[ Vaskez80 @ 17.01.2019. 00:33 ] @
Kao prvo da se pozalim i da kazem da sam najveci nesrecnik sto se tice grafickih kartica jer sam pre par dana imao problem sa drugom grafikom,ali da kazem sta je sad problem u nadi da neko zna kako da mi pomogne.
Prodao sam drugaru moju MSI GTX 960 4GB karticu i on mi se zali da mu se pojavljuje crn ekran. E sad,ja sam imao taj slican problem,ali kada se kompjuter bootuje,znaci kao da komp nije prepoznao graficku pa je odmah automatski bacao na integrisanu graficku.Ja sam mislio da je to problem do ploce i da je ona brljala,ali izgleda nije. Ali se meni to veoma retko desavalo i jedino sto je moglo da se uradi je bilo da se ugasi komp na dugme i da se upali i onda bi proradio. Ali drugar mi sad govori da mu se to desava dok radi nesto u windowsu i to veoma cesto.
Moja je ploca imala poslednji BIOS kao sto i njegova ima,ocigledno je da su razliciti monitori,pa i kablovi. Moje napajanje je Chieftec 650w,drugar ima Cooler Mastera 750w.
Kaze mi da je danas citao da treba naci neki stari driver i on je skinuo neki koji su preporucivali,deinstalirao driver koji je imao sa DDU-om i krenuo da instalira taj stari driver i da mu se pojavio crn ekran u sred instalacije.
Molim nekoga da pomogne jer je ocigledno nesto lose u tim driverima,grafika radi savrseno to sam siguran jer je kod mene odlicno radila sve vreme sem tih par puta. Ne greje se uopste,znaci nije to problem i nije matora,kupio sam je novu letos.
Ako neko zna sta je bio bih mu zahvalan!
[ mjanjic @ 17.01.2019. 02:05 ] @
Ja sam imao neku staru na poslu koja je brljala kad se ponekad skroluje PDF i uvek kad je aktivan 3D, što znači da je ili čip ili video memorija, jer uglavnom nije zezala sa 2D grafikom, ali kad se aktivira OpenGL ili nešto vezano za 3D, počne da ostavlja fleke po ekranu... u mom slučaju nije bilo do drajvera, jer se isto dešavalo sa različitim drajverima i 2 različite instalacije 7-ice.

U slučaju te tvoje ko zna šta je, može biti drajver, ali tu uglavnom novija verzija donosi samo ispravke bagova, tako da bi trebala da radi kako treba, a ako ostavlja fleke od prethodno iscrtanih objekata ili je ekran crn na pojedinim delovima ili ceo, onda je hardverski problem. Naime, pri butovanju i sl. koristi se MS kompatibilan drajver, tako da grafička može davati normalnu sliku, ali čim se učita drajver, počnu problemi. Na poslu imamo jedan All-in-one koji je počeo da brlja sa ekranom, verovano je vrisnuo panel jer posle dužeg prikazivanja jednog istog programa ostaju duhovi od toolbar-a, ali sa MS generičkim drajverom prikazuje normalnu sliku (iako siva pozadina nije čista, nego se ipak vide neke za nijasnu svetlije ili tamnije pruge), dok sa Intel drajverom slika totalno pukne i ima vertikalne linije kao da je vrisnuo panel, što verovatno i jeste slučaj.
[ calexx @ 17.01.2019. 07:38 ] @
Ako si je kupio novu letos, pravac prodavnica pa servis, nemojte da sami tražite gde je problem.
[ Vaskez80 @ 17.01.2019. 11:58 ] @
Ne ocrtava nista vec se samo ugasi monitor,kod mene je u igricama radila sasvim normalno bez ikakvog brljanja i to na najnovijim zahtevnim igrama. A u servis ne mogu da se cimam dok ne vidim tacno sta je sa njom,jer u servisima grafike znaju da stoje i po mesec i jace dana.
[ gilopile @ 17.01.2019. 12:09 ] @
Moguc hladan lem na gpu. Zavrti furmark, prati temperaturu i vidi kada ce problem da se pojavi, pa ponovi i ako se problem pojavi na istoj temperaturi, to je to. Ako ima garanciju, reklamiraj.
[ ademare @ 17.01.2019. 14:24 ] @
Za sve kartice , vazi neko opste pravilo da se moraju probati , najmanje na dva kompjutera .

Tako rade i u servisu , samo sto se ceka red . Odneses grafiku , a oni imaju komp za koji sigurno znaju da je ispravan , pa onda u njega stave reklamiranu grafiku , pa vide da li radi ili ne .

Kod one R9 to nisi ispostovao do kraja , jer nisi probao na drugom kompjuteru . Sada ovu uzmi nazad na probu , probaj tu na svom gde je radila , pa ces biti siguran da li radi ili ne .

Pre stavljanja druge kartice , trebalo bi deinstalirati stare drajvere .
[ Vaskez80 @ 17.01.2019. 15:33 ] @
Naravno,ali ova GTX 960 je kod mene radila odlicno sem tih par puta kad se to cudo desavalo. Sad pokusavam sa drugarom,ali preko telefona da sredimo nesto i ako ne uspe uzecu grafiku pa cu videti kod mene sta ce se desavati. I kod mene u kompu radi PCI slot,koristio sam drugu grafiku,slabiju,dok sad nemam svoju graficku tj. dok je ne kupim