[ python_freak @ 08.02.2019. 16:40 ] @
Jel istina da je od pocetka 2019 godine donet neki novi zakon koji kaze da ne mozes dobiti posao, tj. ne mozes da zaposlis nekoga kao programera ako nema vise od srednje skole ?
Ja sam na visoj, pa zato pitam, da slucajno ne napustam skolu.
[ pctel @ 08.02.2019. 18:01 ] @
Verovatno su u pitanju firme koje uzimaju subvencije od drzave za zaposljavanje mladih strucnjaka ili koriste neka druga poreska oslobadjanja, u tom slucaju naravno da firma ne moze dobiti podsticaje za programera, a diploma automehanicar, frizer ili maturant gimnazije.
[ Dexic @ 08.02.2019. 18:15 ] @
Ako bude subvencionisanja IT-a, eto mene na celu protesta.
Jos samo da se vidi sta je dobio Continental stvarno, pa da vodim kolone.
[ python_freak @ 08.02.2019. 18:16 ] @
Citat:
pctel: Verovatno su u pitanju firme koje uzimaju subvencije od drzave za zaposljavanje mladih strucnjaka ili koriste neka druga poreska oslobadjanja, u tom slucaju naravno da firma ne moze dobiti podsticaje za programera, a diploma automehanicar, frizer ili maturant gimnazije.


Hvala na odgovoru. Svadjao sam se sa caletom koji ima neke programere na poslu, pa kao oni mu rekli..... :|

[Ovu poruku je menjao python_freak dana 08.02.2019. u 19:28 GMT+1]
[ pctel @ 08.02.2019. 18:50 ] @
Mozda ti cale radi u drzavnoj firmi? Tamo ne moze bez diplome, a isto i kad se radi softver za drzavu, za tender treba odgovarajuci broj programera VI i VII stepen. Ima tako tih situacija zbog kojih se diploma mora imati ali mislim da su sve na taj fazon - bez diplome nema prava na nesto mnogo lepo, a ne da ce kaznjavati i voditi u zatvor one koji zaposljavaju programere bez diplome.