zezancija i niko ne misli nista lose:) Ali opet, ako tebi licno smeta, nemam nista pritiv toga da obrises taj post.
[ Shadowed @ 02.01.2019. 11:54 ] @
Citat:
bananaphone:Dok je ljudi biće kombinacija i kontra kombinacija... ovo se lako rešava ako postoje dokazi da se zaista i dešava :)

Upravo sam ti ono napisao da bih ti pokazao da dokazi mogu da se uklone vrlo lako.
[ Shadowed @ 02.01.2019. 11:56 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic:Možda je to šta si napisao i moguće, ali to niko radio ni u vreme vašeg urnisanja ES-a, a kamoli kasnije. Prosto nema potrebe za tim.

Prvo, ne mozes ti ni znati da li je neko to radio.
Drugo, nisam ni rekao da jeste nego da moze.
[ Bradzorf012 @ 02.01.2019. 12:00 ] @
Nebojša

Kako te nije sramota?

P.S. Ovo ti najdobronamernije kažem. Imaš gadan problem u glavi.
[ Nebojsa Milanovic @ 02.01.2019. 12:02 ] @
Čega sramota?

Juče si došao na ES, nemaš blage veze sa tim šta se ovde dešavalo za 20 godina i pišeš kako mene nije sramota?!

Kako tebe nije sramota da bulazniš gluposti i uvrede?
[ Nebojsa Milanovic @ 02.01.2019. 12:04 ] @
Zaključaću temu jer ne želim da se borim sa uvredama koje nikakve veze sa temom nemaju.

Pošto se Gojko bio uključio on će je otključati ako želi.
[ Gojko Vujovic @ 02.01.2019. 17:51 ] @
Hvala svima na predlozima, bice razmotreni.