[ Haris_Ba @ 07.01.2019. 12:58 ] @
Htio bih da prikljucim pomocni objekat iza kuce na kucnu instalaciju (par uticnica i sijalica). Iz prakticnih razloga mi najvise odgovara da iskoristim suko uticnicu u prizemlju kuce, u holu. Nju naravno stiti 16A osigurac. Stavio bih razvodnu kutiju iznad uticnice pa iz kutije vukao 2 kabla do pomocnog objekta, 3x2.5mm2 i 3x1.5mm2. Ovaj od 1.5mm2 bi stitio osigurac od 10A. Ovo bi bila sema:



Interesuje me kako da fiskiram ovaj osigurac od 10A na zid? Postoji li neka kutija za tu namjenu ili bi trebalo da improvizujem nesto?
[ gilopile @ 07.01.2019. 13:01 ] @
Ja sam nekoliko puta bio u istoj situaciji i jednostavno sam stavio vecu razvodnu kutiju i unutra ubacio osigurac, a poklopac izrezao tako da viti lopatica od osiguraca da ne mora da se otvara kutija da bi se pristupilo istom.
Moze se to bas lepo odraditi i da vizuelno izgleda ok.
[ Haris_Ba @ 07.01.2019. 14:44 ] @
Najvjerovatnije cu i ja tako da uradim.



Zahvaljujem :)

[ vucko47 @ 07.01.2019. 17:01 ] @
Imas i namenske kutije za limitatore valjda. Ima za jedan, tri i vise osiguraca. Kutija je namenjena za montazu na zid i u njoj ima DIN sina za osigurace.
Potrazi u radnjama pa pogledaj dal ti odgovara.
[ Haris_Ba @ 07.01.2019. 17:08 ] @
To bi mi najvise odgovaralo... Pogledacu.
[ visatix @ 08.01.2019. 09:38 ] @
Imaš ovde http://www.srbijaelektro.com/?pg=products&cat=216
a i ovde http://www.minor.co.rs/index.php?id=spratne-table-elettrocanali
[ Haris_Ba @ 12.01.2019. 14:24 ] @
Nadjoh u lokalu:









[ baresi @ 12.01.2019. 19:40 ] @
Ne razumijem ove razvodne kutije, (dva komada). Ja bi povuko kabel od utičnice u holu 2,5 kvadrata i u pomoćnom objektu montirao ormarić za recimo 4 osigurača, sa din letvicama, sabirnicama za nulu i zemlju, možda čak i fid sklopku. Zašto vući dva kabla do pomoćnog objekta.
[ vucko47 @ 12.01.2019. 20:35 ] @
Sto se manje razumem manje boli glava . Bitno da je coek nasao sta mu treba a dalje ce se valjda snaci
[ Haris_Ba @ 12.01.2019. 23:36 ] @
baresi, nisam ulazio u detalje zbog cega bas vucem ovako dva kabla ali mi iz odredjenih razloga bas tako odgovara. Kako se radi o obicnoj ostavi koja je slijepljena uz kucu i za koju mi je dovoljna samo jedna ili dvije uticnice i jedna sijalica, ne bi imao svrhe ormaric itd. Kolege su mi predlozile kutiju za samo jedan osigurac, za sta nisam znao da postoji :) Time smo rijesili problem.
U garazi, dje su mi potrebne tri faze (zbog aparata za varenje itd.) i dje imam vise uticnica stavio sam tablu sa vise osiguraca, FID...
Hvala u svakom slucaju na sugestiji :)