[ korisnicko_ime_88 @ 02.01.2019. 00:28 ] @
Televizor koristim kao ekran za kompjuter preko kog mi ide zvuk i sve funkcioiše. Televizor skoro da ne palim, ali kada sam ga upalila ispostavilo se da na njemu ide slika normalno bez zvuka. Uradila sam jednom fabričko podešavanje i ništa se nije promenilo. Da li znate šta bi moglo da bude problem?
Kupila sam polovan pre tri godine i ne znam mu serijski broj osim da je FOX.
Hvala unapred na odgovoru i pomoći




[Ovu poruku je menjao korisnicko_ime_88 dana 02.01.2019. u 12:27 GMT+1]
[ ihumljan @ 02.01.2019. 07:12 ] @
Sistem zvuka podesiti na BG.
[ korisnicko_ime_88 @ 02.01.2019. 11:29 ] @
Okačila sam gore kako mi izgleda meni. Gde se menja to BG. Probao je i moj brat koji je tehnički pismeniji od mene. Hvala
[ gilopile @ 02.01.2019. 11:33 ] @
Kako je spojen komp i TV, putem HDMI kabla ili VGA?
Proveriti i koji izlaz je aktivan na zvucnoj kartici ako ide preko HDMI i eventualno proveriti jacinu Volume ili da nesto nije mutirano iz kompa.

Ako je preko VGA, onda proveriti sam kabel 3,5mm koji salje zvuk sa kompa na TV.
[ zeoN_Rider @ 02.01.2019. 11:43 ] @
Citat:
korisnicko_ime_88:
Okačila sam gore kako mi izgleda meni. Gde se menja to BG. Probao je i moj brat koji je tehnički pismeniji od mene. Hvala

desni klik na ikonicu zvučnik pa onda playback, tu se sve podešava.



[ looker-on @ 02.01.2019. 11:48 ] @
Citat:
ihumljan:
Sistem zvuka podesiti na BG.

To je važilo za analognu tv.
Koliko sam video na priloženoj fotki, uključen ti je SPDIF zvuk (Sony-Philips Digital intergface).
Pogledaj koje su ti još opcije. Trebalo bi odsabrati internu opciju, tv ili već kako je u meniju tog TV-a.


[ looker-on @ 02.01.2019. 11:49 ] @
Citat:
zeoN_Rider:
Citat:
korisnicko_ime_88:
Okačila sam gore kako mi izgleda meni. Gde se menja to BG. Probao je i moj brat koji je tehnički pismeniji od mene. Hvala

desni klik na ikonicu zvučnik pa onda playback, tu se sve podešava.




Ovo što predlažeš je za komp a ne tv.
[ gilopile @ 02.01.2019. 11:52 ] @
Da, uglavnom pogledati ovo sto je @Zeon Rider postavio. U zavisnosti koja je graficka kartica, ona ima svoju zasebnu zvucnu karticu preko koje preko HDMI prenosi i zvuk na TV-u pa shodno tome kao Output postaviti AMD HD ili NV HD kao glavni izlaz.

Opet ostaje pitanje kako je racunar spojen sa TV-om, HDMI ili VGA, to je kljucno za resavanje problema.
[ looker-on @ 02.01.2019. 11:55 ] @
Da li vi čitate prvi post?
Problem sa zvukom nastaje kada hoće da gleda tv a ne problem sa zvukom na kompu.
Kakve veze ima komp sa gledanjem TV-a i zvukom na TV-u?
[ gilopile @ 02.01.2019. 12:08 ] @
Ahaaaa, ja se izgubih.

Onda ovo sto je predlozio @ihumljan ili podesiti Audio streaming na DVB T2 tuneru TV-a ili ako ide preko zasebnog na eng ili bilo koji drugi od ponudjenih.

Ovo se posebno odnosi na RTS, imali su neke izmene sto se kanala za Audio strim tice.
[ korisnicko_ime_88 @ 02.01.2019. 12:10 ] @
Dada, zvuk na kompu normalno, TV ne radi.
[ looker-on @ 02.01.2019. 12:10 ] @
A kakve veze ima PAL BG sa DVBt2 H264?
Analogna je davno ugašena.
[ looker-on @ 02.01.2019. 12:12 ] @
Citat:
korisnicko_ime_88:
Dada, zvuk na kompu normalno, TV ne radi.

Već sam ti napisao, pogledaj u meniju za zvuk šta još imaš sem SPDIF-a?
[ korisnicko_ime_88 @ 02.01.2019. 12:13 ] @
Na svim kanalima nema zvuka. Poenta je sto ne mogu da lociram kada se to desilo jer mesecima nisam gledala TV. Sada gledam da li da kupim neki novi, a ovaj dam nekom da koristi kao monitor ili postoji neko resenje. Ne znam da li je mogao da se desi neki kvar u samom televizoru ili nema nikakvog kvara jer radi normalno zvuk na kompu. Dakle ja nemam spoljne zvucnike na kompu i sav zvuk sa kompa ide preko TVa i tu je sve OK.
[ gilopile @ 02.01.2019. 12:13 ] @
To PCM je ok, trebalo bi da radi tako.
Problem je 99% u Audio Stream kanalu.

Uglavnom, stisni Audio dugme da daljincu i promeni stream pa javi.
[ looker-on @ 02.01.2019. 12:18 ] @
Citat:
korisnicko_ime_88:
Na svim kanalima nema zvuka. Poenta je sto ne mogu da lociram kada se to desilo jer mesecima nisam gledala TV. Sada gledam da li da kupim neki novi, a ovaj dam nekom da koristi kao monitor ili postoji neko resenje. Ne znam da li je mogao da se desi neki kvar u samom televizoru ili nema nikakvog kvara jer radi normalno zvuk na kompu. Dakle ja nemam spoljne zvucnike na kompu i sav zvuk sa kompa ide preko TVa i tu je sve OK.

Nema veze to sa kanalima nego sa izvorom zvuka!
Ponavljam, izlisatj opcije za zvuk, tamo gde piše SPDIF a u izboru (opciji) ti piše PCM (pulse code modulation).
Koju još opciju ti nudi?
[ korisnicko_ime_88 @ 02.01.2019. 12:30 ] @
Auto, iskljuceno i PCM mi nudi u tom delu.
[ looker-on @ 02.01.2019. 12:32 ] @
Klikni na auto.
[ korisnicko_ime_88 @ 02.01.2019. 19:49 ] @
Kliknula, ali i dalje tišina :(.
Probala sam danas da zovem FOXov servis da vidim da li se dešavalo još nekome to, ali se niko ne javlja. Možda su spojili praznike.
Da li znate da je neko imao problem na drugim televizorima ovog tipa?
[ mrkabrka @ 02.01.2019. 20:01 ] @
Nešto u meni-ju TV nije podešeno možda- source - ulaz signala analog -digital kad hoćeš da gledaš TV., a imaš li uopšte sliku sa TV - nekog programa ? Koristiš li set-top-box - proveri volume na box-u....
[ korisnicko_ime_88 @ 02.01.2019. 20:21 ] @
Imam normalno sliku na svim kanalima. Nemam nikakve dodatne boxove. Kaže mi brat malopre da mi je i komp povezan sa VGA i audio kablom, a ne HDMI.

Još jednom da se zahvalim svima na današnjim odgovorima.
[ mrkabrka @ 02.01.2019. 20:23 ] @
Jesi li probala da isključiš VGA i audio kabl - ima li onda tona?
[ korisnicko_ime_88 @ 02.01.2019. 20:37 ] @
Probao je sada brat, isključio je potpuno sve što je povezano sa kompom, ali i dalje nema zvuka.
[ gilopile @ 02.01.2019. 21:25 ] @
Citat:
korisnicko_ime_88:
Imam normalno sliku na svim kanalima. Nemam nikakve dodatne boxove. Kaže mi brat malopre da mi je i komp povezan sa VGA i audio kablom, a ne HDMI.

Još jednom da se zahvalim svima na današnjim odgovorima.


To i pricam. Znaci VGa + 3.5mm Ali nebitno. To je komp.

Sto se TV-a tice, zovi komsiju koji se razume i resice probelem.
Stisni dugme `Audio `na daljincu i promeni stream. T o bi trebalo da resi problem